שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אושר רישיון נהיגה לקטנוע אוטומטי בהספק 47.5 כ"ס
  מ־1 בספטמבר ניתן יהיה להוציא רישיון לנהיגה לקטנוע אוטומטי בקטגוריה A1 בהספק של עד 47.5 כ"ס. המהלך אמור להקל על רוכבים לשדרג את רישיון הנהיגה כדי להתמודד גודש התנועה בנסיעות בינעירוניות מהפרברים למטרופולין גוש דן

  מ־1 בספטמבר ניתן יהיה להוציא רישיון נהיגה לקטנוע אוטומטי בקטגוריה A1 בהספק של עד 47.5 כ"ס. כלים אלה מסוגלים לנסוע גם במהירויות של כבישים בינעירוניים מה שאמור לאפשר ליותר רוכבים לשדרג את רישיון הנהיגה לכלים אלה, כדי להתמודד גודש התנועה בנסיעות בינעירוניות מהפרברים למטרופולין גוש דן. המהלך, שהתפרסם בתחילת החודש, אמור לסייע לאלפי רוכבים שביקשו לשדרג את רישיון הרכיבה שלהם מקטנועי 125 סמ"ק לכלים דו גלגליים עם יכולת נסיעה גם בכבישים בינעירוניים, כמו גם נהגים שחיפשו לעבור לקטנועים או אופנועים עם יכולת נסיעה מהפרברים למטרופולין גוש דן ביעילות ובמהירות נוכח גודש התנועה. עד כה רישיון לכלי בהספק של עד 47.5 כ"ס (A1), חייב לימוד ומבחן מעשי על אופנוע ידני באותה קטגוריית הספק, רך רבים נאלצו לוותר על השדרוג שכן הם תכננו לרכוש כלי אוטומטי קל יותר לרכיבה ולשליטה.

   (צילום: רונן טופלברג)
  (צילום: רונן טופלברג)


  הגדרות הרישיון החדש קובעות בדומה לרישיון רכב, כי רוכב שיבקש ללמוד ולהיבחן על קטנוע אוטומטי ולא על אופנוע, יוגבל ברישיון הנהיגה לרכיבה על כלי אוטומטי בלבד. רוכבים בעלי רישיון לכלי בנפח 125 סמ"ק (קטגוריית A2, בהספק של עד 15 כ"ס) יידרש ל-8 שיעורי נהיגה לפחות בכלי החזק יותר לפני מבחן השליטה המעשי. נהג מכונית שמבקש להוציא רישיון לקטנוע החזק יותר, יהיה חייב ב־15 שיעורי רכיבה לפחות לפני מבחן שליטה. ניתן יהיה ללמוד ולהיבחן בדרגת A1 אוטומטי, גם ללא רישיון רכיבה או נהיגה אחר, אך רק מגיל 17, כפי שנעשה עד היום לכלים ידניים באותה קטגוריה.


  מורי הרכיבה החלו כבר להצטייד בכלים אוטומטיים בקטגוריה החדשה, ולפי הערכות הם צפויים לרכוש בחודשיים הקרובים יותר מ־100 קטנועים אוטומטיים. הגדלת מספר הרוכבים בכלים החזקים יותר, תגדיל את הביקוש עבורם וצפויה להגדיל את היצע הקטנועים האוטומטיים החזקים בארץ. כיום מציעים יבואני הדו־גלגלי בעיקר קטנועי מנהלים בקטגוריה, אך הגדלת השוק והביקושים צפויה להביא לארץ דגמים נוספים, כולל כלים ספורטיביים יותר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "אושר רישיון נהיגה לקטנוע אוטומטי בהספק 47.5 כ"ס"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רונן טופלברג
  רישיון A1 לדו"ג, עכשיו גם לאוטומטי
  צילום: רונן טופלברג
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים