שתף קטע נבחר

חשד: עובד פרטנר עקב אחר טלפון המנכ"ל לשעבר

בדיקה של משרד החקירות "ויצמן יער" שבוצעה בחברת התקשורת הגדולה העלתה חשד שלפיו עובד הצליח לעקוב אחר טלפונים של עובדים בכירים ובהם המנכ"ל לשעבר חיים רומנו. העובד הודה והתנצל, אך עובד אחר התלונן במשטרה שפתחה בבדיקת התלונה

המשטרה חוקרת חשד שלפיו עובד בחברת התקשורת הגדולה פרטנר עקב אחרי שיחות של עובדים בכירים בחברה. בחקירה פנימית התברר כי עקב גם אחר הטלפון הנייד של מנכ"ל החברה לשעבר חיים רומנו, אחד מאנשי העסקים הבכירים במדינה.

 

חקירת המשטרה החלה בעקבות הבדיקה הפנימית שבוצעה בחברה, ולאחר הגשת תלונה. ברקע הגילויים הגיש עובד אחר בחברה תלונה במשטרה, שקיבלה בהתאם לצו בית משפט את דו"ח החקירה הפנימי המפורט. במשטרה ינסו לבדוק אם בוצעו האזנות גם לגורמים מחוץ לפרטנר.

 

המקרה נחשף בעקבות מאבק שניטש בפרטנר בעקבות הבחירות לוועד העובדים. ככל הנראה, העובד שנחשד במעקב אחר פירוט שיחות ונמנה עם פלג אחד של הוועד אסף מידע עבור חבריו לעבודה בנוגע למתחרים בחברה. בשל תקלה הוא שלח בטעות מסרון לאחד מיריביו, ולכן מקבל ההודעה הבין כי מישהו ככל הנראה מנטר את שיחותיו ועוקב אחריהן.

 

לתמונה הוכנסה גם מחלקת הביטחון של פרטנר, שפנתה בנושא למשרד החקירות הפרטי "ויצמן-יער". חוקרי המשרד הפרטי ביצעו במשך כמה שבועות בדיקה עד שהגיעו לאחד העובדים בחברה. אז התברר לחוקרים כי לאותו עובד הייתה הרשאה לשימוש במערכת שיכולה לעקוב אחר נתוני הטלפונים.

 

בהמשך התברר שהעובד לא הסתפק רק במעקב אחרי חברי ועד, ואף החל לעקוב לפי החשד גם אחר הטלפון של מנכ"ל החברה לשעבר, היועץ המשפטי ועובדים נוספים. את המידע שגילה הוא העביר לפי החשד לבכירים אחרים בוועד.

 

העובד עצמו הודה במיוחס לו וביקש להתנצל. אלא שעובד אחר, חבר ועד ששמע על ההאזנה סירב לקבל את ההתנצלות, ופנה ביוזמתו למשטרת מחוז מרכז. באחרונה פנתה המשטרה בצו של בית משפט לחברת התקשורת, וביקשה כאמור לקבל לידיה את הדו"ח של משרד החקירות הפרטי על מנת לבדוק אם בוצעו האזנות נוספות.

 

במשטרה מסרו: "הוגשה תלונה והיא נבדקת".

 

מפרטנר נמסר בתגובה: "מדובר בעובד חברה שבשנת 2014 נכנס לפירוטי שיחות של עובדים אחרים בחברה כחלק ממאבק פנימי בין חברי ועד העובדים. אחרי בדיקה מקיפה של אגף הביטחון בחברה העובד פוטר. באותה בדיקה התברר באופן חד משמעי כי לא הוצאו פירוטים נוספים של לקוחות החברה. חברת פרטנר מבצעת בקרות שוטפות במטרה לוודא שפרטיות לקוחותיה נשמרת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים