שתף קטע נבחר

בגלל שגיאת הקלדה: עותקים של הארי פוטר הפכו פריט אספנים יקר

טעות שנפלה במספר עותקים במהדורה האנגלית של "הארי פוטר ואבן החכמים", הספר הראשון בסדרה, הפכה את העותקים הספורים לפריט מבוקש. אחד מהם יעמוד בקרוב למכירה פומבית ושוויו צפוי להגיע לסכום של 26 אלף ליש"ט. רוצו לבדוק, אולי אתם יושבים על כרטיס מוזהב

 

כשג'יי קיי רולינג והוצאת בלומסברי חגגו את הדפסת הספר הראשון בסדרת "הארי פוטר", הם בוודאי לא חלמו שטעות הגהה קטנה תהפוך לאוצר כמעט עשרים שנה מאוחר יותר. הטעות שנפלה בכמה מאות עותקים של "הארי פוטר ואבן החכמים", הספר שהתחיל את ההיסטריה העולמית, אמנם התגלתה ותוקנה לאחר הדפסת 500 עותקים, אבל הפכה השבוע את הספר לפריט ששווה הרבה מאוד כסף.

 

הגירסה הראשונה של הספר. יש לכם עותק? רוצו לבדוק את הטעות ()
הגירסה הראשונה של הספר. יש לכם עותק? רוצו לבדוק את הטעות

אז מהי הטעות המדוברת? בפרק בו הארי מתקבל להוגוורטס, בית הספר לכישוף ולקוסמות, הוא מקבל בין היתר רשימת פריטים הנדרשים לתלמיד החדש. בעותקים בהם נפלה הטעות, מופיע "1 מטה קסמים" פעמיים - בתחילת רשימת הציוד ובסופה. הטעות התמימה הזו תספיק, כנראה, בשביל שקורא אחד של הספר יזכה בכסף. הרבה מאוד כסף. הספר, שנמצא במצב מצוין, יעמוד בנובמבר למכירה פומבית וצפוי להגיע לסכום של 26 אלף ליש"ט. ואם אתם כבר רצים לבדוק את העותק שלכם, שווה לעצור רגע: העותקים המדוברים הם בשפת המקור, כמובן, משנת 1997 ובעלי כריכה קשה. 

 

מתוך המחזה "האר פוטר והילד המקולל" (צילום: TNS) (צילום: TNS)
מתוך המחזה "האר פוטר והילד המקולל"(צילום: TNS)

סדרת הארי פוטר, ששברה כל שיא קריאה ומכירה אפשריים, אמנם הגיעה לסיומה עם הספר השביעי בסדרה "הארי פוטר ואוצרות המוות" שראה אור ב-2007, אך קמה לתחייה לאחרונה: המחזה "הארי פוטר והילד המקולל", שנכתב על בסיס סיפור קצר של רולינג ושעלה בחודש יולי על בימות ווסד אנד בלונדון, נוחל הצלחה קופתית וביקורתית; גם הספר המאגד את המחזה הכתוב של ההצגה ונושא את אותו השם יצא בחודש שעבר, ועורר עניין רב עם השקתו ברחבי העולם עד שבתוך מספר ימים הפך למחזה הנמכר ביותר בכל הזמנים.

 

ואם אלה לא מספיקים - בנובמבר הקרוב צפוי לצאת לאקרנים הסרט "Fantastic beasts and where to find them", ספין-אופ לסדרת הארי פוטר ושמתבסס על ספר שכתבה רולינג. הוא מתוכנן להיות הראשון בטרילוגיה. כל זאת למרות שרולינג הצהירה במעמד ההשקה של "הילד המקולל" כי לא תכתוב עוד ספרים בסדרת פוטר, אבל נראה שהקוסם שגדל לא צפוי להיעלם מחיינו בקרוב.   


מעריצים צעירים מצטרפים לחגיגה. בחודש שעבר בלונדון (צילום: AFP) (צילום: AFP)
מעריצים צעירים מצטרפים לחגיגה. בחודש שעבר בלונדון(צילום: AFP)

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לאתר ההטבות
מומלצים