שתף קטע נבחר

המלון בקפריסין מציג תמונות הרס בחדרים. נער שהוכה: "לא עשינו כלום"

סערת המהומה במלון: המקומיים טוענים לנזק באלפי אירו ומציגים חדרים מושחתים ומזוהמים. נער שסיפר לאולפן ynet על אלימות מצד אנשי המלון: "השארנו הכול נקי. יש שם אנטישמיות, צעקו 'גו אאוט אנימלס'"

 

נמשכת הסערה בעקבות המהומה בלובי : במלון "פמבוס נאפה רוקס" שבאיה נאפה בקפריסין טוענים שחבורת נערים מהארץ גרמה נזק של אלפי אירו לחדרי המלון. תמונות שהפיצו נציגי המלון הבוקר (יום ב') והגיעו לידי ynet מעידות לכאורה על הפוגרום וההתפרעות, אבל הישראלים מספרים סיפור אחר לגמרי - ומתלוננים על אלימות קשה.

 

התגובות הקשות לישראלים באתר ההמלצות

 

אוהד טל מכרמיאל, עוד רגע בן 18, היה שם ופירט את גרסתו בשיחה עם אולפן ynet: "בצ'ק אין כשנכנסנו למלון אמרו לנו להשאיר חמישים אירו פיקדון שיחזור אלינו למעט מקרים חריגים מאוד. עבר שבוע, אני וכל חבריי הקפדנו מאוד לסדר את החדר, לשמור על הניקיון, לא פגענו ברכוש, לא פגענו באנשים, רוב הזמן היינו מחוץ למלון. כשהגענו לצ'ק אאוט התברר שכל אחד מהחדרים נקנס בחמישים אירו או יותר. שאלנו אותם למה, אמרו שמישהו הוריד תמונת קנבס מאחד הקירות במסדרון ובתגובה הם קנסו כל חדר".

 

הנערים דרשו את כספם בחזרה ואז החלה המהומה, שכללה לפי התיעוד אלימות מצד אנשי המלון. "אפשר לראות גם בסרטון שאנחנו לא עושים מהומות, לא כלום, המאבטחים ומנהל המלון באו, צעקו עלינו, התחילו לדחוף. צילמנו את האירוע כדי שיהיו לנו הוכחות. מזל שהיו לנו צילומים אחרת לא היו מאמינים לנו".

 

כך נראו החדרים של הישראלים לפי המלון:


לפי התגובה שנשלחה אמש מהמלון, "הצעירים מישראל עישנו וגרמו לשריפה בחדרים, הם השתינו במסדרונות ועל רכבי האורחים. כשאנשי הצוות הזהירו אותם, הם התפשטו ואמרו להם 'שרמוטה, בן זונה'. הם שברו את דלת ההנהלה, דחפו נשים ואיימו שירביצו להן אם לא יקבלו את הפיקדון בחזרה".

 

לפי המלון, הנערים "הקיאו במרפסות האורחים וכתוצאה מכך אורחים עזבו וקיבלו החזר. הם השמידו את הטפטים במסדרונות וזרקו בקבוקים מהמרפסות. הם שחו בבריכה ב-4 לפנות בוקר כשהם שיכורים, אף שנאמר להם שהדבר אסור. כשמנקה דפקה על דלת חדרם הם פתחו אותה כשהם עירומים כולם ושאלו אותה 'כמה את רוצה כדי לעשות סקס איתנו'. המנקה עזבה את עבודתה בעקבות זאת".

 

במלון אמרו עוד כי הישראלים "לא כיבדו את המלון והשמידו רהיטים בלובי ובקבלה. הם הטילו את מימיהם בבקבוקים וזרקו את הבקבוקים על אורחי המלון. ביום העזיבה גילינו שהם גרמו עוד יותר נזק לחדרים, אז החלטנו לבטל את הפיקדון כדי לתקן חלק מהנזקים. הודענו להם מיליון פעם שהעישון אסור בקבלה, אבל הם צחקו ועישנו כל הזמן ושמו את הסיגריות על רהיטי הלובי, וכתוצאה מכך הרסו ריהוט".

 
 

"אני רואה עכשיו את התמונות. הם יכולים לצלם כל חדר שלאו דווקא ישראלים השאירו", טוען אוהד. "אני יודע בוודאות שזה לא שלנו כי השארנו את כל הזבל בשקיות, ניקינו את החדר עם מגבים, סידרנו את החדר בדיוק איך שקיבלנו אותו".

 

כולם? כל שלושים הנערים שהיו במלון?

"כולם. זה מלון ענק, מפוצץ בצעירים".

 

הנער מכרמיאל מספר שנפגע בידו. "אחרי הריאיון הזה אני הולך לאורתופד לבדוק מה יש לי ביד, כי היא נפוחה ואני בקושי מזיז אותה".

 

למגיבים שהתביישו בתייר הישראלי הצעיר, אוהד משיב: "כואב הלב שאחרי שחזרנו ממקום שהתייחס אלינו ככה כמו אל חיות, היכו אותנו, שדדו אותנו, לא היה לנו עם מי לדבר שם, כולם היו נגדנו, חזרנו לארץ בציפייה לקבל קצת הבנה, קצת תמיכה. הגענו לישראל, האחים שלנו, בני עמנו, עומדים לצד האנשים שהיכו אותנו ושדדו אותנו בלי כל סיבה. אפשר לראות בסרטון שאנחנו פשוט עומדים כי לא רצינו ללכת בלי הכסף שלקחו מאיתנו".

 

הוא מכנה "אנטישמיות" את היחס המפלה, לדבריו, לתיירים הצעירים מישראל. "כשרדפו אחרינו עם המקלות סנוקר צעקו 'גו אאוט אנימלס' ('צאו, חיות' - א"ל). יש שם מועדונים שלא מכניסים ישראלים, למרות שבאו עם כרטיסים שקיבלו - אמרו 'ישראלים חייבים לשלם'. במלון עצמו את הישראלים שמו באגף הישן משום מה והבריטים באגף אחר לגמרי.

 

"קיבלנו את החדרים הפוכים, מלאים באבק, חלק מהחדרים היו מוצפים במים והחברים שלי קנו מגבים בשביל להוציא את המים מהחדרים למרות שאמרנו את זה למלון והם לא עשו שום דבר בנדון. אחרי זה בצ'ק אאוט הם האשימו את הצעירים שניקו את המים שהם הציפו את המלון, וזה מים שהם קיבלו עם החדר. באיזה מין מלון את מקבלת חדר עם אבק ומים על הרצפה?"

 

"אל תלכו לשם, לא להתערבב עם הישראלים החצופים"

על המלון "Pambos Napa Rocks" התפרסמו ביקורות קשות באתר דירוג בתי המלון "TripAdvisor". מבין כ-400 ביקורות, כמחצית (יותר מ-200) שליליות, ומחלק מהן עולה התמונה הקשה של התייר הישראלי באי המסיבות.

המלון שבו התרחשה המהומה באיה נאפה (צילום: Pambos Napa Rocks) (צילום: Pambos Napa Rocks)
המלון שבו התרחשה המהומה באיה נאפה(צילום: Pambos Napa Rocks)

"הישראלים במלון לנו בו כנראה כי אף אחד אחר לא הסכים לקבל אותם. הם היו או חצופים, או סוטי מין או שניסו לגנוב דברים מחדרים של אחרים", כתבה אחת האורחות במלון כבר לפני שנתיים. "כשהתלוננו אמרו לנו שמצלמות האבטחה לא עובדות", סיפרה, וסיכמה: "אני לא ממליצה ללון במלון הזה, אם אתם לא רוצים להתערבב עם הישראלים".

 

"המלון הזה הוא בדיחה", כתב אורח אחר. "ישנו שם שבוע ולעולם לא נחזור. המלון היה מלא בישראלים מפחידים. באחד הלילות חברה שלי התעוררה בבוקר כשישראלי פרץ לחדר והסתכל עליה. היא הייתה מבוהלת מאוד. בלילה אחר ישראלי גנב לי את התיק. איה נאפה נהדרת אבל המלון הזה יהרוס לכם את החופשה".

 

בביקורת נוספת שפורסמה ב"TripAdvisor" נכתבו טענות קשות כלפי הנהלת המלון, המזכירות את אלה של הצעירים הישראלים שהסתבכו בקטטה. לפי אחד הסיפורים מחודש מרס שעבר, "המלון היה מגעיל ולא עזר לנו כשניסינו לדבר עם אנשי הצוות, הם היו אגרסיביים מאוד. אבל ה'היילייט' של השבוע היה כאשר סטודנטים ישראלים הרעישו ולא נשמעו לקולות ההנהלה. המשטרה הגיעה והיכתה אותם עם מקלות, היה דם בכל מקום ועל הכיסאות, אנשים נזרקו לבריכה".

adults only. המלון הפיק לקחים ()
adults only. המלון הפיק לקחים

בבדיקה ש-ynet ערך באתר ההזמנות האינטרנטי בוקינג.קום התברר כי המלון מאפשר כעת רק למבוגרים להזמין חדרים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים