שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הכירו את העובדים שלא פורשים לפנסיה
  כחלק מתוצאות התבגרות האוכלוסייה בארה"ב וכמות העובדים המבוגרים בשוק העבודה שהולכת ועולה, מעסיקים רבים מאפשרים לעובדיהם אפשרויות פרישה גמישות, ולאחר גיל הפנסיה, לעבוד בחצי משרה בלבד. אסטרטגית תכנון הון ומס אומרת כי "פרישה מדורגת יכולה להפוך את המעבר לגיל הזהב לחלק יותר"

  אנג'לה ורש עבדה בתור גננת בריצ'מונד, וירג'יניה ארה"ב, במשך 17 שנים. היא פרשה ב-2010, אך לאחר פחות משנה, היא חזרה לעבוד בתור מורה מחליפה. ורש, כיום בת 76, השתעממה לאחר הפרישה ורצתה לצאת מהבית, וכך הצליחה להוסיף הכנסה לחסכון הפנסיה שלה.

   

  כתבות נוספות בערוץ הקריירה

   

  "העבודה שלי נותנת לי הכנסה נוספת לדברים הקטנים, כמו לצאת לבלות עם הנכדים או לשלם למישהו לעשות את העבודות בבית", אומרת ורש, שמתכננת לעבוד עד גיל 80.

   

  ורש עשויה להיות העתיד של שוק העבודה והפנסיה. על פי לשכת הסטטיסטיקה האמריקנית, עד שנת 2024 אחד מתוך ארבעה עובדים בארה"ב יהיה בן 55 ומעלה - שיעור הצמיחה של העובדים המבוגרים יותר בשוק העבודה גדול פי 3 לעומת כלל העובדים.

   

  פרישה מדורגת

  משרד ההגנה האמריקני הודיע בחודש יוני האחרון שיאפשר לעובדים אזרחיים לפרוש חלקית בלבד ולהישאר בחצי משרה. זאת על מנת לנהל טוב יותר את כוח העבודה. 77 אלף עובדים זכאים להשתתף בתכנית, אך התחזיות שלא כולם יקחו חלק.

   

  לא פורשים לעולם (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  לא פורשים לעולם(צילום: shutterstock)

   

  גם בסקטור הפרטי כ-30% מהמעסיקים הגדולים, עם מעל 1,000 עובדים, מציעים לעובדים אפשרות לפרישה גמישה. עם זאת, הסדרים לא רשמיים נפוצים יותר מתכניות רשמיות. רק 6% מהמעסיקים הגדולים מחזיקים במדיניות רשמית של פרישה מדורגת. התכניות הרשמיות פופולאריות יותר בענפים כמו שירותי הבריאות, אשר מתקשה לשמור על האחיות ואנשי מקצוע אחרים בתחום, כותב אתר cnbc.com.

   

  סמנכ"ל משאבי אנוש של חברת הסיעוד Bon Secours, ג'ים גודווין, אומר כי "רוב תכניות ההטבות לעובדים עוצבו בשנות ה-60 והן מכוונות למשפחות עם ילדים. אנחנו רוצים להיות גמישים עם ההטבות שלנו".

   

  Bon Secours שינתה חלק מההטבות שלה לעובדים על מנת שיקסמו לעובדים מבוגרים יותר שרוצים להיכנס לפרישה באופן מדורג. החברה שינתה את אופן החישוב של תגמול הפנסיה. למשל, הגמול הפנסיה מחושב לפי 5 השנים עם השכר הכי גבוה, ולא 5 השנים האחרונות בעבודה. בצורה זו היא עודדה את העובדים המבוגרים לעבור לחצי משרה לאחר גיל פרישה.

   

  בנוסף, היא הגדילה את כיסוי ביטוח הבריאות לעובדי חצי משרה ואיפשרה לעובדים להשתמש בגני הילדים שלה בשביל הנכדים שלהם. "אנחנו רוצים שההטבות שלנו יעודדו עובדים מבוגרים להישאר, לא לדחוק אותם לעבוד", אומר גודווין.

   

  אסטרטגית תכנון הון ומס ב-Northern Trust, סוזן שיר, אומרת כי פרישה מדורגת יכולה להפוך את המעבר לגיל הזהב לחלק יותר. "אצל פורשים רבים יש פרץ של הוצאות מיד לאחר פרישה בעקבות תחושת השחרור והחופש. פרישה מדורגת יכולה להפוך את הבולמוס הזה לפחות משמעותי, ולהיות משתלמת במיוחד, מעבר להכנסה הנוספת".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים