שתף קטע נבחר

משרד הכלכלה מחלק 2,000 מכסות פטורות ממכס לייבוא בשר בקר טרי

המכסות מצטרפות למכסות של כ-3,000 טון שחולקו במחצית הראשונה של השנה. הזוכים במכסות הם הקמעונאים רמי לוי, יינות ביתן ויוחננוף והספקים תנובה, נטו מלינדה, בלדי, מילועוף, עוף הארץ ועוף ירושלים

משרד הכלכלה מחלק את יתרת כמות המכסות הפטורות ממכס לייבוא בשר בקר טרי. מדובר במכסות בכמות של 2,000 טון, המצטרפות למכסות של כ-3,000 טון שחולקו במחצית הראשונה של השנה. הזוכים במכסות הם הקמעונאים רמי לוי, יינות ביתן ויוחננוף והספקים תנובה, נטו מלינדה, בלדי, מילועוף, עוף הארץ ועוף ירושלים.

 

יוזמת משרד הכלכלה לייבוא בשר בקר מצונן החלה לפני כשנה, בעקבות החלטת הממשלה שקבעה מכסת ייבוא פטורה ממכס ולאחר אישור השירותים הווטרינריים ליבוא מפולין וארגנטינה. בעקבות ביטול המכסים, נרשם מתחילת 2016 זינוק בהיקפי הייבוא של בשר טרי כמו גם במספר היבואנים.

 

במשרד הכלכלה טוענים, כי על פי נתוני חברת ייעוץ חיצונית נמצא שהמכסות הפטורות ממכס יצרו אלטרנטיבה לצרכן הסופי לרכישת בשר טרי במחירים הנמוכים ב-11%-25% מהמחיר שהיה מקובל טרם הפתיחה לייבוא.

 

לדברי יאיר שירן, מנהל מינהל תעשיות ויו"ר ועדת מכסות במשרד הכלכלה, במחצית הראשונה של השנה יובאו כ-3,000 טון של בשר מצונן לישראל. ההערכה היא כי סך המכסה השנתית תנוצל עוד לפני סוף השנה, ולפיכך תיבחן הגדלת המכסה עוד השנה.

 

שירן הוסיף כי בעוד שלפני כשנה שלטו בשוק הבשר הטרי בישראל שני ספקים מקומיים שהחזיקו יחדיו בכ-80% משוק הבשר הטרי הכשר בישראל, הרי שכיום, לאחר פתיחת השוק ליבוא, נכנסו לשוק ספקים חדשים המייבאים מפולין ומארגנטינה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים