שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מי שחלם: בחזרה לכוכבי הריאליטי המוזיקלי

  הם עלו לבמת הפריים-טיים הישראלי, כבשו את ליבנו עם הופעות מוצלחות ונעלמו מהרדאר לפני שהספקנו שוב לשיר "ים של דמעות". חזרנו לסשה גרישקוב, לירון רמתי וכוכבי ריאליטי מוזיקלי נוספים כדי לבדוק מי עבר לאחורי הקלעים, מי עוד שר בלילות ומי הזדכה סופית על המיקרופון

  לאחר שסיפרנו לכם בשבוע שעבר על קורותיהם של שלומי בראל, חגית יאסו, מישל גוריאשווילי ומתמודדי ריאליטי מוזיקלי אחרים, קבלו עתה את חלק ב': מה קרה לשירלי לילו מאז "כוכב נולד"? למה עוד לא יצא האלבום של לירון רמתי? למה אלון ליטבק כבר לא על המסך ואיך קוראים לסשה גרישקוב היום? כל זאת ועוד - כאן למטה.

   

  ומה שלום שלומי בראל, חגית יאסו ומישל גוריאשווילי?  

   

  אלקנה מרציאנו

  את אלקנה מרציאנו עוד לא הספקנו באמת לשכוח, שכן הזמיר בן ה-24 פרץ לחיינו לפני לא יותר משנתיים. היה זה קיץ 2014, ימים מלחמתיים של מבצע "צוק איתן", והעונה ההיא של "דה וויס" שנמתחה עקב כך חודשים רבים. אלקנה היה המנצח הגדול של העונה (הגדולה) ובמהרה הוחתם על ידי הליקון, וכמתבקש ממי שהמנטורית שרית חדד חפצה ביקרו - עבר לחסותו של האמרגן אבי גואטה.

   

  אלקנה מרציאנו. איך תשכחו, עברו שנתיים (צילום: טל גבעוני) (צילום: טל גבעוני)
  אלקנה מרציאנו. איך תשכחו, עברו שנתיים(צילום: טל גבעוני)

  אלא שדין הזוכה השלישי ב"דה וויס" אינו כדין הזוכה הראשונה של "כוכב נולד", ואם יש משהו שהשנים וריבוי תוכניות השירה הוכיחו לנו זה שפופולריות מטאורית מזן נינט טייב לא תחזור בשנית. כן, המנצחים של השנים האחרונות בתוכניות הריאליטי המוזיקליות עוברים דרך קשה יותר וצריכים להוכיח את עצמם בטרם יהפכו לשם דבר בתעשייה. אלא שמבחינת מרציאנו - מה שנראה כשתיקה (על אף שחשוב לציין שהוציא עד כה חמישה סינגלים), הוא לא יותר מאשר השקט שלפני הסערה.

   

  "מבחוץ אני חושב שיש טיפה רגיעה, אבל עוד מעט, בעזרת השם, נפרוץ בענק", הוא אומר, שבועות ספורים בטרם צאת אלבום הבכורה שלו. "אנחנו עוד מחפשים את הנתיב, בעזרת השם מחכים לפריצה הגדולה שתקרה בקרוב".

   

  מרציאנו אמנם לא חווה סביבו את הטירוף של זוכי העונות הראשונות, אולם מאז הזכייה, הוא מתפרנס אך ורק מוזיקה. "החיים השתנו באופן משמעותי", הוא מדגיש. "לפני כן הייתה עבודה, הייתי מופיע לפעמים בערבים, אבל היום זה העיקר. זה אומר שהולכים להקליט בכל יום סקיצות ושירים חדשים, יושבים עם מעבדים באולפנים, ובערבים בדרך כלל מופיעים".

   

  חווית תהליך התפכחות אחרי ש"דה וויס" הסתיימה?

  "לא לא, מה פתאום. קודם כל, אני נהנה מהדרך. אני מעריך אותה ולומד בכל יום משהו חדש. ברוך השם, עד עכשיו יש חיבוק חם וגדול מאוד מאנשים בחוץ וזה ממש כיף. זה באמת מחמם לב לראות את כולם מפרגנים ואומרים 'תן לנו עוד שירים'".

   

  עוד מחפש את הנתיב ומצפה לפריצה. מרציאנו היום (צילום: דורון עדות) (צילום: דורון עדות)
  עוד מחפש את הנתיב ומצפה לפריצה. מרציאנו היום(צילום: דורון עדות)

  יש לך תוכנית ב' פרט למוזיקה? אולי לימודים?

  "אין לי תוכנית ב', אני מתמקד אך ורק במוזיקה. אני משתף פעולה עם אבי גואטה ושרית חדד עד עכשיו. שרית עוזרת לי למצוא חומרים, ייעוץ והכוונה באולפנים. היא תמיד איתי".

   

  אתה עדיין גר באור יהודה.

  "אני אוהב את העיר שלי ולהיות עם ההורים המדהימים שלי. זה קשה מאוד לעזוב. אני רוצה בית משלי, את הפינה שלי, אבל בינתיים קשה בלי המשפחה שלי וההורים. בכל זאת, אנחנו הרבה אחים וכיף ביחד. זו חוויה, אז מנצלים את זה כמה שאפשר".

    

  אני מניח שהשאלה אם אתה נשוי, גרוש או רווק לא רלוונטית לגביך.

  "כרגע אין בת זוג, אני מתעסק אך ורק בקריירה. מתי שיבוא זה יבוא".

   

  שרית חדד עדיין מלווה ומייעצת. הסינגל "ים של געגוע" 

   

  סשה גרישקוב

  והנה מישהי שלמרות הזמן שעבר - קשה לשכוח. ב-2004 סשה גרישקוב (היום היא סשה דניאל) נמנתה עם המתמודדים הבולטים והאהובים ביותר בעונה השנייה של "כוכב נולד", מהזכורות והנצפות בתולדות התוכנית, שהייתה כבר בוסרית פחות מקודמתה.

   

  גרישקוב שרה אז בתוכנית שירים כמו "עוד יום" ו"רק אתמול", טיפחה זוגיות מסוקרת מאוד עם מתמודד נוסף בתוכנית, אלון ליטבק (ועוד עליו - בהמשך) ונשארה חקוקה בזיכרון הקולקטיבי. היום היא גרה בניו יורק, שם היא עובדת על פרויקטים מוזיקליים שונים, שרה, מדגמנת, מתרגמת וממלצרת. "אני בניו יורק מאז 2008. עברתי שם הרבה גלגולים אבל בגדול אני עושה מוזיקה", היא אומרת השבוע, בביקור בארץ. "עשיתי הפסקה וגרתי במשך שנתיים בשיקגו, וכשחזרתי עבדתי עם בחור ליטאי-ישראלי שעבר לניו יורק לעשות מוזיקה. התחלנו לעבוד על חומרים שלי, מאוד מהר התחברנו ונהיינו צוות שמופיע ויוצא לסיבובי הופעות.

   

  מהזכורות שבמשתתפות התוכנית. סשה גרישקוב-דניאל  

   

  "לפני שנה וחצי הקלטתי מיני-אלבום שכולל שישה שירים ושמו "Compass" ("מצפן"). כשהוא יצא יצאנו לטור של עשרה ימים בדרום ארצות הברית, בכל הערים הגדולות. היינו בניו אורלינס, נאשוויל ואוסטין בין היתר. ואז חזרנו לניו יורק והמשכתי להופיע עם הארגון שאני בעצם הכי אוהבת להופיע איתו, שנקרא Sofarsounds. זה הארגון הכי גדול בעולם כרגע להופעות סלון סודיות. הוא פועל ביותר מ-240 מדינות בעולם".  

   

  פופ אפלולי.סשה דניאל (אוסף פרטי) (אוסף פרטי)
  פופ אפלולי.סשה דניאל(אוסף פרטי)

  "הופעתי איתם קצת ואז החלטתי שאני עושה הפסקה", היא ממשיכה. "התחלתי לכתוב ספר, טיילתי הרבה ובמקביל התחלתי לעבוד על פרויקט חדש בשם 'Shasha and The Bear'. אנחנו משלימים כעת הפקה עם בחור שקוראים לו נעם הלפר. זה הולך להיות אינדי פופ אלקטרוני לפנים, משהו מאוד שונה ממה שאני עושה. אנחנו מתכננים להתחיל להוציא דברים בספטמבר".

   

  אלון ליטבק

  ועדיין באותה עונה שנייה של "כוכב". השם שכמעט תמיד נלווה לזה של גרישקוב היה, כאמור, זה של אלון ליטבק. מי שנחשב אז לחתיך הבלתי מעורער של התוכנית הפגין כישורים מוזיקליים לא רעים בכלל ואף הפליא בנגינת פסנתר, אך עם תום התוכנית פנה דווקא להנחיה ומשחק.

   

  "הנחיתי בערוץ 24 ועשיתי דברים כמו סינדרלה, אלאדין, במבי, פינוקי - הצגות לילדים", הוא נזכר. "אחרי זה השתתפתי בעונה השלישית של 'אהבה מעבר לפינה', ב'ראש גדול' ואחרי זה הנחיתי שלוש וחצי שנים ב'זאפ לראשון'. אחרי התקופה בערוץ הבנתי שאני לא רוצה להיות מנחה לילדים כל חיי, אז הלכתי לעבוד באולפני הרצליה כגרפיקאי. היום אני מנהל את מחלקת הקונטרול של כל האולפנים ועדיין ממשיך לעשות הצגות. לפני שנה התחלתי קורס BPM בתור דיג'יי טכנו והיום אני מנגן במועדונים כמו ההלנ'ס קלר, הלייטהאוס והחתול והכלב".

   

  חתיך ופסנתרן. אלון ליטבק בן ה-21

   

  אתה בין המתמודדים היחידים שלא רצו להקליט אלבום אחרי התוכנית.

  "בזמנו, לפני בערך שמונה שנים, ניסיתי להוציא אלבום עם רן בכור, כשהוא כותב ואני מלחין. אני מנגן על פסנתר מגיל שלוש. ניסינו להוציא דמו שלא הביא משהו. כנראה שהייתי צעיר, לא מיומן או פשוט לא טוב - תקרא לזה איך שאתה רוצה. זה לא יצא לפועל, למרות שיש לנו הרבה חומרים שמורים וזה יהיה די מגניב להוציא משהו בעתיד. בשביל להוציא מוזיקה היום אתה צריך לתת משהו מיוחד, משהו שעוד לא שמעו, כי לעשות אותו דבר כמו אחרים זה באמת בנאלי ודבילי. זה גם נגמר נורא מהר אם אתה לא יודע לחדש את עצמך בכל פעם".

    

  עוד מזהים אותך ברחוב מאז?

  "כן, אל תשאל. הרבה אומרים לי 'היי לירון לב', או שואלים איך היה לשיר את 'נבראתי לך?' ואני אומר להם 'בסדר', כי אין לי כוח לתקן. לא זוכרים מה שרתי, זוכרים שריקי גל כאילו עשתה לי עיניים. אין לי מושג. לא נראה לי שמבחינה מוזיקלית כל כך בלטתי".

   

  מעדיף את מאחורי הקלעים. ליטבק היום (אוסף פרטי) (אוסף פרטי)
  מעדיף את מאחורי הקלעים. ליטבק היום(אוסף פרטי)

  יש משהו שעוד יחזיר אותך לתעשייה הזו?

  "לא, מה פתאום. אני כבר מאחורי הקלעים, אני לא רוצה להיות מול המצלמה. לא רוצה ללכת לאירועים, לא רוצה להצטלם, לא רוצה שום דבר מזה. סבבה לי איפה שאני. כמובן שאני לא נושך את היד שהאכילה אותי. בלי 'כוכב נולד' לא הייתי היום במקום שאני נמצא בו והמקום הזה טוב לי. אני לא על שערים של עיתונים וטוב לי".

   

  שירלי לילו

  ועד מישהי מהעונה השנייה ההיא. קצת בגלל האישיות, קצת בגלל השם הקליט, גם היום, 12 שנים אחרי שהופיעה לראשונה בטלוויזיה - שירלי לילו היא עדיין שם דבר. ואם לא בתעשיית המוזיקה, אז בתעשיית הילדים. לילו, 37, נשואה לרופא ואם ללירי ואלה בנות החמש והשנה וחצי. לירי, למעשה, נולדה באיטליה, בתקופה בה היה נדמה שלילו מכוונת לקריירה בינלאומית.

   

  "גרתי שם במשך ארבע שנים. טסתי בעקבות האהבה, כמו שאומרים", היא מספרת. "בעלי ישראלי אבל למד שם רפואה. הכרתי אותו כשהוא היה בארץ, הוא בעצם הקליט אותי באולפן. גם רופא וגם איש סאונד - איש אשכולות".

   

  קצת בגלל האישיות, קצת בגלל השם. שירלי לילו ב"כוכב"

   

  גם הוצאת אלבום ב-2007. יש מוזיקאים שהיו מנסים כבר את מזלם בחו"ל.

  "ניסיתי לשיר באיטליה. היה דיבור כזה והייתה אופציה להוציא את כל האלבום באיטלקית. כבר תרגמו אותו ואפילו הקלטתי, אבל בסופו של דבר אמרתי לבעלי שהחלום שלי זה שהוא יסיים את הלימודים ונחזור הביתה. לא רציתי להיות שם. עם כל כמה שאומרים שאין כמו חו"ל, מבחינתי כל מה שחיכיתי לו היה לחזור לארץ. איטליה מדהימה, נכון, אבל המשפחה שלי פה. החלום לשיר תמיד היה שם כדי לשמח את המשפחה שלי, לפני הכל. כשהם לא לידי אז למה לעשות את זה?"

   

  לילו ומשפחתה גרים היום ברחובות, בעיר בה גדלה, שם אמה עוזרת לה בגידול הילדים נוכח לוח הזמנים הבלתי צפוי שהיא מנהלת, בעודה מתפרנסת ממוזיקה, הצגות לילדים ולמבוגרים ועבודה כמדובבת.

   

  אלבום עם חומרים חדשים את עוד חושבת להוציא?

  "כרגע הפרויקט הבא עליו אני עובדת במרץ הוא מותג משלי לילדים. כנראה גם מאז שהפכתי לאמא זה מה שיותר מדבר אלי. אני כתבתי את השירים, הכל מקורי שלי ופרי עטי ובמקביל תמיד אני יודעת שעוד אקליט את האלבום הבא. יש שירים וכל פעם יש עוד רעיונות, פשוט כרגע הכיוון הוא ילדים. יש לי גם סדרה בשם 'הבאגיז'. אני חיפושית".

   

  גדולה בעולם הקטנים. לילו היום (אוסף פרטי) (אוסף פרטי)
  גדולה בעולם הקטנים. לילו היום(אוסף פרטי)

  מישה סוחינין

  מעטים מאוד הם הרוקרים שמצאו את עצמם ב"דה וויס" ומעטים עוד יותר היו חלק מהקבוצה של שרית חדד. מישה סוחינין הוא אחד כזה, שנחשב ב-2013 לסוס השחור בנבחרת של מלכת הזמר הים תיכוני. היום, בגיל 28, הוא גר בתל אביב, רווק, ועובד עם להקת המטאל Distroted Harmony. השבוע ממש הוציא סוחינין סינגל שלישי מתוך אלבום הבכורה שלו, שייצא בחודש הבא. "אני חושב ש'דה וייס' עשתה לי המון טוב", הוא אומר. "מעבר לרמה הפרקטית של לחשוף אותי להמון אנשים חדשים שלא הכירו אותי, גם למדתי המון והיה לי זמן טיסה בבמות הכי גדולות".

   

  מה אתה עושה בקבוצה של שרית? מישה סוחינין בימי "דה וויס"

   

  אין הרבה מוזיקאים מעולם הרוק שהולכים לריאליטי.

  "אם פעם היו רוקרים שחשבו שזה בזוי ושאני מוכר את הנשמה שלי, היום וכבר הרבה שנים זה כבר משהו לגיטימי, משהו שאתה עושה מבחינה אסטרטגית. אתה אומר 'אני רוצה לחשוף את עצמי, שאנשים יכירו אותי ואז אביא את החומרים המקוריים שלי'. זה כמו ללכת לבמה פתוחה או לכל פלטפורמה אחרת כדי להגיע לקהל וזה היה מאוד מגניב. למדתי המון שנים ברימון והייתי כבר מוזיקאי כשניגשתי לתוכנית. רציתי שאנשים יכירו את האופי והאישיות שלי, ואחר כך להביא את האלבום".

   

  לאיזה כיוון לקחת את היצירה שלך מאז?

  "אני גם כותב באנגלית, מופיע בחו"ל ויש לי חומרים שהולכים גם לשם. יש לי רצון להחזיר את הרוקנ'רול למיינסטרים ושנשמע גם דיסטורשנים, שיהיה גם את הלתת בראש הזה".

   

  אתה עוד בקשר עם שרית?

  "תראה, אם הייתי זמר מזרחי אז הסיפור בטח היה נראה אחרת. יש מצדה תמיכה גדולה ואמונה בי, אבל ברמת התכל'ס היומיומי אנחנו קצת בעולמות שונים". מישה סוחינין ישיק את אלבום הבכורה שלו ב-29 באוגוסט בתיאטרון תמונע בתל אביב.

   

  לירון רמתי

  "אני יוצא להופיע ממש עכשיו, באזור רחובות ופארק המדע", אומר לירון רמתי, ממתמודדי "כוכב נולד" ב-2011, כשדרשנו לשלומו השבוע. ואכן, נראה שגם אם טרם הוציא את אלבום הבכורה שלו או ביסס את עצמו באמת בתעשיית המוזיקה הישראלית, בשטח יש לו ביקוש גדול. "רק ממוזיקה, ברוך השם", הוא עונה בתשובה לקושיית הפרנסה.

   

  אז מה קרה בעצם מאז? למה עוד אין אלבום?

  "מאז שהתחלתי באו אלי כל מני אנשים שביקשו לנהל אותי, נתקעו פתאום בלי כסף ואני המשכתי בלעדיהם. לרוב משרדי הבוקינג שעבדו איתנו היו בעיות של כספים. אני לא מבין למה אבל יש. זה קורה. ברוך השם, בגלל שיש לי קשרים, אני מוצא הרבה אנשים. יש לי המון חברים בתעשייה וגם מחוצה לה אז סגרתי אירועים דרך עצמי".

   

  נשאר בתודעה. לירון רמתי מזמר

   

  באיזה בעיות נתקלת למשל?

  "לא משלמים, מעכבים, משחקים עם הכסף, כל מיני דברים כאלה. זה קורה בכל התעשייה, זה מוכר, לא משהו חדש. ואז אתה כבר אומר די, לא רוצה יותר לעבוד אתכם, וקם, עוזב וממשיך הלאה. אני עדיין בשלב שעוד לא מצאתי את הניהול הנכון והמסודר שיאפשר לי לעבוד ולשיר בכיף. עוד לא מצאתי את זה בדיוק, אבל ברוך השם עובדים, שירים חדשים בקרוב ויש גם אלבום בכורה שאני אני חייב להוציא בקרוב והתעכב המון זמן בגלל ניהול כושל".

   

  כבר יש חומרים חדשים?

  "עוד לא התחלתי להקליט אבל יש חומרים ואני מוכן להתחיל לנוע קדימה. בגלל בעיות הניהול עשיתי הפסקה של שנה וחצי. לא יכולתי כבר לעמוד בזה יותר. עצרתי את הכל, לא הוצאתי יותר שירים. לפני חודש הוצאתי שיר אחד, 'דרך המילים', בשביל שיהיה משהו. גם הוא יצא בלי כוונה, המנהל עשה המון טעויות. הוא הוציא שיר שלא היה אמור לצאת. גם כשהוא הוציא - לא הוציא אותו נכון. בלי יחסי ציבור, בלי כלום. עכשיו מתחילים עוד פעם להתיישר".

   

  רמתי היום בן 37 וגר ברחובות. בזמן שעבר הוא היה נשוי במשך שבעה חודשים והתגרש. "לא התאים בינינו", הוא מספר. "מסתבר שזה לא היה זה בסוף. הייתה אהבה, היה הכל, אבל זה לא הסתדר מבחינת סגנון חיים. כמו כל בני זוג, זה לא משהו חריג - במיוחד בעידן שלנו, זה כבר נהיה רגיל. אז בצורה יפה אמרנו שלום".

   

  עדיין מדברים איתך על "כוכב נולד"?

  "מדברים איתי תמיד על "כוכב נולד" ומזהים אותי, מבקשים להצטלם ברחוב, כמו זמר רגיל, אתה יודע. ברוך השם, עדיין יש הצעות ובערבים שאני מופיע בהם המקום מפורק. אין תלונות, המקום מלא. אני מאמין שבשנתיים הקרובות כבר ייצא אלבום ראשון, הגיע הזמן".

   

  באמת הגיע הזמן. רמתי היום (צילום: רונן אקרמן) (צילום: רונן אקרמן)
  באמת הגיע הזמן. רמתי היום(צילום: רונן אקרמן)

  מרים טוקאן

  היא אמנם לא ניצחה בעונה החמישית של "כוכב נולד" אבל זה לא הפריע למרים טוקאן למנף מאז את הקריירה. גם היא מודה היום שזכתה לתשומת לב תקשורתית רבה במהלך העונה, והשכילה לנצל את המומנטום, לשיר עם שמות כמו אלון אולארצ'יק ואהובה עוזרי ולהמשיך להופיע.

   

  מעיפה את השופטים עם "בדד". מרים טוקאן הצעירה

   

  היום, בגיל 33, היא נשואה כבר שלוש שנים לכלכלן ומתחזקת שתי קריירות - אחת כעורכת דין ואחת כזו העומדת בראש ההרכב קוורטט טוקאן. אחת הסיבות שבגללן זכתה טוקאן לתשומת הלב, מעבר ליכולות השירה המרשימות שלה, הייתה כמובן מוצאה הערבי. היא מודעת לכך, ובהופעותיה היום היא מצהירה שאחת ממטרות ההרכב שלה היא קירוב לבבות.

   

  "חזרנו עכשיו מהופעה באלוני יצחק", היא מספרת. "היה שם קהל מעורב של מורים, ערבים ויהודים מכל המגזרים: יהודים דתיים וחילונים, בדואים, דרוזים ונוצרים. היה שם משהו מאוד מיוחד, וההופעה הייתה תוססת, שרו ורקדו". 

   

  המון השתנה ביחסי יהודים-ערבים מאז 2007. את חושבת שבאקלים החברתי של היום היית מתקבלת באותו אופן?

  "אני לא רואה שהיו הרבה שינויים, פשוט כל הזמן יש עליות וירידות, קשה לראות איך זה מתבטא. אני עדיין מושפעת מזה כל הזמן. נניח, כשיש אירוע ביטחוני שמעורר את השנאה בין שני העמים, אנחנו נתקלים בהיסוס לפני עלייה לבמה בירושלים למשל, במקומות שהם כל כך רגישים לדברים האלה. זה מלווה אותי כל הזמן, זה משפיע עלינו ישירות אבל זו השליחות שלנו, שלי ושל ההרכב. אנחנו חושבים שדווקא בזמנים הכי קשים זה המקום שלנו לעלות לבמה ולהופיע".

   

  שתי קריירות ובעל כלכלן. טוקאן (אוסף פרטי) (אוסף פרטי)
  שתי קריירות ובעל כלכלן. טוקאן(אוסף פרטי)

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גילי חן ועופרי ארבל
  סשה גרישקוב ולירון רמתי. אז מה שלומכם?
  צילום: גילי חן ועופרי ארבל
  לאתר ההטבות
  מומלצים