שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  כך 4.5 טונות חימר הופכות ליצירת אמנות

  אמנית הקרמיקה הוותיקה אסתר בק אמנם בת 65, אבל העובדה הזו לא עומדת בדרכה כשהיא מפסלת בעזרת כל גופה בריכה המורכבת מטונות חימר, ובועטת בחומר בידיה וברגליה. צפו בה מאתגרת את גבולות היכולת

  אמנית הקרמיקה הוותיקה אסתר בק החליטה שהיא רוצה להילחם בחומרים מהם היא יוצרת. ממש להשתולל איתם ולהגדיל אותם בהגזמה, סוג של מתיחת גבולות או אתגר עצמי. במיצג וידאו חדש היא מתועדת כשהיא נאבקת עם חימר במשקל 4.5 טונות, ממנו מפסלת בעזרת כל גופה - עד שנוצרת מעין בריכת חימר בתוכה נשכבת האמנית. בסופו של דבר, בק גם הורסת את העבודה במו ידיה, וכל הפעולה הזאת איננה טריוויאלית כשמדובר באישה בת 65. לעבודה היא קראה "Matter is a Center of Dreaming", וכל תהליך הכנתה מתועד בווידאו באורך 20 דקות, שגרסתו המקוצרת מוצגת כאן.   

  עבודתה של בק תוצג במסגרת הביאנלה השמינית לקרמיקה ישראלית, שנפתחה היום (ב') במוזיאון ארץ ישראל בתל אביב. אמנם המילה "קרמיקה" אוטומטית יוצרת קונוטציה של כדי או ספלי פורצלן, אבל התערוכה השנה מציגה את היצירה בקרמיקה באור אחר ומגוון יותר - מעיסוק בחומר רטוב ועד חומר שרוף, מקרמיקה של ימי קדם ועד לחידושים העכשוויים ביותר. בתערוכה מוצגות עשרות עבודות של 72 אמנים, והן כוללות אמירות פוליטיות, חברתיות, מגדריות, עיצוביות ואסתטיות.

   

  הביאנלה השמינית לקרמיקה ישראלית, מוזיאון ארץ ישראל, תל אביב, 1 באוגוסט עד 10 בנובמבר.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים