שתף קטע נבחר

פדופיל דרש: צו הרחקה לרב שהזהיר ממנו

צו הרחקה לרב שמזהיר את השכנים - וביטול הרצאתו בנושא מוגנות מינית: אלו הדרישות שהציב הפדופיל יונה וינברג בפני בית המשפט. בקשתו נדחתה, אולם נאסר על הרב להזכיר את שמו במהלך ההרצאה. הרב הורביץ: "גם היום הוא טוען שהוא לא פדופיל, ודווקא בגלל זה נשקפת ממנו סכנה". יונה וינברג: "שילמתי את חובי. שיניחו לי"

 

 

לאחר שניהל נגדו מלחמת חורמה - הפדופיל משיב מלחמה נגד הרב: יונה (ג'ייסון) וינברג, פדופיל מורשע, דרש מבית משפט השלום בירושלים להוציא צו הרחקה נגד רב אמריקני שהזהיר את השכנים מפניו, וכאילו לא די בכך – גם דרש את ביטולה של הרצאתו של הרב בנושא מוגנות מינית.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >> 

 

בית המשפט דחה היום (ג') את הבקשה, אך אסר על הרב יעקב הורביץ להזכיר את שמו של הפדופיל במהלך ההרצאה. "מדובר בהליך הזוי", אמר עו"ד יצחק בם, המייצג את הרב הורביץ. "פדופיל שמתגורר בקהילת הר נוף מבקש למנוע הרצאה על פדופיליה - דווקא במקום שיש בו סיכון גבוה".

 

קראו עוד בערוץ היהדות

הר הילדים המתים: בעקבות המצבות האלמוניות

 

הרב יעקב הורוביץ העומד בראש ישיבת "דרכי נועם" שבניו-יורק, מוכר כפעיל נגד ניצול מיני של ילדים בחברה החרדית. לפני כשנתיים, כאשר שמע שוינברג עלה לארץ והתיישב בשכונת הר נוף בירושלים, הוא הזהיר אנשי הקהילה מפניו.

 

"אני חף מפשע"

וינברג (37), עובד סוציאלי במקצועו שעבד כמורה לבר מצווה, הורשע במהלך שנת 2009 בעבירות של ניצול מיני של שניים מתלמידיו, בני 13 - ונידון ל-13 חודשי מאסר. תמונתו ושמו מפורסמים ברשימת עברייני המין של הרשויות בארצות הברית, והוא הוגדר כבעל מסוכנות לציבור בדרגה 3 - הגבוהה ביותר, ומשמעותה שקיימת סבירות גבוהה ביותר שהוא יחזור על מעשיו, וכי קיים סיכון לציבור.

 

יונה וינברג בבית המשפט (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
יונה וינברג בבית המשפט(צילום: גיל יוחנן)

 

לאחר שהרב הורביץ צייץ נגדו בטוויטר, הגיש וינברג תביעת לשון הרע נגדו על סך 200 אלף שקלים, בגין הנזקים לכאורה שנגרמו לו ולמשפחתו. "הפרסומים הגיעו לשכניו של התובע, והוא עבר ועובר ימים לא קלים", נכתב בכתב התביעה, שהוגש על ידי עו"ד איתן להמן. "הוא זומן לשיחות בירור, כולל בבתי הספר שבהם לומדים ילדיו, ומאז הוא נמצא תחת מעקבים והטרדות. אין לדעת כיצד ישפיעו עוד פרסומים שקריים ומשמיצים אלה אודותיו".

 

השבוע הסלים המאבק של וינברג ברב הורביץ, כאשר ביקש לאסור עליו לקיים הרצאה במתנ"ס בשכונת הר נוף, בגלל שלטענתו הרב הורביץ רודף אותו ואת משפחתו. וינברג טען היום כי הוא אינו פדופיל, למרות שהורשע וישב בכלא האמריקני.

 

"אני חף מפשע", אמר ל-ynet. "שילמתי את חובי ושיניחו לי. יש אנשים שמסיתים נגדי. אנשים רוצים לפגוע בי, שיניחו לי". עורך דינו, ליאור גדעון, מסר כי "מדובר באדם שפועל נגדו שנתיים תמימות, מפרסם דברים קשים באינטרנט שגוררים תגובות קשות של אנשים פנאטים. אי אפשר לנהל נגד אדם שביצע עברות לכל היותר נגד שני ילדים בארצות הברית, מסע ציד".

 

הרב הורביץ, מצדו, טוען כי דבריו של וינברג מעידים על המסוכנות שלו: "גם היום הוא טוען שהוא לא פדופיל, ודווקא בגלל זה נשקפת ממנו סכנה גדולה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
יונה וינברג
צילום: גיל יוחנן
מומלצים