שתף קטע נבחר

התלוננה שהוטרדה ע"י ראש המועצה - וזומנה לשימוע לפיטורים

הפרקליטות עדיין בוחנת את תיק החשדות בהטרדה מינית נגד ראש מועצת עוספיא וג'יה כיוף, שבינתיים מנסה לפטר את העובדת. היא פנתה למבקר המדינה שהעניק לה צו הגנה זמני מפני פיטורים. עורכי דינו של כיוף: "רק ניסיון התייעלות"

 

ראש המועצה וג'יה כיוף (צילום: מוחמד שינאווי) (צילום: מוחמד שינאווי)
ראש המועצה וג'יה כיוף(צילום: מוחמד שינאווי)

משרד מבקר המדינה הוציא לאחרונה צו הגנה זמני לעובדת המועצה המקומית בעוספיא, שהתלוננה לפני כשנה וחצי נגד ראש המועצה וג'יה כיוף על הטרדה מינית. הצו הוצא מאחר שלפני כעשרה ימים היא זומנה לשימוע לפני פיטוריה. עורכי דינו של ראש המועצה טוענים מנגד שמטרת הפיטורים אמורה להיות "ייעול לפעולת המועצה".

 

לטענת העובדת, כיוף הטריד אותה במשך תקופה ארוכה. לדבריה הוא נהג לגעת בה בכל הזדמנות כשעבר על ידה, העיר לה הערות בוטות ואף הציע לה להתלוות אליו "למקום שקט". בעקבות תלונתה נחקר כיוף במשטרה, וטען בתגובה שמדובר בעלילה שיזמו יריביו הפוליטיים. התיק נמצא כעת בבחינה של הפרקליטות.

 

ד"ר מאיר גלבוע, שהיה יועץ למלחמה בשחיתות במשרד מבקר המדינה, מייצג היום את העובדת במגעיה עם המשרד. "התלונה שהיא הגישה הייתה גם על התנכלויות כלפיה, כיוון שהיא סירבה לו", אמר. "מאז שהיא הגישה את התלונה ההתנכלויות גברו. בעקבות זאת היא נאלצה לקחת חופשת מחלה. כשהיא חזרה רצו להעביר אותה לתפקיד אחר בתירוצים שונים. המדינה מקצצת עכשיו תקציב בפרויקט שהיא ממונה עליו ותולים בה את הקיצוצים, אף שהגורם בעצם הוא תפקוד המועצה.

 

"יש בעיה כי ראש המועצה יושב בראשות ועדה מרכזית בפרויקט, והיא לא יכולה להשתתף באותם דיונים איתו. על פי ההסכמים עם המועצה, היא לא אמורה להיות איתו באותו דיון, אבל הם לא מוכנים להזיז אותו מראשות הוועדה".

עורכי הדין שאדי סארוג'י ותמי אולמן (צילום: אבישג שאר ישוב,ירון ברנר) (צילום: אבישג שאר ישוב,ירון ברנר)
עורכי הדין שאדי סארוג'י ותמי אולמן(צילום: אבישג שאר ישוב,ירון ברנר)

חבריה של העובדת אומרים כי הקושי להתמודד ולהמשיך לעבוד במקום הוא עצום: "בכל יום מחדש היא צריכה לאזור כוחות וסבלנות. בכל פעם יש משהו אחר שבאמצעותו מנסים לפגוע בה, ועכשיו זה הזימון לשימוע. התירוץ שלהם זה קיצוצים אבל אלה שטויות. כולם יודעים מה היא הסיבה האמיתית - מנסים להיפטר ממנה".

 

העובדת פנתה למשרד מבקר המדינה ונציב תלונות הציבור וביקשה את עזרתו. מהמשרד נמסר בתגובה: "התקבלה תלונה של עובדת המועצה המקומית עוספיא בבקשה לקבל צו הגנה לאחר שהיא זומנה לטענתה לשימוע לקראת פיטורים. על סמך טענות אלה ניתן לה צו הגנה זמני. המועצה נדרשה כמקובל להגיב על התלונה ולצו הזמני. תגובתה של המועצה נבחנת בימים אלה בנציבות תלונות הציבור".

 

עורכי הדין תמי אולמן ושאדי סארוג'י, המייצגים את כיוף, אמרו כי הפיטורים הם חלק מניסיון לייעל את עבודת המועצה: "עד היום לא הוגש כתב אישום, ובצדק רב. ראש המועצה מתפקד בצורה הטובה ביותר. לא רק זאת אלא שהוא רצה לייעל ולחסוך מכספי המועצה, אך הדבר נבצר ממנו באופן משפטי. נקווה כי בתקופה הקרובה ייסגר התיק ומרשנו יוכל לעבוד ללא הפרעות, הכול למען הקהילה ולמען בוחריו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוחמד שינאווי
ראש מועצת עוספיא וג'יה כיוף
צילום: מוחמד שינאווי
מומלצים