שתף קטע נבחר

מזכירות הליכוד מתחזקת על חשבון נתניהו

הפרדה בין היועץ המשפטי של המזכירות לזה של המפלגה אושרה למורת רוחו של נתניהו. כך גם החלטה הנוגעת למינויים בליכוד ולשכרם של בעלי התפקידים, שמעתה יאושרו במזכירות ולא על ידי היו"ר. בימים האחרונים האשימו פעילים המזוהים עם נתניהו את השר כץ בחתרנות

 

השרים ישראל כץ וחיים כץ בכפר המכביה, היום (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
השרים ישראל כץ וחיים כץ בכפר המכביה, היום(צילום: מוטי קמחי)
מזכירות הליכוד קיבלה אתמול (ג) שורת החלטות המחזקות משמעותית את סמכותה וכוחה במנגנון המפלגה וזאת על חשבון יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו.

 

שתי החלטות שעברו - הראשונה פה אחד והשנייה ברוב גדול, נחשבות לנפיצות מאוד משום שהן מגבילות ומחלישות לראשונה את כוחו של נתניהו בתנועה ומחזקות את כוחה של המזכירות. ההחלטה הראשונה נוגעת להפרדה בין היועץ המשפטי של התנועה, עו"ד אבי הלוי, ובין יועצה המשפטי של מזכירות התנועה. המזכירות סברה שהלוי מצוי לעתים בניגוד עניינים בבואו לייעץ בנושאים מסוימים שלא מתיישבים עם אלה של היו"ר, ובשל כך ראוי להפריד אותו מהיועץ המשפטי של המזכירות. בשל כך גם אושר מינויו של עו"ד אילן בומבך שייעץ למזכירות במקומו של הלוי.

 

החלטה דומה כבר התקבלה בעבר אולם עו"ד הלוי ערער לבית הדין של התנועה ומחה על כך שלא ניתנה לו אפשרות לשימוע.  


השר זאב אלקין (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
השר זאב אלקין(צילום: מוטי קמחי)

במהלך הישיבה ניתנה להלוי הזדמנות לומר את דברו ולאחר מכן התקיימה הצבעה ומינויו של בומבך אושר פה אחד.

 

בכירים בליכוד טענו כי מדובר בהישג ליו"ר מזכירות הליכוד, השר ישראל כץ, שהעביר את ההחלטה למורת רוחו של נתניהו. זה היה מעוניין בהלוי כיועץ משפטי במתכונת הקודמת.

 

אולם לא רק הצעד הזה נחשב הישג עבור כץ. דיון שנגע לעבודת מנגנון המפלגה ישנה מעתה את יחסי הכוחות - לאחר שהתקיימה הצבעה בעניין נוהלי עבודה - המרכזי שבהם נוגע למינויים בתנועת הליכוד שמעתה יהיו טעונים אישור המזכירות כמו גם השכר עבור כל תפקיד. 

 

עד כה נתניהו כיו"ר התנועה יכול היה למנות אנשים מטעמו לכל תפקיד רשמי במנגנון המפלגה. כעת יוגבל כוחו וכל מינוי כזה יצטרך לעבור במזכירות הליכוד שגם תאשר את גובה השכר.

 

עם כניסתו של השר ישראל כץ למקום הכינוס בכפר המכביה המתינו לו בפתח פעילים שקיבלו אותו בקריאות, "הו-הא מי זה ראש הממשלה הבא".

 

בימים האחרונים האשימו פעילים המזוהים עם נתניהו את השר ישראל כץ בחתרנות בין היתר בקבוצות הווטסאפ של הליכוד. תגובה רשמית טרם נמסרה.


פורסם לראשונה 16/08/2016 20:32

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
השר ישראל כץ בכפר המכביה
צילום: מוטי קמחי
מומלצים