שתף קטע נבחר

15 דקות טרור: 90 קמ"ש עם משאית של 20 טונות

מהרכיבה על האופניים אל המשאית ששכר, דרך דריסת הולכי הרגל שסיימו לצפות במופע הזיקוקים ועד המאבק באופנוען הגיבור ובשוטרים שחיסלו אותו בתום חילופי אש. דקה אחר דקה: פיגוע הדריסה בניס שבו נרצחו 84 איש ונפצעו יותר מ-200

 

 

הוא רכב על אופניו למשאית שאותה שכר, נסע איתה ללב עיר התיירות ביום ההומה ביותר בשנה - והחל במסע קטל המוני. זה לקח 15 דקות בלבד, אבל ברבע השעה הזו רצח המחבל מוחמד לאחווייג' בוהלל בניס שבריביירה הצרפתית לא פחות מ-84 איש, בהם עשרה ילדים, ונפצעו יותר מ-200 איש, בהם 50 במצב קשה. כך זה קרה.

 

22:00 (שעון צרפת) - מתחיל מופע הזיקוקים ב"טיילת האנגלים" בניס. 30 אלף איש - מקומיים ותיירים, ובהם גם ילדים רבים - צופים במופע הזיקוקים, בהם רבים שהגיעו למקום במיוחד.

לפני 22:30 - המחבל רוכב באופניים אל המשאית ששכר ב-11 ביולי והיה צריך להחזירה ב-13 ביולי, יממה לפני הפיגוע. בוהלל, גרוש עם שלושה ילדים בן 31 שנולד בתוניסיה, נוסע עם המשאית לעבר הטיילת.

 

22:30 - מופע הזיקוקים מסתיים. זמן קצר לאחר מכן המחבל נכנס עם המשאית הלבנה ל"טיילת האנגלים" דרך בית החולים לילדים, שם הוצב מחסום עקב חגיגות יום הבסטיליה. "אני מביא גלידה", אמר לפי העדויות למאבטחים - והורשה להיכנס לאזור החסום.

 

22:35 - בוהלל מתחיל במסע ההרג בטיילת בעזרת המשאית העצומה ששוקלת 20 טונות. הוא מאיץ ושועט איתה במהירות של 90 קמ"ש ורוצח עשרות הולכי רגל בכביש ובמדרכות הרחבות שצופות על רצועת החוף ועל הים התיכון. הולכי הרגל, בהם ילדים רבים, מנסים לברוח - אבל בוהלל לא מרחם גם על הקטנים ביותר.

 

גופות ב"טיילת האנגלים" (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
גופות ב"טיילת האנגלים"(צילום: רויטרס)

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

האזור שבו ככל הנראה היה מספר הקורבנות הרב ביותר הוא אזור של 500 מטר בין מלון נגרסקו לבין משרד התיירות, שם נסגרו ארבעה נתיבים לכל רכב, והיה עמוס בהולכי רגל שצעדו על הכביש. בסך הכול נוסע המחבל עם המשאית כמעט שני קילומטרים באזור הטיילת.

 

22:40 - רוכב אופנוע מנסה ליד מלון ווסטמינסטר לטפס על המשאית ולעצור בעצמו את מסע הקטל ונשען על צדה של המשאית, לפני שנופל מתחת לגלגלים. תיעוד מחריד מראה את ניסיונו ההירואי למנוע מספר הרוגים רב יותר.

הירי במחבל ()
הירי במחבל

הכדורים שנורו לעבר המשאית (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
הכדורים שנורו לעבר המשאית(צילום: רויטרס)

22:45 - המחבל יורה כמה פעמים לעבר שלושה שוטרים שהתעמתו עמו ליד המלון. למרות חילופי האש הוא נוסע עוד 300 מטר ונעצר בכיכר הים התיכון לאחר קרב היריות. בסופו של דבר הוא חוסל, ונמצא מת במושב הנוסע. בתא הנהג נמצאו שני כלי נשק אוטומטים, מחסנית וכדורים. בנוסף אותרו שם שני רובי קלצ'ניקוב ורובי M-16, רימון, טלפון סלולרי ומסמכים שונים.

 

23:00 - ברשתות החברתיות מתחילות תוך דקות להתפרסם תמונות הזוועה והכאוס.

 

שעות הלילה - מספרי ההרוגים מתפרסמים, ומתברר כי 84 איש נרצחו ויותר מ-200 נפצעו. הגופות נותרו בטיילת עוד שעות ארוכות. "זה היה נורא", סיפרו על כך זוג תיירים יהודים מאוסטרליה, שראו את הזוועה ממרפסת המלון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
הגופות בטיילת
צילום: רויטרס
מומלצים