שתף קטע נבחר

מועדון אלנבי 40 נסגר שוב עקב חשד לאונס

קרוב לשנה אחרי שסרטון שמתעד יחסי מין בין כמה גברים לצעירה על הבר עורר מחאה נרחבת, והסתיים ללא כתבי אישום, נסגר ל-21 ימים מועדון הלילה בתל אביב אחרי שצעירה התלוננה שגבר אנס אותה בשירותים בסוף השבוע. מעצרו הוארך

המשטרה סגרה הלילה (יום ב') בצו מנהלי את מועדון "אלנבי 40" בתל אביב ל-21 ימים, בעקבות חשד לאונס במועדון בסוף השבוע. לפי החשד צעיר נכנס עם צעירה לתא שירותים ואנס אותה. החשוד נעצר אתמול ומעצרו הוארך בבית משפט השלום עד יום רביעי.

 

האירוע התרחש בלילה בין חמישי לשישי. הצעירה העידה שהחשוד, כבן 20, אנס אותה בשירותים במהלך מסיבה שהתקיימה במועדון בתל אביב. לאחר המקרה היא עזבה את המקום והגישה תלונה. 

מועדון אלנבי 40 בתל אביב (צילום: יאיר שגיא) (צילום: יאיר שגיא)
מועדון אלנבי 40 בתל אביב(צילום: יאיר שגיא)

בינואר סגרה הפרקליטות את תיק האונס נגד החשודים שתועדו מקיימים יחסי מין עם צעירה על הבר. הם נחקרו בחשד לשלוש עבירות: אונס ומעשים מגונים במצב המונע מתן הסכמה חופשית של המתלוננת עקב מצב של שכרות, הבאת אדם לידי מעשה זנות וכן ארגון והפקת מופע תועבה.

 

בהודעת הפרקליטות עם סגירת התיק נאמר כי השאלה המרכזית שנבחנה הייתה אם המעשים שבוצעו במועדון באותו לילה הם עבירות פליליות או מעשים מקוממים אך לא מעבר לכך. הפרקליטות הסבירה שלא ניתן היה לקבוע שבשלב כלשהו של הערב המתלוננת הייתה שיכורה באופן שמנע ממנה לתת הסכמתה החופשית למעשים המיניים, כדרישת החוק.

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)
  

מהסרטון שפורסם בשנה שעברה ()
מהסרטון שפורסם בשנה שעברה
 

 

 

בסרטון נראתה הצעירה עולה לבר בבגד ים שבהמשך הופשט ממנה. בהמשך עלו על הבר גברים בזה אחר זה, והנוכחים נשמעים מעודדים אותם. בתחילה טענה הצעירה כי דבר לא נעשה בניגוד לרצונה, אם כי הדגישה ששיקול דעתה נפגע מן הסתם על רקע מצבה. "ההסכמה לא הייתה כשהייתי שפויה", הסבירה. הפרשה נחשפה בחודש אוקטובר והובילה לגל הפגנות שקראו לסגור את המועדון.

 

עורך דינה של המתלוננת, אייל אוחיון, אמר אחרי ההחלטה לסגור את התיק ולא להגיש כתבי אישום: "ההחלטה לסיים פרשה קשה כל כך שבה נחצו ונרמסו כל גבולות הנורמות והאנושיות ללא נקיטת הליכים פליליים נגד המעורבים, היא החלטה תמוהה בלשון המעטה. יש בה כדי לשדר מסר עצוב לחברה הישראלית שכולנו חלק ממנה. בגופה ובנפשה של מרשתי נעשה שימוש משפיל ומזעזע על ידי כל כך הרבה אנשים ולא יעלה על הדעת שאף אחד מהם ייתן את הדין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מהסרטון שפורסם בשנה שעברה
מומלצים