שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

אור עקיבא: שכונה חדשה עם 3,480 דירות

ועדות התכנון אישרו תוכנית להקמת אחד הפרויקטים הגדולים ביותר מחוץ לגוש דן באור עקיבא. השכונה החדשה תשתרע על שטח של כ-1,057 דונם ותכלול בתים צמודי קרקע לצד מגדלי מגורים. ומה קורה בחיפה ובטבריה?

שכונת ענק באור עקיבא: הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז חיפה אישר תוכנית לבניית שכונת מגורים חדשה באור עקיבא שתכלול 3,480 יחידות דיור. מדובר בפרויקט אור ים שמקדמת החברה לפיתוח קיסריה בשיתוף עיריית אור עקיבא, שיכלול תמהיל מגוון של בתים צמודי קרקע, בנייה מרקמית ומגדלי מגורים עד 15 קומות. הפרויקט יכלול 350 דירות 3 חדרים בנות 80 ו-90 מ"ר.

 

כותרות אחרונות בערוץ הנדל"ן של ynet:

מחיר למשתכן באופקים: 435 אלף שקל לדירה

קבינט הדיור אישר: הסבת משרדים למגורים

חשד: עוקץ דירות בירושלים, מסמכים זויפו

 

החברה לפיתוח קיסריה תשווק את הקרקע לבנייה רוויה לחברות יזמיות ולחברות ביצוע. השטחים לצמודי הקרקע ישווקו גם לציבור הרחב. בקרן רוטשילד קיסריה מציינים כי מדובר באחד מהפרויקטים הגדולים ביותר שיוקמו בשנים הקרובות מחוץ לגוש דן.

 

צפו בסרטון ההדמיה של השכונה החדשה:

 

התוכנית כוללת גם שטחי ציבור, מסחר ומשרדים בשטח של כ-35 אלף מ"ר, ותשתרע על שטח כולל של כ-1,057 דונם קרקעות בבעלות קרן קיסריה וקרקעות מדינה. לדברי ראש עיריית אור עקיבא, יעקב אדרי, הפרויקט צפוי להכפיל את אוכלוסיית העיר ולכלול גם פתרונות דיור לזוגות צעירים. "אור ים יהיה פרויקט הדגל של אור עקיבא בשנים הקרובות", אמר.‬‬‬‬‬‬

 

מ"מ יו"ר קרן רוטשילד קיסריה, שלמה ינאי, ציין כי "הפרויקט תוכנן לכלול תשתיות חדשניות ושטחים ציבוריים פתוחים, במטרה למשוך אוכלוסיות נוספות לעיר". מנכ"ל החברה לפיתוח קיסריה, מיכאל כרסנטי, הוסיף כי "חלקיו השונים של הפרויקט יאוכלסו על ידי תמהיל מגוון של משפחות צעירות, חלקן מועסקות בפארק העסקים והתעשייה של קיסריה, וחלקן מצפון גוש דן, חיפה והקריות. בנוסף ירכשו דירות בפרויקט משפרי דיור תושבי העיר והסביבה.

 

הדמיית הפרויקט. מהגדולים שמחוץ לגוש דן (הדמיה: ויופוינט) (הדמיה: ויופוינט)
הדמיית הפרויקט. מהגדולים שמחוץ לגוש דן(הדמיה: ויופוינט)

 

חיפה: מענק עירוני לשיפוץ בתים משותפים

בחיפה, הודיעה העירייה כי בכוונתה להגדיל את ההלוואות ללא ריבית והצמדה, לשיפוץ ושיקום בניינים משותפים ברחבי העיר. ההלוואות יוענקו באמצעות האגודה לתרבות הדיור, במטרה לשפר את חזית הבניינים ובטיחותם.

 

על פי הודעת העירייה, מענק ההלוואה הוכפל פי 1.5 ומעתה יוכלו הדיירים לקבל מענק בהיקף של 7,500 שקל ליחידת דיור. המטרה היא לעודד בעלי נכסים לשקם את חזית הבניינים המשותפים בהם הם מתגוררים. לדיירים יינתן מסלול להחזר המענק במסגרתו ניתן יהיה לפרוש אותו עד 36 תשלומים חודשיים שווים ללא ריבית והצמדה.

בניין מגורים משותף שעבר שיפוץ חזיתי בחיפה (צילום: ניר בלזיצקי, דוברות עיריית חיפה) (צילום: ניר בלזיצקי, דוברות עיריית חיפה)
בניין מגורים משותף שעבר שיפוץ חזיתי בחיפה(צילום: ניר בלזיצקי, דוברות עיריית חיפה)

לדברי מנכ"ל עיריית חיפה, גדי מרגלית, "חיפה היא העיר המובילה בארץ בביצוע תוכנית התחדשות עירונית. במקביל לתוכניות בשכונות הוותיקות, העירייה מעוניינת לעודד חידוש וחיזוק מבנים בכל שכונות העיר ברמה הגבוהה ביותר על פי הסטנדרטים אותם קבעה לבנייה".

 

לדברי הממונה על מחוז צפון באגודה לתרבות הדיור, שלומי אור, "האגודה מלווה את נציגויות הבתים המשותפים בייעוץ וייצוג משפטי, התמודדות עם סרבני תשלום, הכנת הסכם התקשרות בין הנציגות לקבלן המבצע, ייעוץ הנדסי ואדריכלי, ייעוץ גינון ועוד". הוא הוסיף כי "ערך הנכס עולה משמעותית לאחר השיפוץ, הרבה מעבר לעלות, כך שההשקעה כדאית בטווח הקרוב והרחוק".

 

טבריה: היתר בנייה ל-200 יחידות דיור

בטבריה התקבל היתר בנייה לפרויקט מיכלאנג'לו כנרת. בשלב הראשון תחל חברת פידמונט אנטרפרייזס בבנייתו של שלב א' של השכונה, הכולל 6 בניינים בני 9 קומות מתוך 10 הבניינים המתוכננים. עוד כולל שלב זה כ-75 דונם של שטחים ציבוריים.

 

הפרויקט ייבנה על שטח כולל של כ-100 דונם, בצמוד ליער צבי וכביש 77. הוא יכלול 10 בניינים מדורגים בני 8 קומות, בהם 160 יחידות דיור עם שתי דירות בכל קומה, בתמהיל מגוון של 3, 4 ו- 5 חדרים ודירות מיוחדות, לצד 36 מגרשים לבנייה עצמית שנמסרו לאחרונה. הוא יכלול חורש טבעי, פארק שכונתי, גינות שעשועים, פינות ישיבה ותצפית.

 

בחברה מציינים כי עד כה שווקו כ-50% מהדירות בשלב הראשון של הפרויקט. לדברי שחר אריאל, סמנכ"ל השיווק בחברה, "מדובר בשכונה שתהווה את שכונת הדגל בטבריה, והתקדמותה ממחישה את תנופת הפיתוח בעיר ובאזור. קבלת היתר הבנייה מהווה אבן דרך חשובה בהתקדמותה וכעת, עם סיום עבודות פיתוח הבניינים ומסירת המגרשים של צמודי הקרקע, תחל הבנייה".

הדמיית הפרויקט בטבריה (הדמיה: איוולב מדיה) (הדמיה: איוולב מדיה)
הדמיית הפרויקט בטבריה(הדמיה: איוולב מדיה)

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: ויופוינט
הדמיית פרויקט אור יום באור עקיבא
הדמיה: ויופוינט
מומלצים