שתף קטע נבחר

לוחם צה"ל שירה למוות בפלסטיני חשוד בגרימת מוות

לוחם גדוד נצח יהודה שירה למוות בפלסטיני ביום שישי בסילוואד נחקר אתמול במצ"ח, בתחילה בחשד להריגה, וחקירתו נמשכת. לאחר האירוע נבדקה טענה שהפלסטיני שלא היה חמוש נורה בגבו. החייל טען בחקירתו שחש סכנה משום שהפלסטיני לא נענה לקריאות לעצור

 

ליד מקום האירוע  (צילום: ענבל ראובני/TPS) (צילום: ענבל ראובני/TPS)
ליד מקום האירוע (צילום: ענבל ראובני/TPS)

לוחם גדוד נצח יהודה שירה למוות בפלסטיני ביום שישי האחרון בעמדת הצבא בסילוואד שליד עפרה חשוד בגרימת מוות. הוא נחקר אתמול במצ"ח ובתחילה ייחסו לו החקרים הריגה. בין היתר נבדקת טענה שהפלסטיני איאד זכריה חאמד (38), שלא היה חמוש, נורה בגבו.

 

החייל טען בחקירה כי חש סכנה לאחר שראה את הפלסטיני רץ בצורה חשודה לעבר הכוח בעמדת הפילבוקס ולא נענה לקריאות החיילים לעצור.

 

 (צילום: ענבל ראובני/TPS) (צילום: ענבל ראובני/TPS)
(צילום: ענבל ראובני/TPS)

 

במצ"ח מנסים להגיע לעדים פלסטינים שהיו בסביבה וכן גובים את גרסתם של יתר הלוחמים בפילבוקס ומפקדם. כאמור, במצ"ח בודקים גם את הטענה לפיה הפלסטיני, שגופתו הוחזרה לרשות אחרי הפיגוע, נורה בגבו. בצה"ל טענו כי הגופה הוחזרה לפלסטינים משום שהתחקיר הראשוני קבע שלא מדובר במחבל.

 

סרן ליאור עייש, המייצג את החייל מטעם הסנגוריה הצבאית, מסר כי "החייל ביצע את המוטל עליו ופעל בהתאם להוראות הצבא, לאור התנהגותו המחשידה של הפלסטיני והסיכון שנשקף ממנו. החייל המנוסה והמוערך יחזור לשירותו המשמעותי ביחידתו כבר היום".

 

בתחקיר הראשוני טענו החיילים שקראו לחאמד לעצור, אך משלא נעתר לקריאתם הם פתחו בנוהל מעצר חשוד מאחר שחשו סכנה לחייהם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ענבל ראובני/TPS
מקום האירוע בסילוואד
צילום: ענבל ראובני/TPS
מומלצים