שתף קטע נבחר

אישום: בת 25 הקימה וניהלה "אימפריית" זנות

כתב אישום חמור הוגש נגד הצעירה ובן זוגה שהפעילו רשת זנות וסחרו בנשים שעבדו בדירות שכורות. מודעה שפרסמו חושפת את הניצול: 13-10 לקוחות ביום וטיולים למקומות קדושים בשבת: "הנאשמת בחורה מאוד מתוחכמת וחזקה"

 

אישומים חמורים נגד אליסה זמלן  ()
אישומים חמורים נגד אליסה זמלן
 

 

סחר בבני אדם, סרסרות, גרימה לעזיבת המדינה לשם זנות, איומים והלבנת הון בהיקפים גדולים. אלו האישומים החמורים נגד אליסה זמלן, בת 25 מקריית אתא, ובן זוגה אלכסנדר ראדן, בן 30. לפי כתב האישום שהוגש אתמול (יום א) לבית המשפט המחוזי בחיפה, במהלך שש השנים האחרונות הפעילו בני הזוג רשת של נשים שעבדו בזנות בדירות ששכרו עבורן בכל רחבי הארץ. בכתב האישום מוזכרות 17 נשים, אולם במשטרה אומרים כי בני הזוג העסיקו וניצלו עשרות נשים לאורך השנים.

 

זמלן הייתה בת 19 בלבד כשפנתה לשתי צעירות שהכירה מלימודיה בתיכון והציעה להן לעסוק בזנות. יחד עם בן זוגה היא שכרה עבורן דירה בקריית חיים, וגבתה מחצית מההכנסות בזמן שבן זוגה ראדן משמש מאבטח של המקום והיא דואגת לניקיונו.

 

מכתב האישום עולה כי בהמשך שכרו הנאשמים דירות רבות בקריות וכן חדרי מלון בירושלים. היא פרסמה מודעות דרושים באתרים בשפה הרוסית ובהן גייסה נשים לעבוד בזנות בישראל. העבודה כונתה אמנם במודעות "סיור בישראל", אך פירוט תנאי העבודה לא התיר מקום לספק כי מדובר בזנות.

מחשב וטלפונים. ציוד שנמצא אצל בני הזוג הנאשמים (צילום: דוברות המשטרה) (צילום: דוברות המשטרה)
מחשב וטלפונים. ציוד שנמצא אצל בני הזוג הנאשמים(צילום: דוברות המשטרה)

לא מדובר בשירותי מין. עו"ד ציון שמעון המייצג את הנאשמים  ()
לא מדובר בשירותי מין. עו"ד ציון שמעון המייצג את הנאשמים

 

"30 דקות ללקוח"

וכך נכתב במודעה: "תנאי העבודה בישראל. סיור בכל רחבי ישראל: חיפה, המרכז, ירושלים, הדרום, אילת. העיר נבחרת לבחורה לפי הדרישה ולפי כמות המקומות הפנויים. עובדים בדירות או בבתי מלון. המחיה על חשבון הסוכנות. הבחורה מקבלת על 30 דקות - מגע אחד, 40 דולר נטו.

 

"אם בחורה עובדת שעה, היא מקבלת 80 דולר לשעה נטו. אם הבחורה עובדת איתנו חמישה שבועות אז אנחנו מחזירים את מלוא העלות של הכרטיס. אפשר להביא תמונות מקצועיות או חובבניות. מומלץ לעבוד עם תמונה עם פנים גלויות. ביום מגיעים בערך 13-10 לקוחות, בסופו של דבר יוצא 600-500 דולר ביום. אנחנו עובדים מראשון עד חמישי יום שלם... יום שישי הוא יום עבודה קצר ויום שבת הוא יום מנוחה. יש אפשרות לנסוע לטיול ביום שבת ולראות את ישראל, את הים וכל מיני מקומות קדושים. חשוב להדגיש שהשיטה היא רצופה ולא מתאימה לכל אחת. 13 לקוחות אבל בעיקר כל אחד 30 דקות".

 

בהמשך מפורט כי סקס אוראלי ללא קונדום "חייב להיות כלול בשירות". אם האישה אינה מוכנה לכך, "הלקוחות יכולים להתלונן על זה ויכולה להיות קצת עבודה... אנחנו מאחלים לכם סיור מוצלח".

 

הפרקליטות ביקשה מבית המשפט להורות על מעצר בני הזוג עד תום ההליכים המשפטיים. בין הראיות שעומדות נגדם, תכתובות רבות ברשתות האינטרנט והסלולר ובהן הנחיות כיצד להעביר כספים באמצעות העברות בנקאיות, כיצד לעבור בנמל התעופה בן גוריון וכיצד להתנהג במקרה ששוטרים מנסים לעצור את הנשים. במהלך החיפושים בדירתם של הנאשמים מצאו השוטרים כ-100 אלף אירו במזומן וראיות נוספות הקושרות אותם לאישומים.

 

את החקירה ניהלה היחידה המרכזית במחוז חוף במשטרה בשיתוף יחידת יהלום של רשות המסים. פקד ליאור הררי, שעמד בראש צוות המשימה, סיפר כי הנאשמת הייתה הדומיננטית בהפעלת הנשים, אולם שני בני הזוג שכרו ביחד את הדירות וניהלו את העסק.

 

"המקרה שונה ממקרים אחרים, כי אלמנט הכליאה והכפייה לא קיים פה", הסביר הררי. "הנשים לא הגיעו בצורה כוחנית לארץ. הקשר עם הנשים נוצר עוד כשהיו במולדתן. הן היו מקבלות חוזה העסקה, מבינות שהן מגיעות לארץ לעבוד בזנות, יש שם השגחה על שעות עבודה וכולי. הבנות היו מגיעות ארצה כל אחת באופן נפרד ועצמאי, והנאשמים כמעט ולא נפגשו איתן באופן פיזי. הכול היה מתנהל ברשת או בסלולרי. תקופת ההעסקה נעה בין כמה שבועות לכמה חודשים בכל פעם. היו כמה נשים שהיו בארץ כמה פעמים. התחכום שלהם גם היה השינוע של הנשים מדירה לדירה, כדי להקשות את הגילוי".

 

הוא הוסיף כי הנאשמת היא "בחורה מאוד מתוחכמת ומאוד חזקה, זה בא לידי ביטוי בכל אופן הפעילות שלה. היא ניצחה על אימפריה שלמה. היא העסיקה עשרות רבות של נשים, חלקן ילידות הארץ וחלק לא מבוטל של נשים ממדינות חבר העמים".

 

עו"ד ציון שמעון המייצג את הנאשמים אמר כי לשיטתם מדובר היה במכוני עיסוי, ולא בשירותי מין. לדבריו, "כל אקט שנעשה בחדרי חדרים מעבר למותר בחוק הוא על דעת הבחורות שעבדו במקום, ללא ידיעת מרשיי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אליסה זמלן, הנאשמת המרכזית
מומלצים