שתף קטע נבחר

האלמנה המוסלמית מסרטון נתניהו: "לא עזר בכלום"

בפנייתו לערביי ישראל הזכיר רה"מ "את השיחה שקיימתי עם אישה מוסלמית צעירה, שבעלה ובניה נרצחו. היא התחננה שנגדיר את החוק, וזה בדיוק מה שאנחנו עושים". סיהאם אגברייה, אותה אלמנה: "קיבלתי רק הבטחות, אני עדיין מחכה לתוצאות"

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו הזכיר אתמול (ב') בסרטון וידאו ביוטיוב שבו פנה לערביי ישראל את סיהאם אגברייה, תושבת אום אל-פחם, שבעלה ושני בניה נורו למוות בשנת 2011. הוא סיפר כי הממשלה פועלת לחיזוק החוק והסדר ביישובים הערביים - בדיוק כפי שאגברייה ביקשה ממנו. אבל אגברייה עצמה סבורה אחרת. "עד היום אני מקבלת רק הבטחות ומחכה לתוצאות", אמרה אתמול ל-ynet. 

 

בסרטון לא הזכיר נתניהו את אגברייה בשמה: "לא אשכח את השיחה שקיימתי באחת מוועדות הכנסת עם אישה מוסלמית צעירה, שבעלה ובניה נרצחו ונורו למוות באחת הערים הערביות. היא רעדה והתחננה בפניי ואמרה לי, 'ראש הממשלה, תגדיר את החוק והסדר ביישוב שבו אני חיה'. זה בדיוק מה שאנחנו עושים. אתמול אישרה הממשלה חקיקה לחיזוק משמעותי של החוק והסדר ביישובים הערביים, הם משוועים לשחרור מעול הפשע והאלימות. החזון שלי הוא שהילדים והילדות הערבים יגדלו בבטחה".

 

 

סיהאם עם תמונת בעלה תאופיק ואחד מבניה. עדיין מחכה למציאת הרוצח ()
סיהאם עם תמונת בעלה תאופיק ואחד מבניה. עדיין מחכה למציאת הרוצח
 

אתמול בשעות הבוקר, לפני פרסום הסרטון של ראש הממשלה, ביקרנו את אגברייה בביתה באום אל-פחם. אבי המשפחה תאופיק (64) והבנים מחמוד (21) ואחמד (15) נרצחו ב-2011 מירי של רעול פנים שנכנס לביתם. היא הגיעה עד לכנסת, שוחחה עם ראש הממשלה - אבל לדבריה כלום לא קרה.

 

"בשנת 2012 התקיים דיון בכנסת בעניין האלימות והפשיעה בחברה הערבית. באותו יום ישבתי עם ראש הממשלה והוא הבטיח לי שהכול יהיה בסדר בתיק הרצח של בעלי ושני הבנים שלי, אבל לצערי מאז המפגש שהיה ועד היום לא ראיתי כלום", אמרה אתמול האלמנה. "כל ההבטחות של ראש הממשלה היו באוויר. הוא לא עזר לי בכלום. גם בשנת 2013 שלחתי מכתב לכנסת וכתבתי בו שאין שום התקדמות. הם ענו לי שהחקירה בתיק הרצח מטופלת. עד היום אני מקבלת רק הבטחות ומחכה לתוצאות. אני לא יודעת מה לעשות".

 

בדיון בכנסת ב-2012 שעסק בנושא טרור אזרחי בחברה הערבית, שעליו דיבר נתניהו בסרטון, סיפרה אגבריה על חוסר האונים מאז הרצח. היא אמרה כי האיש שהתנקש בחיי בעלה ושני ילדיה עדיין מסתובב חופשי. "אף פעם לא סגרתי את הדלת של הבית, הרגשתי ביטחון עד שקרה המקרה. מאז אין ביטחון, לא לי ולא לילדיי", אמרה אז אגברייה ופרצה בבכי.

 

נתניהו ואגבאריה בכנסת, 2012 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
נתניהו ואגבאריה בכנסת, 2012(צילום: גיל יוחנן)
 

לאחר דבריה בדיון אמר נתניהו: "הלב של כולנו נקרע מהסיפור של סיהאם. זה רק מחזק אותי בתחושה שאנחנו יכולים וחייבים לעשות משהו". לפני שנתניהו יצא מהדיון הוא שוב פנה לאגברייה, שוחח עמה, ניחם אותה פעם נוספת ורכן לעברה. 

 

"החיים שלי השתנו לגמרי", היא סיפרה אתמול. "אחרי הרצח עזבנו את הבית ועברתי לגור בבית אחר. הפחד עדיין מלווה אותנו וזה מאוד קשה לנו. כל הזמן אנחנו מנסים להבין ולדעת למה רצחו את בני משפחתי ואין לנו תשובות. לפני שקבעו את מותו של בני הגדול הוא אמר לי, 'אימא, מה עשיתי? למה ירו בי?' אנו רוצה לדעת מי עמד מאחורי הרצח. הרוצח עדיין מסתובב חופשי ועושה מה שהוא רוצה - ואנחנו חיים בפחד ודאגות. ככל הנראה כולם שכחו את הרצח. פשוט כולם מפקירים אותנו".

 

לסיכום הוסיפה: "כל יום אני מתבוננת בתמונות בעלי ושני הבנים שלי שנרצחו בדם קר. אני מתגעגעת אליהם. הייתי רוצה שהם יהיו לידי אבל זה לא יקרה בחיים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סיהאם אגברייה. "מפקירים אותנו"
מומלצים