שתף קטע נבחר

ברמלי מכה שנית

מציע למשקיעי רוביקון וקרן קלע פושטות הרגל להצטרף לקרן חדשה שיפתח. ביוני הואשם בהונאת משקיעים בניהולן. מטעמו נמסר: "לא היה ספק ברווחיות הפעילות העסקית בקבוצה"

אמיר ברמלי, שרק ביוני הואשם בהונאת משקיעים בחברות קרן קלע ורוביקון, מציע למשקיעים להצטרף לקרן חדשה שיפתח, שתבצע "פעילות זהה" לזו שהייתה בקלע וברוביקון. הצעתו נראית תמוהה כי החברות בהליך פשיטת רגל, שלפי הטענות נובע גם מניהולו, וכי המשקיעים הפסידו מאות מיליוני שקלים.

 

לטענת הפרקליטות ברמלי גייס את מאות המיליונים מהמשקיעים תוך הבטחת תשואה חריגה בהשקעות בסיכון נמוך ותוך מסירת מצגים כוזבים על אופי ההשקעה. נטען כי העביר את כספי המשקיעים לחברה הפרטית שלו רוביקון, ושם השתמש בהם לרכישת חברות עתירות סיכון ולצרכיו האישיים. תיאור הפעילות מזכיר מאוד חברות פירמידה. לטענת הפרקליטות, כשהעסקאות של רוביקון לא נשאו פרי והחברה סבלה הפסדים, שילם ברמלי את הריבית למשקיעים הקיימים, מכספי משקיעים חדשים שגייס.

 

"מתקדם בהקמת חברה לצורך פעילות חדשה"

במכתב של ברמלי למשקיעים נכתב: "בהמשך להודעותיי הקודמות. הכל מתקדם כמתוכנן, ואני מתקדם בהקמת חברה לצורך פעילות חדשה. אני במו"מ לגיוס משרד עו"ד מהשורה הראשונה לצורך ליווי הפעילות והתנהלות מול רשות ני"ע, כדי שהכל יהיה על פי הספר. יש אפשרות יותר מסבירה שמדובר בחברה ציבורית. כפי שעדכנתי בעבר, להצטרפות לחברה אין קשר להליך הפירוק והוא לא בא על חשבון כל תמורה שתגיע בגינו. אנו מחפשים מנגנון שיאפשר לשותפים מתאימים לקבל/לקנות מניות בחברה החדשה, מבלי שיצטרכו להשקיע כל סכום ראשוני באופן אישי".

 

כשברמלי מציין את "הודעותיו הקודמות", כוונתו שבחודשים האחרונים ניסה להציע למשקיעים הסדר נושים, בו יוזרמו לחברה כספים ממשקיעים ומהנפקת

 

פעילותה בבורסה. ברמלי טען שהציע לשופטת בדימוס ורדה אלשיך לשמש כמגשרת להשגת הסכמה בקרב הנושים ולפקח על יישום ההסכם, ושהיא שקלה את ההצעה בחיוב. הצעתו של ברמלי נתקלה בהתנגדות עזה של עו"ד ארז חבר, מפרק רוביקון וקלע, שטען כי ההסדר הוא "מס שפתיים" ו"הצעה מסולפת ומטעה שלא עומדת בתנאים להבאתה בפני נושים". לבסוף לא הצליח ברמלי להשיג הסדר נושים. לפני חודש הוא שלח מייל נזעם, בו האשים את נציגי חלק מהנושים בסיכול ההצעה, והודיע כי מעתה הוא ממשיך הלאה ו"משאיר את החברה להתפרק". כן הודיע כי ימשיך לפעול עבור משקיעים שאינם מיוצגים, וכנראה, המייל האחרון שלו הוא חלק מניסיון זה.

 

מטעמו של ברמלי נמסר: "מוקדם להתייחס לנושא כי הוא עדיין בבדיקה, אך כפי שהצהיר לאורך הדרך, ברמלי לא ינטוש את המשקיעים הרבים שגם בימים קשים אלו מביעים תמיכה רבה. חרף המשבר, מעולם לא היה ספק ברווחיות הפעילות העסקית בקבוצה, והדוחות מדברים בעד עצמם. העובדה שקרוב ל־200 משקיעים הביעו עניין להצטרף לפעילות החדשה משמחת, וכולו תקווה שיתר קבוצות המשקיעים יצטרפו למהלך ולא יישארו מחוצה לו, חרף עמדות לוחמניות אך הרסניות של עורכי דין שונים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים