שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  ילד מקולל: מעריצי "הארי פוטר" החדש מאוכזבים וזועמים

  אחרי ההתלהבות באה הנפילה: רק יומיים לאחר שיצא לאוויר העולם, הספר החדש ובו המחזה על הארי פוטר המבוגר כבר מסתמן כילד המקולל של ג'יי קיי רולינג. "אם הייתה לי מכונת זמן, לא הייתי קורא אותו", צייץ מעריץ מאוכזב אחד מתוך רבים, שמביעים מרמור ברשת ומסרבים לראות ב"הארי פוטר והילד המקולל" חלק בסדרה

  פג הקסם של פוטר? אחרי היסטריית ההשקה, מתברר שלא מעט מקוראי ומעריצי הארי פוטר לא ממש אוהבים את הספר החדש, "הארי פוטר והילד המקולל", שהוא למעשה מחזה המבוסס סדרת הספרים המצליחה מאת ג'יי קיי רולינג. "איך משהו יכול להיות נורא כל כך?", כתבה קוראת מאוכזבת בחשבון הטוויטר שלה, רק יום אחד לאחר השקת הספר בחנויות. "אני לא מאמינה שבזבתי את חיי על 'הארי פוטר והילד המקולל'".

   

   

  תגובות המעריצים השליליות, שמגיעות אף שהגרסה הבימתית דווקא קיבלה ביקורות מחמיאות בבריטניה, ממש לא מסתכמות באכזבה מהעלילה. "אם הייתה לי מכונת זמן, הייתי משתמש בה כדי לא לקרוא את 'הילד המקולל'", כתב גולש אחר. "חבל שכל שאר הספרים נהרסו לי". מעריצים נוספים גם התייחסו לדמותו הבוגרת של הארי, שההתרחשויות במחזה מתארות אותה כאב לשלושה ילדים קטנים, באמצע שנות השלושים לחייו. "אני מסרבת לקבל את 'הילד המקולל' כקאנון ספרותי בגלל שהוא גרם להארי ג'יימס פוטר להיראות כאבא רע. לעולם לא אקבל את זה. ביי", צייצה מעריצה נחרצת לגבי דמותו של הקוסם שגדל. 

   

  מעריצות בהשקת הספר החדש (Gettyimages) (Gettyimages)
  מעריצות בהשקת הספר החדש(Gettyimages)

  הספר השמיני בסדרת "הארי פוטר" הגיע לחנויות בסוף השבוע האחרון ונמכר במקביל ברחבי העולם, כולל בישראל. ההשקה יצרה עניין רב בקרב מעריצי הסדרה, בעיקר עקב הסקרנות שעורר הספר לגבי דמותו המאוחרת של פוטר. עם זאת, המחזה שמשווק כעוד ספר בסדרה המצליחה הוא לא טקסט שנכתב על ידי רולינג, אך היא בהחלט מעורבת בהשקתו. האם בזאת רולינג עשתה את הצעד השגוי הראשון בכל הקשור לקוסם שהטיל ביצי זהב ב-16 השנים האחרונות? לפי חלק מהמעריצים, התשובה היא כאמור חיובית. 

   

  וכך זה נראה בהשקת ההצגה בלונדון:

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: AFP
  פוטר. האם זה סוף הסדרה?
  צילום: AFP
  לאתר ההטבות
  מומלצים