שתף קטע נבחר

דרעי קבע: תפן תחלק הכנסות למועצות האזור

בעקבות המלצות ועדת חלוקת ההכנסות בראשות פרופ' ערן רזין, קבע שר הפנים כי המועצה המקומית תפן תחלק 80% מהכנסות הארנונה שלה לרשויות המקומיות הסובבות אותה בצפון הארץ. דרעי: "ההחלטה תביא לצמצום הפערים, וייעשה צדק חלוקתי, שזה מה שעומד לנגד עיני"

חלוקה לצורך צמצום פערים: שר הפנים, אריה דרעי, אימץ היום (ב') את המלצות ועדת חלוקת ההכנסות מהמועצה המקומית התעשייתית מגדל תפן שבצפון הארץ לרשויות המקומיות הסובבות אותה - מעלות תרשיחא, כפר ורדים, יאנוח ג'ת, כסרא סמיע ומעלה יוסף.

 

כתבות נוספות בערוץ הנדל"ן

 

הוועדה קבעה כי יש להגדיר את שטח מועצת מגדל תפן כאזור חלוקת הכנסות, ושכ-80% מהכנסותיה בארנונה יחולקו לרשויות שנקבעו על פי המפתח הבא: מעלות תרשיחא - 31%, כפר ורדים - 15%, ינוח ג'ת - 20%, כסרא סמיע - 23% ומעלה יוסף - 11%.

 

בנוסף, הוועדה, שהוקמה בחודש מרס 2015 ובראשה עומד פרופ' ערן רזין, המליצה שלאחר 5 שנים ייערך עדכון שיעור הכנסות על בסיס הנתונים המעודכנים של הרשויות ובהתאם לחלוקה שגובשה על ידיה.

 

מגדל תֵּפֶן היא מועצה מקומית תעשייתית בחבל תפן שבגליל, שבתחומה נמצאים רק מפעלי תעשייה ואין בה יישובים. בשטח המועצה יש אזור תעשייה קלה, תעשיית היי-טק, גן תעשייה, המוזיאון הפתוח תפן ומסעדות.

השר אריה דרעי (צילום: עפר מאיר) (צילום: עפר מאיר)
השר אריה דרעי(צילום: עפר מאיר)

שטח השיפוט של המועצה משתרע על פני 2,700 דונם. נמצא כ-6 קילומטר ממעלות-תרשיחא וכ-17 קילומטר מכרמיאל, בין מושב לפידות מדרום ליישוב הקהילתי כפר ורדים מצפון, וכפרי הדרוזים, כיסרא סומיע ויאנוח ג'ת שנמצאים ממערב וממזרח לה. עד כה מועצת תפן חילקה תמיכות למועצות שסביבה, אך הן לא היו העברות מוסדרות של הכנסות הארנונה.

 

במהלך השנים האחרונות פועלות במשרד הפנים מספר ועדות חקירה לבדיקת גבולות וחלוקת הכנסות. הרציונל שעמד בבסיס הקמתן הוא חלוקת העברת הכנסות מרשויות חזקות לרשויות חלשות יותר. בלשכת שר הפנים אומרים כי דרעי מקדם רפורמה, במסגרתה יוקמו 6 ועדות גיאוגרפיות קבועות שיבחנו באופן קבוע את מעמדן של כלל הרשויות ברחבי הארץ.

 

השר דרעי מסר כי "הרשויות הסובבות את המועצה התעשייתית מגדל תפן יהנו מחלוקה זו ויובילו לקידום ופיתוח כלכלי בתחומן. ההחלטה תביא לצמצום הפערים בין הרשויות המקומיות וייעשה צדק חלוקתי, שזה מה שעומד לנגד עיני".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Google streetview
מועצה מקומית מגדל תפן
צילום: Google streetview
מומלצים