שתף קטע נבחר

מנהיגי החרדים מגבים את רב הכותל: "סומכים עליו במאבק מול הרפורמים"

מהרב שטיינמן ועד האדמו"ר מוויז'ניץ: רב הכותל שמואל רבינוביץ' מקבל חיזוק מבכירי מנהיגי החרדים במאבק נגד הקצאת רחבת תפילה באתר הקדוש לזרמים הליברלים: "הוא עושה בעוצמה ובחוכמה להרחיק (את הרפורמים) ולמנוע חילול ה' וחילול הקודש". הרקע: האשמות כאילו היה מעורב במתווה הכותל

חזית אחידה מול הרפורמים: המנהיגים החרדים הבכירים משלבים כוחות עם רב הכותל שמואל רבינוביץ' במאבק נגד הקצאת רחבת תפילה באתר הקדוש לזרמים הליברלים, ומכריזים כי הוא האדם המתאים לניהול המערכה על קדושת המקום.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >> 

 

"כל מי שיש לו בעניין זה, יכול לבוא עימו בדברים כדי שנעשה הכל מולם כאיש אחד – בלב אחד לשם שמים", כתבו הרבנים על רבינוביץ' בגילוי דעת שפרסמו, "הננו סומכים עליו ומברכים אותו כי יזכה להעמיד הדת על תילה ולשמר שריד בית מקדשנו שינהגו בו בקדושה וטהרה".

 

קראו עוד בערוץ היהדות

 

על הצהרת התמיכה חתומים, בין היתר, נשיא מועצת חכמי התורה של ש"ס, הרב שלום כהן, המנהיגים הבכירים של האשכנזים הליטאים, הרב אהרון לייב שטיינמן והרב חיים קנייבסקי, האדמו"רים בויז'ניץ ומבעלז, העומדים בראש חצרות חסידיות גדולות, ראש ישיבת פוניבז' היוקרתית, הרב גרשון אדלשטיין, ורב הרובע היהודי של העיר העתיקה בירושלים, אביגדור נבנצל.

 

"משנאי ה' הרימו ראש"

הרקע למכתב הרבנים היא טענות הנשמעות ברחוב החרדי לפיהן רבינוביץ' עצמו היה מאדריכלי "מתווה הכותל" – ורק אחר מכן, כאשר הבין את ההתנגדות הציבורית למהלך, הוא נסוג בו, וזאת לאחר שהממשלה כבר אישרה זאת ובלי שניתן יהיה להחזיר את הגלגל לאחור.

 

החותמים אישרו כי רב המקומות הקדושים דווקא "עומד בפרץ לשמור את מחננו קדוש ולוחם במשך שנים כנגד פורצי חומת הקדושה המבקשים לחלל את הכותל המערבי במנהגים שהם נגד התורה ומסורת ישראל, ועומד בזה כחומה בצורה, ולא נכנע לדרישותיהם - והכל ברוב תבונה וחכמה, במסירות ונאמנות לה' ולתורתו".

 

"אוי לנו בעוונותינו הרבים כי משנאי ה' הרימו ראש ומבקשים לחלל כל דבר שבקדושה", כתבו על הרפורמים והקונסרבטיבים, "(הם) עושים בכל הדרכים כדי לפגוע בשריד בית מקדשנו, כדי לטמא את פך השמן הטהור, ומקבלים לצערנו הגדול גיבוי כל העת מבית משפט, והחשש כל העת (הוא) כי יפרצו עוד ועוד בחומות הקדושה עד לבלתי נוכל לבוא בו ח"ו. והוא (הרב רבינוביץ') עושה בעוצמה ובחכמה להרחיקם ולמנוע חילול ה' וחילול הקודש".

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נועם מושקוביץ
הרב שמואל רבינוביץ'
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים