שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  בקרוב: קנסות לרוכבי אופניים חשמליים שייסעו על מדרכה

  ועדת הכלכלה אישרה לקריאה שנייה ושלישית הצעה שלפיה פקחים יוכלו לקנוס רוכבי אופניים וקורקינטים חשמליים שידברו בסלולרי וירכבו עם אוזניות, וכן להוציא אוויר מהגלגלים

   

   

  איפה האכיפה? רוכבי האופניים ממשיכים להשתולל    (צילום: אלי סגל ניצן דרור )

  איפה האכיפה? רוכבי האופניים ממשיכים להשתולל    (צילום: אלי סגל ניצן דרור )

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בקרוב פקחי עירייה יוכלו להטיל קנסות על רוכבי אופניים חשמליים שידברו בסלולרי וייסעו על המדרכה. ועדת הכלכלה אישרה לקריאה שנייה ושלישית כי פקחי רשויות מקומיות יוכלו לאכוף עבירות תנועה של רוכבי אופניים וקורקינטים חשמליים. 

   

  מדובר בהצעת חוק ממשלתית שחוברה להצעת חוק פרטית של ח"כ מירב בן ארי (כולנו), המבקשת לייעל את הפיקוח והאכיפה ולהתמודד עם ריבוי העבירות שמבצעים אותם רוכבים. ההצעה מעניקה לרשויות סמכויות אכיפה על עבירות כמו איסור הפרעה במדרכה, איסור שימוש בסלולרי בעת רכיבה ורכיבה עם אוזניות. הפקחים אף יקבלו סמכות להורות על פינוי הדרך, להוציא אוויר מהגלגלים, וכן סמכויות גרירה וסמכויות עיכוב ומתן קנס.

   

   (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

   (צילום: דוברות עיריית תל אביב יפו) (צילום: דוברות עיריית תל אביב יפו)
  (צילום: דוברות עיריית תל אביב יפו)

  בדיון שהתקיים היום (א') הוחלט כי החוק ייכנס לתוקף חצי שנה לאחר פרסומו ברשומות ורק לאחר שמשטרת ישראל תקבע נוהל אכיפה, שאותו יאשר היועץ המשפטי לממשלה. לאחר מכן הוא יובא לאישור מועצת הרשות המקומית. עם זאת, אם לא תסתיים הכנת הנוהל במועד, השר לביטחון הפנים יוכל לדחות את הכניסה לתוקף של החוק לתקופה של עד שלושה חודשים נוספים, בצו באישור ועדת הכלכלה.

   

  הצעת החוק לא מחייבת את הרשויות לבצע אכיפה, אלא מאפשר להן לעשות זאת בהתאם לנוהל. "הנחת המוצא היא שלא יהיה מצב שרשות מקומית תוותר על היכולת לאכוף", אמר יו"ר ועדת הכלכלה איתן כבל ודרש כי קנסות עבור גרירה ואחסנת הכלים ייקבעו באופן שישקף את עלותם. בהקשר זה הוחלט כי שר הפנים והמרכז לשלטון מקומי ידווחו לוועדת הכלכלה, פעם בשנתיים, על גובה האגרות והתשלומים שנגבו עבור הגרירה והאחסנה. כלים שנאספו ולא נדרשו בתוך 60 יום תוכל העירייה למכור.

   

  במהלך הדיון עלתה הצעה לפיה פקחים יוכלו לתת קנסות להולכי רגל שיילכו על שבילי אופניים ויסרבו לעבור למדרכה. כבל דרש מהרשויות המקומיות לצאת בקמפיין הסברה בנושא כבר בתקופה הקרובה, כדי שהולכי הרגל ידעו על האכיפה. בעקבות התנגדות להצעה הוחלט כי האכיפה נגד הולכי הרגל תתבצע רק שלושה חודשים לאחר שהחוק ייכנס לתוקף.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים