שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חסידי נטורי קרתא התפרעו בבית רב שתמך בהסדר גיוס
  החסידים הגיעו לביתו של הרב משה הבלין בקריית גת וחדרו לביתו על רקע תמיכתו בהסדר הגיוס של תלמידי חב"ד לצה"ל. הם קרעו תמונות ותקעו בשופר. מעצרם הוארך. הרב ל-ynet: "זה היה מבהיל, אבל אני לא נרתע"

   

  "געוואלד" : ההתקהלות מחוץ לבית הרב

  "געוואלד" : ההתקהלות מחוץ לבית הרב

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  אנשי נטורי קרתא מחוץ לבית הרב, אמש ()
  אנשי נטורי קרתא מחוץ לבית הרב, אמש

   

  שלושה חרדים, המשתייכים לנטורי קרתא, נעצרו הלילה (ה') אחרי שפרצו לביתו של הרב משה הבלין בקריית גת על רקע תמיכתו בהסדר הגיוס של תלמידי חב"ד לצה"ל. הם קרעו תמונות מקירות הבית ותקעו בשופר. מעצרם הוארך בארבעה ימים.

   

  הבלין משמש גם ראש ישיבת חב"ד בעיר. אמש, בשעות הערב המאוחרות, נכנסו כעשרה מפגינים חרדים לביתו של הרב. הם הפרו את הסדר תוך פגיעה בפרטיותו, וכוחות משטרה שהוזעקו למקום עצרו שלושה מהם. השלושה הועברו לחקירה במשטרה וסירבו להזדהות.

   

  "הגיעו בערך 25 צעירים ודפקו על הדלת", סיפר הרב ל-ynet. "חשבתי שמדובר בבן אדם שצריך ממני משהו כי הרבה מאוד אנשים נוהגים להגיע אליי הביתה. פתחתי את הדלת והם התפרצו, דחפו אותי ונכנסו אליי הביתה. אשתי התעלפה. הם החלו לצעוק ולתקוע בשופר, קרעו תמונות ופלקטים מהקירות, צעקו מילות גנאי ותקפו אותי. זה היה מבהיל מאוד אבל אני לא נרתע. עמדותיי ברורות. אני תומך בהסדר לגיוס בני ישיבות לצה"ל. אני ציוני ואוהב ישראל".

   

  על פי ההסדר עם צה"ל, תלמידי חב"ד נוהגים לעשות את שנת הלימודים השביעית שלהם (סביב גיל 21-20) במרכז העולמי של

  החסידות בברוקלין, ניו-יורק, ושם הם לומדים תורה בבית מדרשו של הרבי מלובביץ'. מכיוון שצה"ל אוסר יציאה לחו"ל של תלמידי ישיבות שאינם מתגייסים, ביקשו רבני חב"ד להסדיר מול שלטונות הצבא את מעמד תלמידיהם, בטענה כי הנסיעה לניו יורק היא חלק מתוכנית הלימודים.

   

  בהסכם שנחתם לאחרונה בין הצדדים נקבע כי הם יוכלו לצאת מן הארץ, אך בתמורה יתחייבו להתגייס בגיל 26. אף שבפועל צפויים רוב החב"דניקים להינשא עד אז ולקבל פטור משירות, ההסכם עורר ביקורת על רבני וראשי הישיבות של החסידות מתוך הציבור החרדי, ובמיוחד מצד הגורמים הקיצוניים במגזר. לטענתם, אף שמדובר במהלך הצהרתי בלבד, הוא מהווה פרצה העלולה להביא בעתיד לגיוסם של בני ישיבות נוספים – מחב"ד ומחוצה לה.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים