שתף קטע נבחר

אותות מסתוריים מגיעים מהכוכב HD164595

אות הרדיו המסתורי תואם באופן כללי את הפרופיל לשידור מכוון בידי חיים תבוניים, אך החוקרים מבהירים כי ייתכן גם כי מדובר במקרה של שיבוש בגלי רדיו או מקרה שבו שדה הכבידה של כוכב "ניכס" אותות תועים

צוות מדענים בינלאומי מפרויקט סט"י, שהוקם במטרה לחפש אחר חיים תבוניים מחוץ לכדור הארץ באמצעות אותות רדיו מהחלל, חוקר בימים אלו "אותות מסתוריים וחזקים" שהגיעו מכוכב בן 6.3 מיליארד שנה בקבוצת הכוכבים "הרקולס" – שנמצאת במרחק 95 שנות אור מאיתנו. המשמעויות של הגילוי יכולות להיות מרחיקות לכת, ועשויות אף להצביע על קיומה של ציביליזציה מתקדמת (לכאורה).

 

 

אות הרדיו המסתורי תואם באופן כללי את הפרופיל לשידור מכוון בידי חיים תבוניים, אך החוקרים מבהירים כי ייתכן גם כי מדובר במקרה של שיבוש בגלי רדיו או מקרה שבו שדה הכבידה של כוכב "ניכס" אותות תועים שהגיעו ממקומות מרוחקים בהרבה. לפי הידוע עד כה, לכוכב המדובר, HD164595, יש לפחות כוכב לכת אחד.

 

המקום שבו נקלטו האותות ()
המקום שבו נקלטו האותות

 

האות יוצא הדופן אותר לראשונה ב-15 במאי, 2015, על ידי האקדמיה הרוסית למדעים, אך נשמר בסוד מהקהילה הבינלאומית. בעוד מדענים הניחו כי הרקע לאות הוא תופעה טבעית, כמה אסטרונומים החליטו בכל זאת לפנות גם לפרויקט סט"י כדי שיבחנו אם ייתכן כי המקור לאותות הוא חיים תבוניים.

 

"אף אחד לא טוען שמדובר בהכרח בפעולה של של ציביליזציה של חייזרים", הבהיר כתב הטכנולוגיה והחלל פול גילסטר, שחשף את הסיפור לראשונה השבוע באופן פומבי ברשת. "אבל בהחלט נחוץ פה מחקר נוסף. האות הוא פרואקטיבי מספיק ברמה שהחוקרים קוראים למעקב קבוע של הנושא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקום שבו נקלטו האותות ברוסיה
מומלצים