שתף קטע נבחר

סוף ל"אדמה": צו פירוק קבוע לאורן קובי

השופט איתן אורנשטיין מינה את עו"ד חגי אולמן למפרק הקבוצה המתמחה בשיווק קרקעות חקלאיות. בנוסף, הוציא צו כינוס לנכסיו של אורן קובי, בעלי הקבוצה, במסגרתם יעביר תשלום חודשי של 2,500 שקל לקופת הכינוס

סוף לפרשת "אדמה": נשיא בית המשפט המחוזי בתל-אביב, השופט איתן אורנשטיין, הוציא היום (א') צו פירוק קבוע לחברות בקבוצת אדמה, המתמחה בשיווק קרקעות חקלאיות, ומינה את עו"ד חגי אולמן למפרקה. בנוסף, הוציא השופט אורנשטיין צו לכינוס נכסיו של אורן קובי, בעלי הקבוצה. במסגרת ההליכים יעביר קובי תשלום חודשי של 2,500 שקל לקופת הכינוס.

 

כתבות אחרונות על חברת אדמה בערוץ הנדל"ן :

חשד: בכירים בחברת אדמה גנבו מלקוחות

"אורן קובי לקח ציורי קדישמן מהמשרדים"

בעלי אדמה: הוציאו אותי להורג מהיום הראשון

 

"בהחלטה במינוי המפרק הזמני הצבעתי על הטעמים שבעטיים יש ליתן צו לפירוק זמני, טעמים שכוחם יפה גם לבקשות הפירוק לגופן, ולא חל שינוי נסיבות שיש בו כדי להגיע למסקנה אחרת", אמר השופט אורנשטיין והתייחס לדברים שכתב בצו הכינוס שהוציא לפני כחודשיים. אז כתב כי התנהלות אדמה ובעל השליטה "מעצימה את הצורך בקבלת הבקשות, וזאת נוכח העירוב בין החברות, פעילותן, עסקיהן, עובדיהן, כספן, והכל תחת ניצוחו של בעל השליטה".

 

עוד כתב אז השופט אורנשטיין כי "בכל אלה יש מסך מספק למתן צו פירוק זמני ולמינוי מפרק זמני, שיחקור ויתחקה אחר שנעשה בחברות ובנכסיהן, כמו גם באלה של בעל השליטה, כאשר יש למנוע בדחיפות את המשך הפעילות שנחזית כאסורה ובעייתית, ולהשיב את שנלקח ככל שנלקח שלא כדין".

 

לדברי אורנשטיין, קובי פעל עד עתה "תוך הסתרת נכסים והברחתם", ותוך מסירת גרסאות סותרות בתצהירים ואישור דוחות כספיים בידיעה שאינם נכונים. "בית המשפט", נכתב, "אינו יכול להותיר את המושכות בידיו של בעל השליטה, הפועל כך תוך סיכון הנושים".

אורן קובי, בעלי קבוצת אדמה. צו פירוק קבוע (צילום: צביקה טישלר) (צילום: צביקה טישלר)
אורן קובי, בעלי קבוצת אדמה. צו פירוק קבוע(צילום: צביקה טישלר)

 

הדירות במגדלי YOU ואקירוב ימומשו

בשבוע שעבר אישר בית המשפט לממש את הדירות שבבעלות קובי לטובת חוב שלו לבנק לאומי. החוב לבנק נאמד בכ-9.6 מיליון שקל, ובמסגרת הליך פשיטת הרגל בעניינו ימומשו כעת באופן מיידי.

 

מדובר במימוש דירותיו של קובי במגדלי YOU ובמגדלי אקירוב בתל-אביב, וכן בשתי דירות בשכונת הכרמים בשהם. לקובי דירה נוספת בבאר יעקב שאינה משועבדת והיא לא תימכר, כך ש"לא יהא במימוש הדירות להותיר את החייב בלא קורת גג", נכתב בהודעת בנק לאומי לבית המשפט.

 

כונס נכסיו של קובי, עו"ד אולמן, תמך במימוש הנכסים. לדבריו, הדבר ישרת את טובת כלל הנושים הבלתי מובטחים. קובי עצמו התנגד למימוש הדירות שערכם, לדבריו, נאמד ב-40 מיליון שקל.

 

עו"ד חיות גרינברג, המייצגת את עובדי קבוצת אדמה, מסרה: "עם קבלת צווי הפירוק, נסללה הדרך בפני עובדי הקבוצה לפעול למיצוי זכויותיהם מהמוסד לביטוח לאומי, לרבות תשלום שכר העובדים שטרם שולם בגין חודש אפריל 2016, וכן תשלום זכויות סוציאליות נוספות שנשללו מהם בעקבות קריסת הקבוצה".

 

הסיכונים בקניית קרקע חקלאית - מוזמנים לצפות במדריך של אולפן ynet:

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
אורן קובי, בעלי חברת אדמה
צילום: צביקה טישלר
מומלצים