שתף קטע נבחר

הזיהום וההסתרה: נעצרו ייצור והפצת קורנפלקס

אם חיפשתם בימים האחרונים ברשתות השיווק את מוצר הדגל של חברת יוניליוור, קורנפלקס תלמה, ולא מצאתם - אתם לא לבד. בחברה הפסיקו את שיווקן של אלפי יחידות בשל זיהום, הסתירו זאת ממשרד הבריאות וסירבו לדווח על כך גם לציבור. לפי דיווחים, הזיהום הוא של חיידק מסוג סלמונלה. ביוניליוור מבקשים להדגיש כי המוצרים אשר נמצאים בשוק "בטוחים לחלוטין"

זיהום במפעל ()
זיהום במפעל

  

הזיהום, ההסתרה וההתנהלות הבעייתית של חברת יוניליוור: ברשתות השיווק נרשם מחסור באחד המותגים החזקים ביותר של חברת תלמה (יוניליוור) - קורנפלקס תלמה וכן במוצר דגל נוסף - דליפקאן. בחברה ניהלו קרב מאסף על מנת להסתיר את העובדות מהציבור, אך לאחר שנחשף בתקשורת כי הפצת המוצר נעצרה - נאלצה החברה לדווח על האירוע החמור למשרד הבריאות, אז התברר כי ייצור המוצרים הופסק בשל זיהום וכי ישנם חיידקים במפעל הדגנים של החברה.

 

לפי דיווחים, הזיהום הוא של חיידק מסוג סלמונלה. בעקבת גילוי הזיהום, חברת יוניליוור תשמיד עשרות אלפי קופסאות דגני בוקר. 

 

אמש פורסם כי החברה עצרה את שיווקן של אלפי אריזות מדגני הבוקר שלה. הסיבה לכך לא הייתה ידועה והחברה ניסתה להסתירה. "מתחיל מחסור בחלק מהסניפים ומהספק הבנו שהמחסור הזה יילך ויגבר בימים הקרובים", אמר ל-ynet גורם באחת משתי רשתות השיווק הגדולות בישראל. "ניסינו לברר למה, אבל העובד שדיבר איתי אמר שזה סוד כמוס ושיצאה הוראה לעובדים לא לדבר על זה עם איש. שומרים על מה שקרה פה כאילו מדובר בסודות הגרעין".

 

עובד בחברה סיפר: "ממדרים את כולנו, מה שאני יודע זה שמדובר בכמות אדירה של קורנפלקס, כמויות ענק".

 

פניות חוזרות ונשנות של ynet ביממה האחרונה לחברת יוניליוור במטרה להבין מדוע חל מחסור במוצרים, נתקלו בסרבנות עיקשת של החברה לספק מידע לציבור ולהשיב לשאלות. אלא שלא רק מהציבור הסתירה חברת יוניליוור את המידע - כתב הבריאות של ynet רותם אליזרע ניסה לברר אם משרד הבריאות היה מודע למתרחש, אך מתברר כי בחברת יוניליוור בחרו שלא לדווח גם למשרד הבריאות על שאירע. 

 

גורמים בחברה אמרו כי אלפי קופסאות דגני הבוקר נמצאות כעת בבדיקה שייתכן שלאחריהן יושמדו כליל.

 

רק לאחר הפרסום בתקשורת, הודיעה אמש (יום ד') החברה למשרד הבריאות כי במסגרת בקרת האיכות העצמית של החברה נמצא זיהום באחד מקווי הייצור שלה במפעל הדגנים, מה שגרם לאי עמידה של מוצרים בדרישות המיקרוביולוגיות. לפיכך, הוחלט לעצור את שיווק המוצרים. בחברה ביקשו להבהיר כי המוצרים שנמצאים בשוק בטוחים לחלוטין. 

 

מנכ"לית יוניליוור, ענת גבריאל. הזיהום הוסתר מהציבור (צילום: עמית שעל) (צילום: עמית שעל)
מנכ"לית יוניליוור, ענת גבריאל. הזיהום הוסתר מהציבור(צילום: עמית שעל)

 

לפני שנודע דבר הזיהום, מסרה אתמול יוניליוור בתגובה: "חברתנו מבצעת באופן שוטף בדיקות מחמירות מאוד לכל מוצריה, טרם יציאתם לשוק. לעיתים בדיקות אלו גורמות לחוסרים זמניים. עם זאת, חברתנו מעולם לא מתפשרת על איכות ותקינות ומוצריה. כמובן שכל מוצרי החברה, לרבות דגני הבוקר של תלמה, תקינים ובטוחים לשימוש".


פורסם לראשונה 27/07/2016 19:21

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים