שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  חופשייה: האזנה ראשונה לפרויקט של איה כורם

  באלבומה החדש של איה כורם, הראשון מאז הסתיים מאבקה המשפטי מול חברת התקליטים, משתתפים דני ליטני, אפרת גוש, לאה שבת ורבים נוספים, ששרים בהשראת סיפור יציאתה לחופשי. האזינו בבכורה לשלושת הסינגלים הראשונים מתוכו

  "2023 היא השנה שבה הייתי אמורה להשתחרר מחוזה כובל, עליו חתמתי מול חברת תקליטים לפני כעשר שנים", כתבה איה כורם בקמפיין ההדסטארט שהשיקה בשנה שעברה, במטרה לגייס כספים לאלבום חמישי, ראשון מאז הסתיים מאבקה המשפטי מול חברת התקליטים "עננה". כעת, אחרי שצלחה במשימה וגייסה 160 אלף שקלים, היא חוזרת לשנה ההיא - בשם אלבומה, ומוציאה מתוכו שלושה שירים להאזנה ראשונה. 

   

  איה כורם. אלבום חופשי ראשון (יח"צ) (יח
  איה כורם. אלבום חופשי ראשון

  האלבום החדש, שיינחת ב-8 בספטמבר ויהיה זמין להאזנה חינמית באתר הבית של כורם, כולל שירים מקוריים, אותם מבצעים דני ליטני, אפרת גוש, ארקדי דוכין, רונה קינן, אלון עדר, קרן הדר, דנה עדיני, ישי לוי, נילי פינק, יהוא ירון, נצ'י נצ', דניאל זמיר, מזי כהן ולאה שבת. כורם מבצעת את הרצועה האחרונה ב"2023", כשבין שיריו נשזרים קטעי קריינות המספרים את סיפורו של אדם שחי בשנת 2023 ומוכר את מחשבותיו כדי להתפרנס - התכתבות שכזו עם סיפורה האישי שלה.

   

  "מצרים" - לאה שבת

  את השיר "מצרים" כתבה כורם כשבוע לאחר שקיבלה את מסמכי בית המשפט העליון, שאישרו סופית את החופש שרצתה בהסכם פשרה עם חברת ההקלטות. את ההשראה למילים, קיבלה לדבריה כורם מהשיר "כל אדם צריך מצרים" של אמנון ריבק, שהוביל אותה לכתוב על הפחד המצמית שמגיע דווקא אחרי היציאה מעבדות לחירות.

   

  "אני לא אמכור אותי" - דניאל זמיר

  סיפור המסגרת באלבום עוקב אחרי דמותו של אלכס, שמרכיב מדי יום על ראשו מכונה השולפת מתוכו את המחשבות האטרקטיביות ביותר ומוכרת אותן לחברות פרסום. לאחר זמן מה, אלכס מגלה שאבד לו זיכרון האהבה הראשונה וכך, מבין בדיעבד שכבר מכר חלק גדול מדי ממי שהוא. "אני לא אמכור אותי", אותו כתב אביב נוימן (שאר שירי האלבום נכתבו כולם על ידי כורם), מתכתב עם גילויו של אלכס ומתאר את ההבטחה להישאר נאמנים לעצמנו, אותה אנו מבטיחים לעצמו כל בוקר ומפרים מדי ערב.

   

  "איש טובע" - איה כורם

  השיר "איש טובע" הנועל את האלבום הוא היחיד המבוצע על ידי כורם עצמה. הוא מהווה לדבריה סדרה של שאלות ותשובות, עמן מתמודדת גם דמותו של אלכס, היוצא למסע חיפושים וגילוי מחדש של אותו זיכרון אבוד של אהבה ראשונה.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מיכאל טיופול
  איה כורם
  צילום: מיכאל טיופול
  לאתר ההטבות
  מומלצים