שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חולון: יוקם הוסטל לחסרי בית מהקהילה הגאה
  ההוסטל מיועד לבני 25-18. חמש רשויות נוספות דחו את ההצעה מחשש לתסיסה של התושבים. "יש כיום רק הוסטל אחד לקהילת הלהט"ב והוא מיועד לקטינים", אומרת ח"כ מירב בן ארי, יוזמת הרעיון

  המדינה תקים בחולון הוסטל ייחודי שיקלוט חסרי קורת גג בני 25-18 מהקהילה הלהט"בית. חמש רשויות מקומיות נוספות שקיבלו הצעה להקים את ההוסטל בשטחן, סרבו בטענה שהדבר יגרום להתקוממות תושבים ולתסיסה.

   

  משרד הרווחה העביר בשבוע שעבר תקציב בסך 1.2 מיליון שקל לעיריית חולון שאמור לשמש לפתיחת ההוסטל אליו יגיעו חברי קהילת הלהט"ב בגירים מרחבי הארץ. מדובר בפרויקט חדשני שיזם משרד הרווחה, בהמלצת גורמי מקצוע שהבינו כי יש צורך בהקמת מעון לטובת חברי הקהילה הלהט"בית שעברו את גיל 18 ונותרו ללא קורת גג. לאחר שהוחלט על הצורך בהוסטל, הופנתה בקשה מצד גורמים שונים לשש רשויות מקומיות באזור המרכז, אולם רק ראש עיריית חולון, מוטי ששון, הביע נכונות להקים את ההוסטל בעירו. בעיריית חולון כבר החלו בחיפוש אחר מבנה ייעודי.

  חברת הכנסת מירב בן ארי, שיזמה את הקמת ההוסטל (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
  חברת הכנסת מירב בן ארי, שיזמה את הקמת ההוסטל(צילום: גיל יוחנן)
   

  ראש עיריית חולון, מוטי ששון. היחיד שהסכים (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  ראש עיריית חולון, מוטי ששון. היחיד שהסכים(צילום: מוטי קמחי)

  התקציב להפעלת ההוסטל כבר הועבר לעירייה ואת שיפוץ המבנה הייעודי תממן הקרן למפעלים מיוחדים של הביטוח הלאומי, שגם תאבזר אותו. "יש כיום רק הוסטל אחד שמשמש את קהילת הלהט"ב והוא מיועד לקטינים בלבד", הסבירה ח"כ מירב בן ארי ("כולנו"), שיזמה את הקמת הוסטל הלהט"ב לבגירים בחולון. "אחרי שביקרתי ב"בית דרור" בשכונת התקווה, הבנתי שכל התמיכה שנותנים שם לחברי הקהילה הקטינים - חלקם הגיעו להוסטל בגיל 14- עלולה לרדת לטמיון כל עוד לא ממשיכים לספק להם מסגרות וקורת גג גם כשהם בגירים".

   

  ההוסטל שייפתח בחולון ישמש גם טרנסג'נדרים וטרנסג'נדריות. כיום שוהות שש מהן בדירה מיוחדת ברחוב קינג ג'ורג' בתל אביב שאותה מפעילה עבורן עמותת 'אותות', הצפויה להפעיל גם את ההוסטל בחולון.

   

  "היה צורך אמיתי ליצור המשך טבעי לבית דרור", מסביר אלון ברמי, מנהל פיתוח וקשרי קהילה בעמותת "אותות". "אנחנו מתמחים במסגרות תומכות בקהילה במגוון רחב של מגזרים והטיפול שלנו בקהילת הלהט"ב הולך וגדל עם השנים".

   

  ציפי נחשון גליק ממשרד הרווחה, שהובילה את הפרויקט, הוסיפה: "אנחנו מתכוונים להפעיל, בנוסף להוסטל השיקומי, גם הלנת חירום לקהילת הלהט"ב בתל אביב. בגלל הצורך המשרד החליט לתקצב את שני הפרויקטים ב-100 אחוז. כרגע אנחנו בשלב מכרזים עם הרשויות, שצריכות להפעיל מכרז פנימי כדי להחליט מי יפעיל את ההוסטלים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים