שתף קטע נבחר

צילום: מוטי קמחי

קריסת החניון: חולצה גופת הנעדר האחרון

כוחות פיקוד העורף שעבדו בחניון ברמת החייל בתל אביב שקרס ביום שני השבוע, חילצו את גופתו של הנעדר האחרון מהאסון. אמש חולצו שתי גופות נוספות. בכך עלה לשישה מניין ההרוגים באסון

 

 

 

כוחות ההצלה שפעלו בחניון שקרס ברמת החייל, חילצו היום (שבת) את גופתו של הנעדר האחרון. בכך עלה לשישה מניין ההרוגים באסון שאירע לפני חמישה ימים. כעת ייבדק האם מדובר בגופתו של מוחמד דוואבשה שנעדר מאז קריסת החניון.

 

לאחר חילוץ הגופה האחרונה והוצאתה מהאתר, התחבקו המחלצים בשטח זה עם זה ולחצו ידיים. החניון קרס ביום שני בבוקר ברחוב הברזל ברמת החייל בתל אביב. 23 נפצעו באירוע, וכוחות המשטרה ופיקוד העורף החלו בחיפושים אחר נעדרים מתחת להריסות. הכוחות פעלו יום ולילה בעזרת זרקורים, גנרטורים ואתים, במטרה לאתר את הנעדרים. ארבע שעות אחרי ההתמוטטות שוחחו המחלצים עם שניים מהלכודים בסלולר ושמעו צעקות, אבל לאחר מכן הקשר עמם אבד.

פינוי הגופה האחרונה, היום (צילום: יאיר שגיא) (צילום: יאיר שגיא)
פינוי הגופה האחרונה, היום(צילום: יאיר שגיא)

כוחות החילוץ בשטח (צילום: יאיר שגיא) (צילום: יאיר שגיא)
כוחות החילוץ בשטח(צילום: יאיר שגיא)
 

מוחמד דוואבשה, נעדר מאז קריסת החניון (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
מוחמד דוואבשה, נעדר מאז קריסת החניון(צילום: מוטי קמחי)

בששת הימים האחרונים פעלו באתר כ-500 חיילים וקצינים מיחידת החילוץ הארצית והגדודים הסדירים של פיקוד העורף לחילוץ הלכודים. כעת תועבר האחריות על האתר למשטרת מחוז תל אביב

  

 (צילום: יאיר שגיא) (צילום: יאיר שגיא)
(צילום: יאיר שגיא)

 (צילום: יוגב אטיאס) (צילום: יוגב אטיאס)
(צילום: יוגב אטיאס)

 (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
(צילום: ירון ברנר)

העבודות לאיתור הנעדרים בחניון שקרס (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
העבודות לאיתור הנעדרים בחניון שקרס(צילום: יובל חן)
 

אתמול התאספו מאות בני משפחה וחברים סמוך לבית משפחת איסקוב בעכו, אחרי הבשורה שנמצאה גופתו של בן המשפחה, רוסלן איסקוב, בין ההריסות. בסוף החודש אמור היה רוסלן לחגוג את יום הולדתו ה-29, יחד עם אחותו התאומה, ילנה.

 

מלבד רוסלן איסקוב פורסמו עד כה שמותיהם של ארבעה הרוגים באסון: אולג יעקובוב, בן 60 מתל אביב; אולג מישאלוב, עאהד רימאווי בן 34 מבית רימא ודניס דיאצ'נקו בן 28 מאוקראינה.

 

יאנה מישאלוב, אשתו של אולג אמרה היום בדמעות: "הוא מת, הוא מת. אני לא יכולה להבין את זה. איך בן אדם כל כך טוב הולך בגיל 45. מה אני אעשה עכשיו עם הילדים?". אדם נוסף הוגדר כנעדר, ועד היום נמשכו העבודות בניסיון לאתרו.

 

באתר הבנייה, שמוקם על ידי החברות אפריקה ישראל ודניה סיבוס, התבצעו עבודות עבור חניון שנבנה עבור חברת אחוזת חוף, חברה בת של עיריית תל אביב-יפו. לפי אתר העירייה, החניון אמור היה להיבנות בארבעה מפלסים בשטח של כ-17 אלף מ"ר. הפרויקט החל בנובמבר 2014 וכי הוא היה אמור להסתיים בתחילת 2017.

 

העובדים במקום דיווחו על כשלים בשטח: מיכה לוין, מנהל עבודה באתר הבנייה, סיפר על "מכשיר שניקה את הרצפה, וכל פעם שעבר לידנו הרגשנו את האדמה קצת רועדת. זה היה נראה לא טוב. גם אמרתי למנהל פרויקטים שלי שמרגיש קצת לא בריא איך זה רועד. לא עברה שעה וכל הבניין קרס מהאמצע".

 

מחברת אפריקה ישראל נמסר כי "החברה בוחנת את הסיבות לקריסה וכן את תוצאותיה והשלכותיה". מדוברות חברת דניה סיבוס, זרוע הביצוע של אפריקה ישראל המשמשת כחברה המבצעת של החניון, נמסרה הודעה דומה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יאיר שגיא
הוצאת הגופה האחרונה, היום
צילום: יאיר שגיא
מומלצים