שתף קטע נבחר

למען כלבים נטושים: שת"פ ישראלי-פלסטיני

תושבת בית סאחור הקימה בית מחסה לכלבים ולחתולים, אך הכסף שגייסה עצמאית נגמר, והמקלט בסכנת סגירה. ארגון ישראלי מנסה לסייע בעזרת אתר גיוס המונים, שם כבר תרמו 50 אלף שקל

 

 

כמה משאבים דרושים כדי לסייע לחיות נטושות בכלל, ובפרט ברשות הפלסטינית שבה ההשקעה בתחום אינה ניכרת? בית המחסה הראשון לכלבים שהוקם ברשות, בעזרתה של תושבת בית סאחור, עומד בסכנת סגירה, וכעת נחלצו לעזרתה פעילים מישראל שקוראים לעזרה באתר גיוס ההמונים הדסטארט.

 

בשנה האחרונה הקימה דיאנה, פלסטינית מהעיירה בית סאחור ליד בית לחם, מחסה לכלבים המשוטטים הרבים בתחומי הרשות. מדובר בפרויקט אישי שלה שבנתה בעשר אצבעות בהשקעה של 150 אלף שקל, ללא תמיכה ממסדית. דיאנה לא שיערה שהמשימה שלקחה על עצמה – הצלת כלבים וחתולים ממוות בטוח – תהיה גדולה ומורכבת כל כך. אך היא נותרה ללא תקציב, עם חובות לקבלנים שהקימו את בית המחסה וחסרת יכולת לממן את הפעילות היומיומית של הצלה וטיפול בבעלי החיים בתוך בית המחסה.

 

פלסטינים מעטים מבקשים לאמץ כלב ()
פלסטינים מעטים מבקשים לאמץ כלב

"אני אוספת כל יום עבור הכלבים אוכל מאולמות בבית לחם בסיומם של אירועים. אני זקוקה לכמות עצומה של אוכל משום שבבית המחסה יש 60 כלבים". סיפרה דיאנה ל-ynet. היא נתקלת גם בבעיה נוספת משום שרק פלסטינים מעטים מגיעים לבית המחסה כדי לאמץ כלבים. "גם כאשר זה קורה אני מגיעה לבקר את הכלבים שאומצו כדי לדעת שהם מקבלים תנאים טובים בביתם החדש". היא אפילו ארגנה מבצע אימוץ בישראל והגיעה עם הכלבים ליום אימוץ בהרצליה בשיתוף עם אחת מאגודות האימוץ הישראליות.

 

את הטיפול הרפואי עבור הכלבים היא עורכת בישראל משום שלדבריה אין ברשות הפלסטינית אמצעים מתאימים במרפאות הווטרינריות לביצוע פעולות רפואיות מורכבות. כל הטיפול וההסעה של הכלבים לווטרינרים ישראלים נעשים על חשבונה של דיאנה.

 

כדי לסייע לה החליט הארגון הישראלי "פטרואה" שדואג לרווחתם של בעלי חיים ולזכויותיהם, להרים תרומה באתר הדסטארט, לגיוס שיתופי של 50 אלף שקל עבור בית המחסה. בארגון מבטיחים כי הכסף שייתרם יועבר אליו והוא יפקח על אופן השימוש בו. עד כה גויס סכום נכבד, אולם נותר זמן קצוב לגיוס התרומות - עד יום רביעי הבא, ולא - כל הסכום שגוייס עד כה יושב לתורמים.

 


בית המחסה בבית לחם ()
בית המחסה בבית לחם

יורם ארז, יו"ר ארגון פטרואה, הוסיף: "מבחינתנו כלב הוא כלב בכל מקום ולכן נכנסו גם לפעילות בתחומי הרשות. דיאנה היא נקודת האור ברשות בתחום, בזכות הפעילות האמיצה והעקבית שלה. על כן חייבים לעשות הכול כדי לעזור למקלט שלה. כרגע, הגיוס בהדסטארט נועד לתת לה אוויר לנשימה. בהמשך בכוונתנו לעשות גיוס גדול יותר על מנת להקים שם מקלט מודרני לבעלי חיים. אני מקווה שאנשים ייראו מעבר למציאות, ויסתכלו על הכלבים האלו ככלבים הזקוקים לטיפול ואהבה נטו".

 

דיאנה ביקשה גם היא להוסיף מסר אישי לאלה שפתחו את ליבם עבור בית המחסה שלה: "אני רוצה להודות מעומק לבי, בשמי ובשם צוות העובדים המסור והמצומצם שלנו, לכל האנשים שתרמו למקלט עד כה. הסכום שאנו מבקשים לגייס הוא מינימלי לתשלום החובות שצברנו ולהמשך הפעלתו של המחסה לבעלי החיים".

 

לתרומות בהדסטארט לחצו כאן

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים