שתף קטע נבחר

תזמורת צה"ל כבשה את הכיכר האדומה

בפסטיבל תזמורות צבאיות מכל העולם, תזמורת צה"ל ייצגה את ישראל נאמנה עם "הבה נגילה", "לו הייתי רוטשילד" ו"הבאנו שלום עליכם". מנצח התזמורת: "מוזיקה מחברת עמים ומדינות"

 

מייצגים בכבוד: הכיכר האדומה במוסקבה הוארה במגיני דוד ענקיים וקושטה בדגלי ישראל לכבודה של תזמורת צה"ל, אשר השתתפה השבוע בפסטיבל תזמורות צבאיות מכל העולם בכיכר המפורסמת.

 

בנוסף לתזמורת הישראלית, ייצגו את ישראל בפסטיבל שגריר ישראל ברוסיה צבי חפץ, והנספח הצבאי במדינה אלוף-משנה צפריר אורפז, אשר ארגנו את השתתפותה של התזמורת לציון 25 שנה לחידוש היחסים בין ישראל לבין רוסיה. חפץ אמר: "מרגש לראות את תזמורת צה"ל מופיעה בכיכר האדומה, מעוטרת דגלים ענקיים של כחול לבן".

תזמורת צה"ל במוסקבה (צילום: ספאסקאיה בשניה) (צילום: ספאסקאיה בשניה)
תזמורת צה"ל במוסקבה(צילום: ספאסקאיה בשניה)

סגן-אלוף עודד נהרי, ראש מדור הטקסים בצה"ל, ציין כי התזמורת של צה"ל הורכבה מחיילים בסדיר ומנגנים מקצועיים בקבע. נהרי הוסיף: "הבאנו את הקריצה הישראלית".

 

התזמורת ניגנה שירי צעדות צבאיים, שחלקם במקור מרוסיה, לצד "הבה נגילה", "לו הייתי רוטשילד" ו"הבאנו שלום עליכם", לקול תשואות הקהל במקום. כל זה מלווה בתרגילי סדר, תנועה מבנה ושינוי ממבנה למבנה. המנצח של התזמורת, רב-סרן נעם ענבר, ניצח במהלך האירוע גם על 18 תזמורות כאשר ברקע מופע זיקוקי דינור.

 (צילום: ספאסקאיה בשניה) (צילום: ספאסקאיה בשניה)
(צילום: ספאסקאיה בשניה)

 (צילום: תזמורת צה"ל) (צילום: תזמורת צה
(צילום: תזמורת צה"ל)

 (צילום: תזמורת צה"ל) (צילום: תזמורת צה
(צילום: תזמורת צה"ל)

השנה השתתפו בפסטיבל, שהחל בדקת דומייה לזכר קורבנות רעידת האדמה באיטליה, 24 תזמורות צבאיות ולהקות פולקלור מיותר מעשר מדינות - לרבות ישראל, יוון, יפן, איטליה, סינגפור, סלובניה, אוסטריה, בלרוס וקזחסטן.

  

תזמורת צה"ל נוסדה עם הקמתו בשנת 1948. היא התזמורת הממלכתית של מדינת ישראל וצה"ל ולוקחת חלק בכל הטקסים הממלכתיים במדינה. כמו כן, התזמורת מופיעה בכל טקסי סיום ההכשרות בצבא ובהופעות אזרחיות.

 

בתזמורת משרתים חיילים וחיילות שלמדו נגינה לפני גיוסם ועמדו במבחני הכניסה. מנצחה ומנהלה המוזיקלי של תזמורת צה"ל הוא רב-סרן נעם ענבר, ששירת בשירותו הסדיר בתזמורת ולפני שלוש שנים חזר אליה כמנצחה ומנהלה המוזיקלי.

 

רב-סרן ענבר אמר לסיכום: "הופעתה של התזמורת במוסקבה היא שיא בפעילותה של התזמורת. מוזיקה מחברת עמים ומדינות".

 

לא רק תזמורת צה"ל הביאה כבוד לישראל בפסטיבל. גם תזמורת הנוער של פתח תקווה בהשתתפות 80 נערים השתתפה בתחרות תזמורות יחד עם תזמורת משרד ההגנה של רוסיה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תזמורת צה"ל
תזמורת צה"ל מייצגת. מוסקבה
צילום: תזמורת צה"ל
מומלצים