שתף קטע נבחר

אולפנית דורשת חצאית לבנות עד הרצפה: "כמו סעודיה"

מנהל המוסד "ישורון" בפתח תקווה עדכן את הורי הבנות שמעתה אי אפשר עוד להגיע עם חצאית עד הברך אלא "באופן מכבד וראוי". הורים מאיימים לא לשלוח את בנותיהם: "מתנגדים למגמת ההתחרדות". משרד החינוך: יש הידברות בנושא

 

תלמידות מאולפנית ישורון. השנה כבר אסור להתלבש ככה ()
תלמידות מאולפנית ישורון. השנה כבר אסור להתלבש ככה
מחלוקת על צניעות בבית ספר לבנות: הורים לתלמידות באולפנית ישורון בפתח תקווה מוחים נגד הנוהל החדש שלפיו משנת הלימודים הקרובה יהיה על הבנות להגיע עם חצאיות ארוכות, "מגרדות רצפה", במקום חצאיות עד מתחת לברך כפי שהיה נהוג עד כה. הורים ששוחחו היום (ה') עם ynet מתנגדים להוראה וחלקם הודיעו שבנותיהם לא תפתחנה את שנת הלימודים.

 

אולפנית ישורון היא מוסד ממלכתי-דתי שבו לומדות כאלף בנות בכיתות ז-י"ב. השבוע קיבלו ההורים מכתב מהמנהל, הרב יניב כהן, שהודיע על השינוי בתקנון: "מתוך כבוד לעשייה החינוכית והלימודית בכל תחומי הדעת באולפנית, אנו מבקשים מהבנות להגיע באופן מכבד וראוי. כאנשי חינוך איננו יכולים כבר להתעלם ממצב של חוסר דרך ארץ וכבוד בסיסי למקצועות שאותם אנו לומדים ומלמדים. ניסינו הכול, מכל וכל (שיחות וסדנאות, משמעת ואכיפה ועוד), ללא הועיל (ואם מאות תלמידות מגיעות לאולפנית באופן הנ"ל, כנראה שגם לכם מורכב ולא פשוט). החלטנו שהתלמידות תגענה לאולפנית עם חצאית ארוכה ('נושקת מרצפת'). החצאית איננה חצאית תלבושת אחידה. אני מבקש מכם ההורים לפרגן למהלך ולתת לו קרדיט, למרות הקושי".

 

הרב כהן הודיע שעל מנת להקל על ההיערכות וההצטיידות, בסוף החודש יתקיים באולפנית יריד מכירות של מעצבות. הוא ציין כי ביריד יימכרו חצאיות ארוכות, אופנתיות ואיכותיות, במחיר סביר.

 

אך כאמור הורים לתלמידות לא קיבלו את ההנחיה בעין יפה. אמא לתלמידה שאמורה להתחיל את שנתה הראשונה באולפנית טענה שהיא חשה מרומה. בעמוד הפייסבוק שלה היא כתבה: "אני תוהה מדוע הרב לא הציג את משנתו כשבאנו לשמוע אותו בשנה שעברה. אני מצפה מנציגינו בעירייה שיתערבו וימצאו לנו אפשרות רישום אחרת, או שיסדרו ברית ערים תואמות עם ריאד בסעודיה".

 

קוד הלבוש החדש באולפנית ישורון:

 

אמא לתלמידות באולפנית הוסיפה: "אני מבינה שבבית הספר צריך להיות קוד לבוש צנוע. הגעה בחצאית עד אחרי הברך היא הגיונית ונכונה. יש בבית הספר כמה בנות שמגיעות באופן לא צנוע? אז שהמנהל ידבר עם ההורים שלהן, שיפעיל סנקציות ויאכוף את התקנון מולן. למה בגלל קבוצה מסוימת צריך להעניש את כל תלמידות בית הספר?".

 

לדבריה, העובדה שהנוהל החדש פורסם שבועיים לפני פתיחת שנת הלימודים לא מאפשרת לה לרשום את בנותיה למוסד אחר. "ההחלטה הזו נוגדת את הסגנון שלנו ואת אורח החיים שלנו", היא אומרת. "אנחנו דתיים-לאומיים, זה התיכון היחיד שאמור להיות ליברלי. אנחנו מתנגדים למגמת ההתחרדות הזו".

 

- אז תשלחי את הבנות לאולפנית?

"לא. הן פשוט לא רוצות".

 

אב לתלמידה וחבר בוועד ההורים הוסיף: "ההחלטה הזו עוררה תרעומת בקרב הורים רבים. החלטה כזאת צריכה להיעשות בהידברות עם ההורים והתלמידות. אמרנו לא פעם שאנחנו נתמוך בהחלטה שתתקבל בצורה של הידברות ושלא תפגע באנשים מבחינת השקפתם הדתית. מדובר בהחלטה קיצונית. אנחנו לא מתנגדים לתלבושת צנועה, אנחנו מתנגדים להחלטה שלא משקפת את אופי האוכלוסייה באולפנית. אנחנו מאוד חוששים מהאופן בו זה יתפרש אצל התלמידות כי בכפייה לא משיגים דבר. אני לא רוצה שבנות יעדיפו ללכת לבית ספר חילוני רק בגלל אורך החצאית".

 

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "הנהלת בית הספר מקיימת בנושא זה הידברות עם התלמידות וההורים. החלטה סופית תתקבל רק לאחר מיצוי התהליכים החינוכיים, ובהתאם לרוח הקהילה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תלמידות באולפנית ישורון פתח תקווה
מומלצים