שתף קטע נבחר

חוזרות לאולפנה, בלי הלל: "כאן היא ישבה"

חברותיה של הלל אריאל שנרצחה בפיגוע בקריית ארבע פתחו כבר אתמול את שנת הלימודים. "להגיע עכשיו לכיתה ולהסתכל על הכיסא הריק של הלל זו תחושה מאוד קשה וכואבת", אומרת מורתה. הוריה של הלל מגייסים כסף עבור מרכז הנצחה לבתם

  

 

"לראות את הכיסא הריק של הלל זו תחושה קשה, תמיד היינו מדברות על הכול. איך אפשר להתחיל ללמוד בלעדיה? זה נורא". חברותיה של הלל אריאל ז"ל, שנרצחה בביתה בקריית ארבע, פתחו אתמול את שנת הלימודים באולפנת אשת חיל ביישוב, והפעם בלעדיה.

 

"אני זוכרת איך תמיד דיברנו על החששות מכיתה ט', תמיד פחדתי מזה והלל הרגיעה אותי ואמרה שזה דבר טוב ושיהיה לי אותה, ועכשיו אין לי אותה", מספרת ענבר כהן, בת כיתתה של הלל ז"ל. "זה נורא שאני אמורה עכשיו לשבת וללמוד". אמונה שרון למדה גם היא עם הלל: "היא הייתה אמורה להיות כאן איתנו, לצחוק ולשחק בהפסקות, לקיים שיחות ארוכות, וזה לא יקרה".

 

אריאל ז"ל. "חששתי מכיתה ט' והלל הרגיעה אותי" ()
אריאל ז"ל. "חששתי מכיתה ט' והלל הרגיעה אותי"
 

הלל אריאל ז"ל נרצחה באחד מפיגועי הטרור הקשים שידע גל הטרור האחרון. מחבל פלסטיני שחדר ליישוב קריית ארבע הצליח להיכנס לביתה של הלל ודקר אותה כשהייתה במיטתה. הלל נפצעה אנושות ומתה זמן קצר לאחר מכן. המחבל נתקל בכיתת הכוננות וחוסל. באירוע נפצע גם שוקי גלבוע, חבר כיתת הכוננות.

 

השנה ייפתח חדר רוגע מיוחד באולפנה שבה למדה הלל. "החדר הזה משלב את כל מה שהלל הייתה, יהיו בו ספרים שהיא מאוד אהבה וזה יהיה מקום שנרגעים בו", מספרת מורתה, עדינה כהן. "הבנות עברו קיץ קשה, אני זוכרת שביום הפיגוע התכנסנו אצלי בבית והתחלנו לסייע למשפחת אריאל. לאחר מכן הבנות פעלו במשך כל הקיץ להנצחתה. להגיע עכשיו לכיתה ולהסתכל על הכיסא הריק של הלל זו תחושה מאוד קשה וכואבת".

 

במשפחת אריאל עמלים על פרויקט להנצחתה אבל עדיין לא הגיעו לסכום הדרוש. ההורים רינה ועמיחי פתחו לפני כחודש במסע לגיוס תרומות באתר הדסטארט, במטרה להקים ביקב המשפחתי מרכז הנצחה לזכר בתם. כרגע נאספו כ-180 אלף שקל מתוך 450 אלף הדרושים. לפרויקט נותרו עוד 21 יום בלבד.

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים