שתף קטע נבחר

קמפיין לט"ו באב: "בואו להתחתן ברבנות"

המשרד לשירותי דת פרסם סרטון תגובה לעמותה שקוראת לחתונה בטקס יהודי-אלטרנטיבי. בסרטון מוצגת מערכת לפתיחת תיק נישואים באפליקציה

 

 

אחרי מחאת הרבנות הראשית נגד תשדירי הרדיו לעידוד טקסי נישואים שוויוניים, כולל דרישה של יועצה המשפטי מרשות השידור לפסול אותם, משיק המשרד לשירותי דת קמפיין נגדי - בעד חתונה ברבנות. בסרטון אנימציה שמתפרסם לקראת ט"ו באב ברשתות החברתיות, מציג המשרד לציבור את המערכת הממוחשבת החדשה, המאפשרת פתיחת תיק נישואים באפליקציה ותקשורת עם המועצות הדתיות בהודעות כתובות.

 

באופן טבעי, קהל היעד של הקמפיין הוא הציבור החילוני, שלא בהכרח יבחר בחתונה כדת משה וישראל – ולכן הסרטון מדבר בשפתו. נראים בו בני זוג העומדים מחוץ למשרדי הרבנות, כשלפתע הכלה המיועדת מכריזה: "לא היינו צריכים לבוא". החתן חושש כי החתונה מבוטלת, ונרגע רק לאחר שהוא מבין כי אהובתו מתכתבת עם מערכת "שירת הים" של המשרד לשירותי דת – ולא עם גבר זר.

 

במשרד מבטיחים כי המערכת המתקדמת, שכבר פועלת בכמה מועצות דתיות, תקל משמעותית על הזוגות, תקצר את הליך הרישום לנישואין ותהפוך אותו לזמין ונוח עבורם. היא פותחה על ידי אגף מחשוב מערכות מידע במשרד ו"מלם מערכות תוכנה", בעלות של כ-50 מיליון שקל.  

  

השר לשירותי דת, דוד אזולאי, מסר: "אני שמח לבשר לציבור הישראלי על יציאה לדרך חדשה - דרך של טכנולוגיה מתקדמת לשיפור השירות, דרך של הנגשת השירות לאזרח. השקענו משאבים אדירים ועמל רב בפרויקט הזה וזוהי רק ההתחלה של 'מהפכה שירותית לאזרח' במשרד לשירותי דת".

 

מנכ"ל המשרד, עודד פלוס, אמר כי השירות "ידבר לדור המחובר לעידן הדיגיטלי, לאינטרנט ולרשתות החברתיות. לראשונה אנו מאפשרים לזוגות לקבל שירותים אינטראקטיביים בהליך הרישום לנישואין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים