שתף קטע נבחר

טורקיה והקואליציה בהובלת ארה"ב החלו במבצע נגד דאעש בגבול סוריה

בארבע לפנות בוקר החלו כוחות טורקיים בשיתוף הקואליציה הבינלאומית להפציץ מטרות בעיירה הסורית ג'רבלוס במטרה לשחררה מידי דאעש. במבצע משתתפים גם טנקים, ועל פי הדיווחים כוחות מיוחדים של טורקיה נמצאים בעומק סוריה
התחממות בגבול הטורקי-סורי:
טורקיה הודיעה הבוקר (יום ד') כי הצבא שלה והקואליציה הבינלאומית בהובלת ארצות הברית החלו במבצע נגד דאעש במטרה לכבוש את העיירה ג'רבלוס שבגבול סוריה-טורקיה, שנמצאת בשליטת ארגון המדינה האיסלאמית. 
 

סוכנות הידיעות "אנדאלו" דיווחה כי המבצע החל בשעה 4:00 לפנות בוקר עם ירי מרגמות אינטנסיבי בליווי תקיפות אוויריות נגד מטרות דאעש בעיירה. במבצע טרם החלו להשתתף כוחות קרקע, אולם על פי רויטרס כוחות טורקיים מיוחדים נכנסו לעומק השטח הסורי. בנוסף, מתקרבים טנקים של צבא טורקיה לעבר הגבול עם סוריה.

טנקים של טורקיה מתקרבים לגבול עם סוריה ()
טנקים של טורקיה מתקרבים לגבול עם סוריה
 

הפצצות טורקיות בסוריה, במהלך המבצע  ()
הפצצות טורקיות בסוריה, במהלך המבצע

 

 

בסוכנות הידיעות הטורקית הרשמית "אנאדולו" דווח כי המבצע החל בעקבות החלטת טורקיה להתערב בנעשה בסוריה. ההתקפה כוללת פצצות ארטילריה שמשוגרות מהעיר הטורקית הסמוכה לגבול וכוללות הפצצה אווירית. על פי הדיווח, המטרה היא לנקות את הגבול מאנשי ארגון הטרור ובמקביל לאבטח את הגבול בין המדינות. כמו כן, יצירת מצב חדש בגבול תאפשר לתת באזור סיוע הומניטרי לפליטים. המבצע יצא לדרך לאחר ביקורו של סגן נשיא ארה"ב, ג'ו ביידן, שהגיע לטורקיה לשיחות, שבמהלכן עלה גם הנושא הסורי.

 

הצבא הטורקי מסייע לפלגי מורדים מתונים לכבוש את העיירה החשובה מידי דאעש. בימים האחרונים הופיעו

פרסומים שונים, בייחוד על פעילות טורקית באזור הגבול נגד יעדים של דאעש, שהעידו על המבצע ההולך ומתגבש באותו אזור.

 

בנוסף, פורסמו תמונות של כוחות מיוחדים טורקיים באזור הגבול בין סוריה לטורקיה. ההתפתחות הזו מגיעה בזמן שבו איראן, טורקיה ורוסיה עובדות בקדחתנות על מציאת מתווה למשבר בסוריה. אתמול טען יועצו של יו"ר הפרלמנט האיראני כי העמדות של איראן וטורקיה התקרבו מאוד בכל מה שקשור לעתידו של נשיא סוריה, בשאר אל-אסד, שלאורך השנים היווה את סלע המחלוקת בין הצדדים שכן משטר ארדואן החזיק בעמדה תקיפה נגד המשטר הסורי לנוכח עמידתו לצד המורדים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההפצצות הטורקיות בג'רבלוס
מומלצים