שתף קטע נבחר

פרשת החיסולים בעולם התחתון: החשודים מעומתים עם עדי המדינה

פרשה 1131 הגיעה לשיאה: המשטרה החלה לעמת את החשודים עם שני עדי המדינה. במהלך העימותים הטיחו עדי המדינה כלפי חבריהם לשעבר את החשדות בגין מעורבותם במעשי רצח. בשבוע הבא צפויים כתבי אישום

המשטרה החלה לעמת את החשודים בפרשה 1131 עם שני עדי המדינה. כך נודע הערב (יום ד') ל-ynet. בזה אחר זה מובאים החשודים לעימות מול שני העדים שהיו עד זמן לא רב גורמים מרכזיים בעולם התחתון ובחרו לחצות את הקווים.

 

נראה כי מדובר בשלב האחרון של החקירה המקיפה שבמהלכה נעצרו 22 חשודים בשלל עבירות חמורות, ובכללן מעורבות בשבעה מקרי רצח שהתרחשו בשנים האחרונות באזור המרכז. בשבוע הבא צפויים כתבי אישום.

 

כבר עם פרסום הפרשה נודע כי המשטרה הצליחה לגייס עד מדינה, ובשבוע שעבר נחשף ב-ynet כי נחתם הסכם עם עד מדינה שני.

 

מוקדם יותר היום הותר לפרסום כי מוטי חסין, מי שנחשב ליורשו של ראש ארגון הפשע יצחק אברג'יל, נמנה עם העצורים בפרשה. בית משפט השלום בראשון לציון האריך בצהריים את מעצרו של חסין ב-14 ימים. חסין הובא לחקירה בעודו עצור עד תום ההליכים במסגרת האישום האחר שלו בגין רצח בפרשה 512.

 

חסין חשוד בפרשה 1131 בקשירת קשר ובמעורבות ברצח איציק גפן, קשירת קשר ומעורבות ברצח ג'ורדן אזולאי, קשירת קשר והחזקת אמצעי לחימה וסמים בכמות שאינה לשימוש עצמי, סחיטה באיומים וקשירת קשר לביצוע פשע שבמהלכו הושלך רימון.

 

השופטת שרית זומר קבעה: "החשוד יחזור למקום מעצרו שבו שהה ובאותם התנאים טרם מעצרו, למעט זכות השימוש בטלפון שתישלל באופן שיוכל ליצור קשר טלפוני רק עם באי כוחו".

 

פרקליטו של חסין, עו"ד רצון דרחי: "יש כאן מחזור של חשדות קודמים וכמו פעם ההר יוליד עכבר. עדי המדינה הם ראיות מסוכנות מאוד. אי-אפשר לסמוך עליהם. מוטי חסין לא ראש משפחת פשע, לא דובים ולא יער. לאחר ששוחחתי עם חבריי ונועצתי במרשי, ובמילא הוא עצור עד תום ההליכים בתיק אחר, נסכים למעצרו לתקופה המבוקשת לצורכי חקירה".

 

שמו של חסין עלה לכותרות סביב ניסיון החיסול הכושל בבת ים ב-2008, שבו נרצחה בשוגג מרגריטה לאוטין ז"ל. חסין היה ככל הנראה היעד לירי. בעבר הוא הואשם ברצח אבי דוד במסעדת בשרים בבת ים באוקטובר 2011, אולם זוכה וכרגע מתנהל ערעור בעליון.

 

אתמול, כמה שעות לפני שנעצר חסין, נעצרו עוד שמונה חשודים בשורה של אירועי רצח: משה (צ'יקו) דהן - תושב אשקלון שחשוד בקשירת קשר לביצוע פשע; יניב חולי - תושב בת-ים שחשוד במעורבות ברצח אבי דוד; משה בסון - תושב לוד שחשוד במעורבות ברצח של איציק גפן ואבי דוד; ליאור אמסלם - תושב בת-ים שחשוד בניסיון לרצח; יאיר סבג - תושב חולון שחשוד ברצח של איציק גפן; אבי ניסני - תושב בת-ים שחשוד בהיזק לרכוש בחומר נפיץ, הצתה, סחיטה באיומים ועוד; יוסי בן דהן - תושב הרצליה שחשוד בניסיון רצח ובקשירת קשר לביצוע פשע; ג'קי סמדיה - תושב בת-ים שחשוד בסחיטה באיומים, הצתה ועוד.

 

בגל המעצרים הראשון עצרה המשטרה 13 חשודים במסגרת חקירת מקרי הרצח של ג'ורדן אזולאי, שרון (במבה) מזרחי, איציק גפן, מור אלגרבלי, משה אנחייסי ובר כהן.

 

הגל השני כלל תשעה עצורים נוספים, בהם חסין, נוכח חשדות על מעורבות ברצח אבי דוד שנרצח באוקטובר 2011 במהלך פגישה במסעדה בבת-ים, ושל איציק גפן שנורה למוות בתחנת דלק בחולון בדצמבר 2011. בנוסף נחקרים כעת כמה ניסיונות רצח וקשירת קשר לפגיעה באחרים במהלך שנת 2012, וניסיון הרצח של העבריין בני שלמה בשנה שעברה באמצעות מכונית ממולכדת בבלוני גז.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
מוטי חסין
צילום: מוטי קמחי
מומלצים