שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  צילום: אביגיל עוזי

  סי היימן בלוויית אביה: "היית אדם נדיר, אבל גם זאב בודד"

  מאות אנשים ליוו את חתן פרס ישראל, המלחין והיוצר נחום (נחצ'ה) היימן, בדרכו האחרונה. "ממשיכה את מנגינתך לילה לילה, ואמשיך", ספדה לו בתו סי. מעל הקבר הטרי שרו הנוכחים את "חופים" ונפרדו במחיאות כפיים

   

  מאות אנשים ליוו הערב (חמישי) את חתן פרס ישראל, המלחין והיוצר נחום (נחצ'ה) היימן בדרכו האחרונה, בבית העלמין מנוחה נכונה בכפר סבא.
   

  סי היימן נפרדת מאביה בטקס האשכבה

  "חי ונפטר כמו צמח בר": ירדנה והגבעטרון נפרדים‏

  השירים הגדולים של נחום היימן

   

  "היית אבא אחר. גם סבא אחר", ספדה לו בתו סי. "היית בכלל אדם נדיר, צבעוני, אבל גם זאב בודד. ככה חיית וככה הלכת. אין כל כך איפה לשבת שבעה. אין אצלנו בית אחד. אתה היית הבית של עצמך, והיכן שלא היית - שם הלחנת ושם ניגנת, רק ככה נשמת. אבל בעשרות אלפי בתים ישירו היום ותמיד את שירך, יישבו עליך שבעה איש איש עם מחשבותיו וחבריו, ככה אנחנו חיינו וככה מתת", והוסיפה: "מקווה שאתה יודע שעשיתי כל מה שיכולתי כדי ששנותיך יהיו קלות יותר, יפות יותר ונעימות יותר. ממשיכה את מנגינתך לילה לילה, ואמשיך".

   

  "אבא שלי הוא איש השירים". הבת סי היימן (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  "אבא שלי הוא איש השירים". הבת סי היימן(צילום: מוטי קמחי)

  היימן סיימה בשיר שכתבה זמן קצר לפני מות אביה: "תמיד רציתי לי אבא רגיל/שישים כפו הגדולה בידי הקטנה/שייקח לטיול לגלבוע בשביל/ויבוא לטקסי ראש השנה/שישאל על ציונים בתעודה/על חברים על נשיקה ראשונה/אבל אבא שלי/היה (הוא) איש השירים/הלחין מנגינות על אנשים ודרכים/קירב לבבות שכלל לא הכיר/חיבר עולמות הפך הכל לשיר/ועוד שיר/ועוד שיר".

   (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

  גם הבת הבכורה בילי נפרדה מאביה: "תמיד אהבתי ותמיד אוהב", ושיתפה בזכרון ילדות מגיל שש, כשאביה שאל מה תרצה מתנה ליום ההולדת: "אני לא יודעת לשיר אבל יודעת לרקוד - תכתוב לי מחזמר", הפצירה בו, והוא כתב לה את "זרעים של מסטיק". "אבא אהב אדמה, כסו את קברו בפרחים", ביקשה לאחר מכן מהנוכחים לצד הקבר הטרי.

   

   (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

  "דמותו חקוקה בלבי, וצליל קולו הצרוד קמעה מהדהד באוזני רוחי", ספד לו חברו יהודה גולני. "מורשת שיריו הרבים תהווה עמוד שדרה לזמר העברי, ותשמור אותו צעיר לנצח". והזמרת חני ליבנה שרה את "שירים עד כאן".

   

   (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)
  "היית לי בית ספר, היית לי חבר, היית לי אב רוחני ומקור השראה", ספד צחי פודור, מפיק מוזיקלי שעבד עם היימן ואף הקליט את שירו האחרון. "חופים הם לפעמים געגועים לנחצ'ה", שינה את השורה האהובה החבר שמוליק צבי, חוקר זמר עברי.

   

  לקראת תום ההלוויה התאספו הנוכחים מעל הקבר כשהם שרים את "חופים", ולאחר מכן את "כמו צמח בר", שיריו של היימן. בתום ההלוויה עמדו כל הנוכחים וחלקו לנחצ'ה כבוד אחרון במחיאות כפיים.

   

   (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

  היימן, מגדולי המלחינים וחתן פרס ישראל לזמר עברי, הלך אמש (ד') לעולמו בגיל 82. הוא סבל מבעיות בריאותיות וכלכליות בשנים האחרונות, ונפטר בבית החולים מאיר בכפר סבא לאחר שאושפז בשל חיידק אלים. במשך עשרות שנות פעילות הלחין היימן יותר מאלף שירים, בהם נכסי צאן ברזל כמו "החול יזכור", "שירים עד כאן", "כמו צמח בר", "חופים" ועשרות נוספים. 

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: בראל אפרים
  סי היימן בהלוויית אביה
  צילום: בראל אפרים
  לאתר ההטבות
  מומלצים