שתף קטע נבחר

החקלאי שמשאיר פירות וסומך עליכם שתשלמו

רויטל מהוד השרון נתקלה בפלא: בעל משתלה מציע למכירה ללא השגחה פירות כמו מנגו, קרמבולה, וואמפי ופיטאי. לקוחות יכולים לקחת פירות כרצונם, ולשלשל כסף בתיבה. דרור אוהד, החקלאי: "אין על הישראלים, הם הכי טובים. כמעט 100% מהאנשים משלמים, אפשר גם לשלוח כסף בדואר"

בהוד השרון חי חקלאי שמבקש מצרכנים לקחת פירות שגידל ואז לשלשל כסף לתיבה, בלי שהוא נמצא שם להשגיח: בפלא השיווקי הזה נתקלה רוויטל זומר, שעברה לאחרונה לעיר.

 

יש לכם יוזמה חקלאית שגם מטיבה עם צרכנים? כיתבו לנו >>

 

 

היא ובעלה שוטטו בעיר כדי להכירה והגיעו לאזור בו הוד השרון נושקת לרמות השבים. לפתע הם נתקלו ביוזמת שיווק "לא ישראלית", כך מגדירה זאת רויטל: חקלאי שמציב מקרר מלא בפירות טריים בחצר המשתלה שלו, הסמוכה לביתו. את הפירות הוא גידל, את המקרר – הוא לא נועל. לצד המקרר יש מחירון. מי שרוצה – שייקח. את הכסף שישלשל לתיבה.

 

"התקשרתי לדרור המגדל והוא הבטיח שהכל טרי מהמשק. כששאלתי אותו – איך זה, הרי זה כל כך לא ישראלי, הוא ענה לי: 'אין על הישראלים, הם הכי טובים'", סיפרה ל-ynet. "הגשתי שאני חייבת להעלות את זה לפייסבוק. קניתי מנגו ובשבוע הבא כשיתחדש המלאי אקנה גם אבוקדו ופטל קפוא".

 

 

"אנשים לא יודעים להעריך את הישראלים"

דרור אוהד, בעל המשתלה (שממוקמת ברחוב שרת 59) אמר ל-ynet: "אני מוכר ככה כבר יותר מ-10 שנים, במקביל למכירה לשוק הסיטונאי. כולם שואלים אותי איך אני סומך על ישראלים, אבל יש לנו מדינה מאוד מאוד טובה. אני לא מסכים עם האמירה הזאת. אנשים לא יודעים להעריך את המדינה שלנו ואת הישראלים, אבל עובדה שזה עובד. וזה כבר עובד הרבה שנים. לא יומיים".

 

איך אנשים שומעים על המכירה הזאת?

 

"מפה לאוזן מי ששמע, הגיע ונהנה, בא אחר כך עם החבר שלו וככה זה עובד. זה פתוח 24 שעות, גם בלילה. חוץ מיום כיפור".

 

למה בכלל למכור ככה?

 

"אני מוכר רק דברים שאני מגדל ואת חלקם אי אפשר למצוא בשום מקום אחר. זה היה רעיון של אבא שלי. בעבר היינו מוכרים במשק והיינו צריכים לעזוב את העבודה ולהתעסק עם אנשים ואז עלה הרעיון – להניח את הסחורה ואנשים ייקחו לבד וזה עובד.

 

"אני אומנם שולח גם לשוק הסיטונאי, אבל יש לי פירות שאין להם ביקוש בשוק, כל מיני פירות קטנים ומיוחדים שמכרנו אצלנו והעברנו לשיטת המכירה הזאת".

 

המחירים לצרכן של משתלת אוהד. המקרר פתוח, רק אל תשכחו לשלם (צילום מסך מעמוד הפייסבוק של רויטל זומר) (צילום מסך מעמוד הפייסבוק של רויטל זומר)
המחירים לצרכן של משתלת אוהד. המקרר פתוח, רק אל תשכחו לשלם(צילום מסך מעמוד הפייסבוק של רויטל זומר)

מנגו תוצרת המשתלה, שאוהד מגדל בה עצי פרי (צילום מסך מתוך פייסבוק) (צילום מסך מתוך פייסבוק)
מנגו תוצרת המשתלה, שאוהד מגדל בה עצי פרי(צילום מסך מתוך פייסבוק)

 

אפשר גם להשאיר מקדמיה לפיצוח

המחירים לא נמוכים במיוחד, בעיקר כי מדובר בפירות אקזוטיים. בין הפירות שהוא מוכר: וואמפי, ספוטה לבנה, גרגר פנמה, מנגו מאיה וזנים אחרים, קרמבולה, פיטאיה, פסיפלורה, רימון, צ'ה סיני ושזיף המושל (שעדיין לא רך). הקופסאות ארוזות לפי משקל.

 

קניית מוצרים בהקפאה - תות פקיסטני ופטל שחור - יש לתאם מראש. דרור יקפיא וישאיר לכם לאיסוף. כמו כן, ניתן להשאיר אגוזי מקדמיה ולקבל חצי מהם בחזרה בנקודת האיסוף מפוצחים וקלויים בתוך שקית, בעקבות רכישת מכונת פיצוח וקילוף מיוחדת.

 

רוב האנשים משלמים?

 

"כמעט 100% מהאנשים משלמים. מי שלא משלם - זה באמת בקטנה. חוץ מזה, שזה לא בכביש, בתוך חצר של בית - יש הבדל. זה לא שכולם עוברים פה ואנחנו גם מעדיפים את זה ככה.

 

"בכל מקרה, אנחנו מאמינים בבני אדם. זה לא מתאים לכל אחד, אבל אנחנו אנשים כאלה. יש אנשים שמגיעים ומתקשרים אלי ואומרים אין לי כרגע כסף, אז אני עונה: 'שלח בדואר'".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים