שתף קטע נבחר

ביקורת על הרב שכינה הומואים "סוטים": "תיכוניסט דתי רצה להתאבד בגללו"

מתקפה חריפה מצד גורמים בציונות הדתית נגד ראש המכינה "בני דוד", שמתנגד לשיתוף של צה"ל עם הקהילה הגאה. הרב בני לאו אמר לו: "תלמיד רצה להתאבד אחרי הרצאה שלך". ארגוני להט"ב דתיים: "שנאת חינם חריפה"

 

 

ביקורת קשה מבית על הרב יגאל לוינשטיין : רבנים וארגוני להט"בים דתיים מאשימים את ראש המכינה הקדם צבאית "בני דוד" בהסתה נגד הקהילה הגאה, ומזהירים כי דבריו, שלפיהם הומואים הם סוטים, עלולים להביא שוב לפגיעה בחיי אדם, שנה לאחר רצח שירה בנקי במצעד הגאווה בירושלים.

 

הרב לוינשטיין, מאנשי החינוך הבולטים בציבור הדתי, יצא נגד שיתוף הפעולה של צה"ל עם הקהילה הגאה. בתגובה מפרסם היום (א') הרב בני לאו קריאה פומבית הדורשת ממנו להתנצל על ההתבטאויות: "הדיבור שלך יכול לגרום לפיקוח נפש של ממש".

 

לאו, מהוגי הדעות הבולטים של הדתיים הליברלים (וגם בן-דודו של הרב הראשי דוד לאו), הוסיף: "קראת להם 'הסוטים'. התזת את המילה הזו מפיך כקללה מצורעת. השתמשת במילים שהן גועל נפש. הוקעת אותם אל מחוץ למחנה".

 

"אם זו הייתה הפעם הראשונה שאתה אומר את זה, הייתי אומר 'יצא לך'", הוסיף הרב לאו, וגילה כי לפני שנתיים הגיע לוינשטיין לשיחה עם בני נוער בתיכון הדתי הימלפרב בירושלים, על מנת לגייס תלמידים למכינתו מקרב בוגרי כיתות י"ב, וכבר אז תקף בחריפות את הלהט"בים - עד שהושתק. "עמדת שם ולעגת בבדיחה רעה כלפי ההומואים, קראת להם והשווית אותם לבהמות, עד שקם מנהל בית הספר הרב ירמי סטביצקי, נעמד שם ואמר: הרב יגאל, אתה אורח שלנו, וכאן לא מדברים ככה. הוא עצר אותך".

 

 

הרב יגאל לוינשטיין ()
הרב יגאל לוינשטיין

הרב בני לאו (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
הרב בני לאו(צילום: ירון ברנר)

לדבריו, לפני כשנה, לאחר רצח שירה בנקי, חשף בוגר הימלפרב בפני המנהל כי הוא עצמו הומו, וסיפר כי נכח באותה הרצאה, וכשנאמרו הדברים הקשים יצא מן האולם ורצה להתאבד – עד שחבריו עצרו אותו. "כשהוא ראה אותך, עם הדמות המפוארת שלך, עם כל המכינה שעל הגב שלך, עם כל הקהל שאוהד אותך, כשהוא שמע אותך מדבר עליו כבהמה ולועג עליו - הוא רצה לשלוח יד בנפשו. הרב יגאל, למילים שלנו יש כל כך הרבה כוח... אתה נושא באחריות כל כך כבדה.

 

"אני בטוח שגם במכינה שלך יש תלמידים שמחפשים את הזהות המינית שלהם, וחלק כבר מצאו אותה. מי נתן לך רשות לעלוב בהם? בשם איזו תורה אתה עושה את זה? מי שמך להיות השוטר, הרודה, זה שלא רק מוציא מן המחנה אלא גם זורק אבן אחר הנופל?"  

 

לסיכום קרא לאו ללוינשטיין לחזור בו מהדברים ולחנך את תלמידיו ליחס אחר ללהט"בים: "אני מתחנן בפניך: עמוד ותבקש סליחה. בקש מכל אלפי התלמידים שלך שישמרו על צלם אלוהים שבאדם, שיהיו אנשים ראויים שאנחנו מתגאים בהם".

 

עד כה לא התקבלה תגובת הרב לוינשטיין לדברים.

 

בארגון ההומואים הדתיים "חברותא" טענו כי דברי לוינשטיין הם "פוגעניים ביותר" ומהווים הסתה חמורה, וכי הרב עצמו "מלבה שנאה, דחייה ותיעוב". היו"ר דניאל יונס הוסיף כי התבטאויות מעין זו מנציחות את השנאה העצמית והבושה של בני נוער רבים בסיכון, והם עלולים לפגוע בעצמם.

 

"הומופוביה זו בקרב רבנים מובילי דעת קהל ונושאי משרות ציבוריות חייבת להיפסק לאלתר", הוסיף. "ראוי היה ששבוע לפני מצעד הגאווה בירושלים לציון שנה לרצח שירה בנקי ז"ל, יעסקו הרבנים וראשי הציבור בחשבון נפש וקירוב לבבות ולא בהסתה".

 

ארגון הלסביות הדתיות "בת קול" גינה אף הוא בתוקף את דברי הרב יגאל לוינשטיין: "לא ניתן לתפוש שבישראל של ימינו תהיה שנאת חינם כה חריפה, בעקר בקרב רבנים מנהיגים בקהילות. אנו לא תופעה חריגה, אנו אנשים ככל האדם, ואין אנו הולכים להיעלם מן העולם".

 

גם תנועת "נאמני תורה ועבודה" הביעה צער על התבטאויותיו של הרב לוינשטיין: "כל רב ואיש ציבור חייב לזכור שכל אדם נברא בצלם וכי המלבין את פני חברו ברבים כאילו שופך דמים. הקהילה הלהט"בית מציבה לפתחנו אתגר הלכתי וניתן להתייחס אליו בדרכים שונות, אולם התייחסות משפילה ומזלזלת בוודאי שאינה אחת מדרכים אלו. אחריותו של איש חינוך הינה גם לתלמידיו, ובוודאי שאינו יכול להתבטא בצורה שיש בה אף חשש לגרימה לפגיעה פיזית בהם על ידי עצמם או אחרים. להיפך: עליו לסייע להם ולהימנע מכל פגיעה בהם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים