שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  תלמה: "לא לאכול קורנפלקס שנותר בלי אריזה"
  לאחר שהודתה אתמול לראשונה כי קורנפלקס וקוקומן נגועים בסלמונלה הגיעו לרשתות - המליצה תלמה בפייסבוק לא לצרוך קורנפלקס שתאריך ייצורו לא ידוע, "גם אם הסיכוי לבעיה נמוך". ובינתיים, הלקוחות חוששים. אם לשישה ילדים: "4 ילדים ובעלי חלו, הם כל הזמן אוכלים קורנפלקס"

  יותר משבוע אחרי שהתפוצצה פרשת הסלמונלה בקורנפלקס, הודתה אתמול (יום ה') יוניליוור לראשונה כי מוצרים נגועים הגיעו לרשתות - וביקשה מהלקוחות לבדוק אם בביתם יש קורנפלקס תלמה או קוקומן שזוהמו. כעת כתבה תלמה בעמוד הפייסבוק שלה כי היא ממליצה שלא לצרוך קורנפלקס שנשאר בבית ללא קופסה, "למרות שהסיכוי לבעיה נמוך".

  הודעת תלמה בפייסבוק ()
  הודעת תלמה בפייסבוק

  החברה החלה באיסוף המוצרים, לאחר שצרכנית פנתה לחברה בטענה שברשותה אריזת קורנפלקס אלופים שאותה רכשה בבארות יצחק, מאותם תאריכי ייצור שהחברה הכריזה עליהם כמזוהמים - מוצרים שלפני כמה ימים נטען שלא יצאו מהמפעל.

     

  בנתיים, החשש מהפרשה בקרב לקוחות החברה הולך וגדל. "יש לי שישה ילדים וקורנפלקס הולך אצלנו כמו מים, גומרים פה שתי קופסאות בשבוע", סיפרה יעל מפתח תקווה, שאף כתבה פוסט על כך בעמוד הפייסבוק של תלמה. "היו לנו כאן שבועיים קשים - ארבעה ילדים חלו, וכך גם בעלי".

  קורנפלקס וקוקומן. זוהמו ()
  קורנפלקס וקוקומן. זוהמו
   

  יעל סיפרה כי אינה יודעת מאיזה תאריך היה הקורנפלקס שאותו אכלו הילדים: "נגמר, זורקים לפח. לא העליתי בדעתי שזה מקורנפלקס. הילדים שכבו מרוסקים, עם שילשולים, זה היה משהו קיצוני. בכל זאת אני יודעת מה זה וירוסים של ילדים. באמת היה משהו יוצא דופן, לא וירוס של יומיים. חום גבוה, כאבי בטן קשים. אין לי הוכחה שזה הקורנפלקס, אבל אני כועסת על המדיניות".

   

  הפוסט שכתבה יעל ()
  הפוסט שכתבה יעל

  ע' טוענת שסבלה מכאבי בטן עזים אחרי אכילת ברנפלקס ללא סוכר, מוצר שיש לציין כי יוניליוור לא הכריזה עליו כמזוהם. "אני צרכנית קבועה של המוצר. חטפתי כאב בטן קשה מאוד אחרי שאכלתי ממנו. אני רוצה לדעת אם יש קשר. אם יש סלמונלה גם במוצר הזה".

   

  תלונה נוספת של מ', צרכנית שתהתה גם אם ברנפלקס זוהם, טענה שחשה ברע אחרי שאכלה אותו: "קניתי ברנפלקס ללא תוספת סוכר 500 גרם ומאז שאכלתי אותו יש לי כאבי בטן ושלשולים. יכול להיות שהמוצר הזה גם נגוע בחיידק? איך בודקים את הנושא?".

   

  אחד הצרכנים שהתלונן בעמוד הפייסבוק של החברה כתב: "שלום רב. בסניף 'סופר קופיקס' בפתח תקווה נמכר/ים חטיף 'כריות', שתי יחידות ב-5 שקלים. החטיף אינו פריך, אינו טעים, והחמור מכל גם אינו מוטבע בו תוקף אחרון לשיווק. אכילת החטיף אתמול בערב גרמה לי לכאבי בטן והיום איני מרגיש בטוב. לתשומת לבכם ולכולם". צרכנית נוספת כתבה: "הבן שלי ואני אכלנו מדלפיקאן והוא מתלונן על כאבי בטן".

   

  פרשת הסלמונלה בקורנפלקס    (צילום: אבי חי)

  פרשת הסלמונלה בקורנפלקס    (צילום: אבי חי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  המוצר המזוהם שהתגלה שהגיע לבית צרכנית שגרה בפתח תקווה נקנה כאמור בבארות יצחק בסניף של רשת "יש חסד", רשת מהדרין של שופרסל. לא ברור אם אריזות שהיו במשטח המזוהם נשלחו לרשתות נוספות. ברשתות "יש חסד" או "שופרסל" אין מוצרים מזוהמים נוספים על המדף, כלומר הם ככל הנראה הגיעו לבתי צרכנים. לפי נתוני יוניליוור, הייצור המזוהם כלל 643 משטחים. מתוכם, יצא לצרכנים משטח אחד שבו היו 240 מוצרים.

   

  משופרסל נמסר כי על פי פניה של יוניליוור לחברה בעקבות פניית לקוחה לחברת יוניליוור, שרכשה קורנפלקס בד"ץ מהתאריכים שפורסמו בהודעת הריקול של יוניליוור בסניף יש חסד בארות יצחק, ביצעה החברה במהלך הלילה בדיקה מקיפה בכל סניפי הרשת בכלל ובסניף המדובר בפרט. בבדיקה נמצא כי אין כל מוצרים מהסדרה המדוברת בסניפי הרשת. ביוניליוור הקימו צוות בדיקה לתקלה, ואף גייסו למשבר התקשורתי את איש יחסי הציבור משה דבי שינהל את הפרשה במקומה של אשת יחסי הציבור יפה אפרתי.

   

  בהודעת חברת יוניליוור אמש נכתב כי היא "מבקשת ליידע את קהל צרכניה כי בהמשך לפרסום בדבר סדרות מוצרי דגני בוקר שבהם נמצא זיהום בסלמונלה, ובעקבות פנייה צרכנית, מצאנו כי כמות של 240 יחידות קורנפלקס בד"ץ 750 גרם מיום ייצור 27 ביוני 2016, יצאו אל השוק. כתוצאה מכך ומטעמי זהירות אנו מבקשים מכלל הצרכנים לוודא כי אין ברשותם מוצר מהסדרות המופיעות מטה".

   

  להלן פירוט המוצרים:

  תאריך ייצור 26.6.2016, סימון מכונה B, קורנפלקס של אלופים, 750 גרם.

  תאריך ייצור 23.6.2016 וגם 27.6.2016 עד 29.6.2016, סימון מכונה B, קורנפלקס בד"ץ, 750 גרם.

  תאריך ייצור 29.6.2016 עד 30.6.2016, סימון מכונה B, קוקומן צדפים, 750 גרם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים