שתף קטע נבחר

סטארט-אפ חדש לסטודנטים: מציאת מלגה בקליק

התאחדות הסטודנטים בישראל מציגה: אתר המלגות הגדול והמקיף ביותר בארץ שמאתר את המלגות המתאימות לכל סטודנט ועושה סדר בלגן

במקום חיפושים אין סופיים, ערימות של טפסים, מרדף אחר תאריכי פתיחה של מלגות שונות ובירוקרטיה רבה, Milgapo, סטארט-אפ מבית התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות בישראל, מציג פלטפורמה ייחודית שמתאימה לכל סטודנט את המלגות המתאימות לו ומאפשרת להגיש מועמדות אליהן בצורה נוחה ומהירה. Milgapo היא One Stop Shop של עולם המלגות בישראל, ומטרתו לעשות סדר בעולם הסבוך הזה. האתר מכיל את מאגר המלגות הגדול והמקיף ביותר בארץ, עם למעלה מ-850 מלגות שונות, ומאפשר איתור המלגות המתאימות לכל סטודנט.

43 אחוז מהסטודנטים מקבלים מלגות כל שנה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
43 אחוז מהסטודנטים מקבלים מלגות כל שנה(צילום: shutterstock)

43% מהסטודנטים מקבלים מלגות בכל שנה, שמהוות תמיכה פיננסית משמעותית לאורך השנה האקדמית. סטודנטים רבים מעידים שמלגות מהוות חלק אינטגרלי ואף מהותי מהכנסותיהם במהלך לימודיהם באקדמיה. יחד עם זאת, המסע לקבלת המלגה כולל פעמים רבות משוכות בירוקרטיות: כל קרן מנהלת את תהליך ההגשה לקבלת מלגה בצורה אישית ולא אחידה – ישנן עדיין קרנות שמבקשות לקבל את הטפסים בדואר ישראל או בדרך פקס, כמו כן, כל קרן מנהלת טפסים ותאריכי הגשה שונים אשר גורמים לבלבול, ייאוש ותסכול רב בקרב הסטודנטים. מהצד השני, קרנות רבות המחלקות מלגות נשארות עם סכומי כסף בסוף השנה, לאחר שלא קיבלו מספיק פניות מסטודנטים. למעשה, מספר לא מבוטל של מנהלי קרנות מספרים שבסופו של יום, נשארו להם מלגות שלא חולקו אך אין להם את המשאבים להגיע לסטודנטים שזקוקים למלגות האלה.

 

עדן נמנוב, סטודנט לתואר ראשון, מספר על הקושי במציאת מלגה במהלך הלימודים: "בתור אחד שחיפש מלגות, זה היה כאב ראש אחד גדול ומייאש. פניתי להמון אתרים, מצאתי 20 מלגות ובסוף לא יצא מזה כלום. כל המלגות מפוזרות ולכל אחת צריך להגיש מועמדות בתאריכים שונים עם טפסים שונים, בזבזתי המון שעות בלנסות להגיש ובסוף וויתרתי". גם ורד פרקל משעלי, מנהלת מרכז צעירים "סטארט אפ" בבאר שבע, מתארת את הקשיים: "בתחום המלגות, שהוא אחד התחומים המבוקשים ביותר במרכז, אנו מזהים קשיים רבים ברמת החשיפה למלגות, וגם מי שכבר מקבל מאתנו שירותים של סיוע במציאת והגשת בקשות למלגות, פעמים רבות נכנע ומוותר עקב הבירוקרטיה בתהליך ההגשה ומילוי מסמכים כה רבים".

האתר החדש נוצר מתוך שיתוף פעולה בין התאחדות הסטודנטים לבין קבוצת יזמים, שאחד מהם הוא סטודנט בקריה האקדמית אונו. זה החל כמיזם חברתי בשנת 2015, לאחר שמייסדיה החליטו לפתור את הכשל בתחום המלגות לסטודנטים בישראל. ב-2016 נוצרה השותפות עם התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות בישראל, כדי לבנות מערכת ממוחשבת מלאה שתפשט את תהליכי החיפוש וההגשה למלגות, ותעשה סדר אחת ולתמיד. טל חורב, אחד המייסדים, מספר כי "עולם המלגות מחלק יותר ממיליארד ש"ח בכל שנה והחלטנו שהגיע הזמן לעשות בו סדר. עד עכשיו, התהליך היה מסורבל ומלא בכשלים, אבל הצלחנו לגייס את התמיכה של כל הקרנות הגדולות והיום אין קרן בישראל שלא מכירה אותנו! בזכות שיתופי הפעולה עם כלל הקרנות, יצרנו את מאגר המידע העדכני והמדויק ביותר בישראל, מה שמאפשר לנו לעשות חיבורים מוצלחים בין הקרנות לבין הסטודנטים".

 

חורב, ארדיטי ומטלון ()
חורב, ארדיטי ומטלון

בנוסף, האתר מאפשר לסטודנט את האופציה להגיש את הטפסים עבורו לכלל הקרנות לאורך שנה שלמה תמורת עלות חד פעמית של 190 ש"ח. הסטודנט מזין פעם אחת את כלל הפרטים, הטפסים ותשובות לשאלות נפוצות ו-Milgapo שולחת במהלך השנה את הטפסים המתאימים בשם הסטודנט. כך הסטודנטים לא נדרשים להגיש כל פעם מחדש בקשות למלגה וכן הם לא צריכים לעקוב אחר מועדי פתיחת המלגות, שפזורות לאורך השנה. על פי סקר הסטודנט 2016, 42.7% מהסטודנטים מקבלים מלגות בכל שנה, כאשר 75% מהסטודנטים בקרב מקבלי המלגות, מקבלים מלגה אחת. סכום המלגה הממוצע עומד על 10,146 ש"ח והחציון עומד על 6,700 ש"ח. 49% מהסטודנטים שמקבלים מלגה נדרשים לשעות התנדבות, כשממוצע שעות ההתנדבות עומד על 126 שעות בשנה והחציון עומד על 114 שעות.

גידול מדאיג באחוזי הנשירה מהלימודים (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
גידול מדאיג באחוזי הנשירה מהלימודים(צילום: shutterstock)

בכל שנה מחולקות מלגות בגובה של למעלה מ- 1.2 מיליארד ש"ח, כאשר ישנן מעל ל- 800 נותני מלגות שונים לסטודנטים. ישנן קרנות שלא מחלקות את כלל המלגות כיוון שאין מספיק בקשות מתאימות של מועמדים. כמו כן, המל"ג ונתוני הלמ"ס מעידים על גידול מתמשך ומדאיג באחוזי הנשירה במהלך תקופת הלימודים האקדמיים עקב קשיים כלכליים. גלעד ארדיטי, יו"ר התאחדות הסטודנטים בישראל, מסביר כי "היכולת של Milgapo לחבר בין הסטודנטים לקרנות בצורה אוטומטית ופשוטה, מאפשר לסטודנטים לקבל כסף קיים שלא מנוצל עד הסוף, ומסייע לקרנות להסדיר את תהליכי ההגשה לתהליך מבוסס אוטומציה אשר חוסך גם לקרן במשאבים כמו אדמיניסטרציה ופרסום. מבחינתנו כהתאחדות אנחנו ממשיכים במודל חברות האימפקט שלפיו אנו עובדים בשנתיים האחרונות, חברות שמטרתן ליצור אימפקט משמעותי עבור הסטודנטים לצד מודל כלכלי עצמאי ובר קיימא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
הכול במקום אחד
צילום: shutterstock
מומלצים