שתף קטע נבחר

30 נערים: "הוכינו במקלות בקפריסין". המלון: הם עישנו, התפשטו, השתינו והשמידו ריהוט

עשרות ישראלים שבילו באיה נאפה טוענים כי הוכו כיוון שדרשו את החזרת הפיקדון: "הרביצו עם מקלות סנוקר". המלון מתאר סיפור אחר לגמרי: "הם עישנו וגרמו לשריפה בחדרים, השתינו במסדרונות ועל רכבי האורחים, התפשטו כשמנקה נכנסה. הם הלקוחות הישראלים הגרועים אי פעם"

 

 

 

מהומה אדירה בנופש בקפריסין . כ-30 נערים ישראלים, שהמריאו בשבוע שעבר לנופש באיה נאפה, טענו בפני ynet כי הותקפו על ידי עובדי המלון כיוון שדרשו את החזרת הפיקדון שלהם בסך 50 אירו לאחר שעזבו את חדריהם. אבל הקפריסאים מתארים סיפור אחר לחלוטין. לדברי צוות המלון, הנערים הישראלים עישנו ושרפו ריהוט בחדרים, הטילו את מימיהם במסדרונות ועל רכבי האורחים, הטרידו מנקה - וזו רק ההתחלה של רשימת טענותיהם.

 

"העובדים הרביצו לנו עם מקלות סנוקר, ילדים החלו לברוח בצעקות", שחזר ניב, בן 16 מיהוד. "החברים שלי אושפזו בבתי חולים עם שברים וחבלות", הוסיף. אבל המלון הקפריסאי "פמבוס נאפה רוקס", בתגובה שהעביר ל-ynet, תיאר את ההרס שלטענתו זרעו הנערים הישראלים, בני 16 ו-17.

אחד התוקפים מחזיק במקל סנוקר ()
אחד התוקפים מחזיק במקל סנוקר

"הצעירים בישראל עישנו וגרמו לשריפה בחדרים, הם השתינו במסדרונות ועל רכבי האורחים", טענו בתגובה הרשמית שנשלחה אמש (יום א') מהמלון. "כשאנשי הצוות הזהירו אותם, הם התפשטו ואמרו להם 'שרמוטה, בן זונה'. הם שברו את דלת ההנהלה, דחפו נשים ואיימו שירביצו להן אם לא יקבלו את הפיקדון בחזרה".

 

"הקיאו במרפסות, השמידו טפטים"

לפי המלון, הנערים "הקיאו במרפסות האורחים וכתוצאה מכך אורחים עזבו וקיבלו החזר. הם השמידו את הטפטים במסדרונות וזרקו בקבוקים מהמרפסות. הם שחו בבריכה ב-4 לפנות בוקר כשהם שיכורים, אף שנאמר להם שהדבר אסור. כשמנקה דפקה על דלת חדרם הם פתחו אותה כשהם עירומים כולם ושאלו אותה 'כמה את רוצה כדי לעשות סקס איתנו'. המנקה עזבה את עבודתה בעקבות זאת".

 

במלון אמרו עוד כי הישראלים "לא כיבדו את המלון והשמידו רהיטים בלובי ובקבלה. הם הטילו את מימיהם בבקבוקים וזרקו את הבקבוקים על אורחי המלון. ביום העזיבה גילינו שהם גרמו עוד יותר נזק לחדרים, אז החלטנו לבטל את הפיקדון כדי לתקן חלק מהנזקים. הודענו להם מיליון פעם שהעישון אסור בקבלה, אבל הם צחקו ועישנו כל הזמן ושמו את הסיגריות על רהיטי הלובי, וכתוצאה מכך הרסו ריהוט".

חבלה על ידיו של אחד הנערים ()
חבלה על ידיו של אחד הנערים

 

על המתרחש ביום עזיבת הישראלים, שלשום, הוסיפו במלון הקפריסאי ואמרו כי הנערים "איימו על צוות הקבלה שהם יערפו את ראשם אם לא יקבלו בחזרה את הפיקדון. הם היכו ובעטו בשולחן הקבלה, איימו וצעקו - 'אתם יודעים מי אנחנו? אנחנו נשרוף את המלון'. אחרי שהם תקפו את צוות הקבלה, הצוות שלנו צעק לעזרה והמאבטחים החלו לרוץ כדי להוציא אותם מהמלון, אבל הם סירבו".

 

במלון הקפריסאי סיכמו באומרם כי "בשבועיים האחרונים אירחנו את הלקוחות הישראלים הגרועים ביותר אי פעם. כל הצוות שלנו לא רוצה לעבוד שוב אף פעם עם לקוחות שכאלה. הזהרנו אותם פעמים רבות שיפסיקו, שיתנהגו בנימוס, אבל הם צחקו כל הזמן וצעקו. גם המשטרה הוזעקה לקבלה והמליצה לנו שבכל מקרה נתקשר אליה מיידית". 

 

הנערים סיפרו: "עובדים נתנו סטירות"

על פי עדויות הנערים, שחזרו מחופשה בת שמונה ימים בקפריסין, בזמן שעזבו את מלון "פמבוס נאפה רוקס" שבעיירת הנופש דרשה מהם פקידת הקבלה לפדות 50 אירו שהשאירו כפיקדון בתמורה לקבלת הדרכונים שהפקידו. "שאלנו אותה מדוע אנו צריכים לשלם את הקנס, והיא אמרה שככה היא החליטה", סיפר. לטענתו, לאחר דין ודברים שנמשך כשעה וחצי עם פקידת הקבלה, העניינים החלו להתחמם: "למישהו במלון נמאס, ולפתע מאבטחים ועובדים החלו לתת לנו סטירות ולהרביץ לנו עם מקלות סנוקר. ברחנו החוצה מהמלון, וראינו שבפנים יש ממש מכות".

 

"התחבאנו בחנויות בחוץ, מתים מפחד, ואנשים החלו לבכות. כל מי שניסה להיכנס פנימה כדי לקחת את המזוודות שלו קיבל מכות", תיאר את רגעי הבהלה. "זה היה סיוט. ילדים יצאו עם חבלות, פציעות וטראומה נפשית. מי מרביץ לילדים?"


יובל, בן 17 מהרצליה, ניסה לתעד את אלימות עובדי המלון, אולם לטענתו הוא הוכה במקל סנוקר ברגע שאלו הבחינו כי הוא מצלם אותם. "אחד העובדים ניסה לפגוע לי בפנים עם מקל סנוקר, ובגלל שזזתי המקל התנפץ לי על הגב ונשבר לשניים. מיד ברחתי מהמלון הזה והזמנו משטרה שלא עשתה כלום. אני חבוש ביד ובכתף ובדיוק חזרתי מצילומים בבית חולים", סיפר.

 

הוריהם של הצעירים המתגוררים בירושלים, כרמיאל, יהוד, קדימה והרצליה, מתכוונים לבחון את צעדיהם המשפטיים מול חברת התיירות "השטיח המעופף", שהוציאה לחופשה את ילדיהם. מחברת "השטיח המעופף" נמסר בתגובה: "אנחנו מצרים על המקרה החריג ורואים בחומרה כל גילוי של אלימות מכל צד שהוא. מרגע שהמקרה הובא לידיעתנו אנחנו בודקים את המקרה אל מול המלון".

 

סערת המלון - בזמן ביקור נשיא קפריסין בארץ

המהומה נחשפה דווקא ביום שבו מבקר נשיא קפריסין בישראל. הנשיא ניקוס אנסטסיאדיס הגיע אמש לביקור בזק בישראל על רקע חששות בניקוסיה בשל הסכם הפיוס בין ישראל לטורקיה. ערב בואו התברר שקפריסין חזרה בה מסיכום קודם לאפשר הקמת צינור גז בין המים הכלכליים של ישראל למים הכלכליים של טורקיה שעובר דרך המים הכלכליים של קפריסין.


פורסם לראשונה 24/07/2016 22:45

 

איתמר אייכנר השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים