שתף קטע נבחר

אישום: התחזו לשוטרים ושדדו כ-200 אלף שקל

שני תושבי אשקלון עקבו אחרי אדם שהוציא מזומנים מחנות להמרת כספים. הם לבשו כובעים של שוטרים, הורו לו לעצור את מכוניתו ואחרי שריססו עליו גז מדמיע גנבו ממנו את התיק עם הכסף. עורך דינם: "הם עומדים על חפותם"

 

נצמדו לרכב והורו לנהג לעצור בצד. אילוסטרציה (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
נצמדו לרכב והורו לנהג לעצור בצד. אילוסטרציה(צילום: הרצל יוסף)

 

התחזו לשוטרים, הורידו רכב מהכביש, ריססו את הנהג בגז מדמיע ושדדו ממנו כ-200 אלף שקל. כתב אישום הוגש היום (ד') נגד סמיון בנימינוב (22) וולדיסלב מיכיילוב (20) מאשקלון בגין שוד בחבורה, התחזות כעובד ציבור וקשירת קשר לביצוע פשע. 

 

על פי כתב האישום שהוגש על ידי עורך הדין אלירן אשכנזי, תובע הפרקליטות במחוז מרכז לבית המשפט המחוזי בלוד, השניים החלו לאסוף מידע על אדם שהם ידעו כי בכוונתו להוציא סכום כסף גדול מהצ'יינג', ובסוף חודש יולי הוציאו לפועל את תוכניתם. השניים חבשו כובעי שוטר, לקחו אקדחים מזויפים ויצאו לדרך.

 

השוד התבצע לאחר שהקורבן הוציא את הכסף, 210 אלף שקל שהיו מיועדים למשכורת לעובדיו, מסניף צ'יינג' בנס ציונה. שני הנאשמים ואדם נוסף ששיתף איתם פעולה ונהג ברכב, חיכו לו מחוץ לבית העסק. האיש נכנס לרכבו, הניח את התיק על מושב הנוסע והחל בנסיעה. רכב ההונדה החל לנסוע אחריו והבהב לו באמצעות אורות הרכב הקדמיים. הנהג המשיך בנסיעתו ואז נצמד רכב ההונדה לצידו, הנאשמים הזדהו בפניו כשוטרים והורו לו לעצור בצד הדרך.

 

שני הנאשמים ירדו מההונדה וניגשו לרכב בו נהג האיש עם הכסף בעודם חובשים את כובעי השוטרים ונושאים אקדחי דמה על גופם. הנאשם מיכיילוב ניגש לכיוון הנהג, ביקש ממנו רישיונות והאיש מסר לו תעודת זהות, רישיון נהיגה ואישור שהייה בישראל. מיכיילוב שאל את הנהג מדוע הוא נוהג בצורה כזו ומיד לאחר מכן הורה לו לפתוח את תא המטען.

 

הנהג נשאל האם יש ברשותו דבר מה לא חוקי, וענה בשלילה. בהמשך בדק אחד השודדים את תכולתם של שני תיקים שהיו ברכב, אך לא מצא בהם דבר. מיכיילוב המשיך בחיפושיו ברכב ופתח את דלת הנוסע שליד הנהג, שם היה התיק עם הכסף. בנימינוב ריסס את פניו ועיניו של הנהג עם גז מדמיע, הנאשמים לקחו את התיק עם הכסף, נכנסו להונדה ונמלטו. לאחר כמה ימים הם נעצרו, אבל שותפם טרם נתפס.

 

עורך הדין רובי גלבוע מייצג את שני הנאשמים: "אנחנו בשלב ראשוני, טרם ראינו את חומר החקירה ולאחר שנראה אותו נגיב בהתאם. השניים עומדים על חפותם, אין להם כל קשר למקרה. אנחנו סומכים על בית המשפט שבחוכמתו ולאחר שיוצג בפניו חומר הראיות, יקבל את ההחלטה הנכונה". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הרצל יוסף
אילוסטרציה
צילום: הרצל יוסף
מומלצים