שתף קטע נבחר

הותר לפרסום: ד"ר בני שכטר הוא הגינקולוג הנאשם באונס

בדיון בבית המשפט הסכימו הפרקליטות ועורכי דינו של הגינקולוג לחשוף את שמו. עוד הוסכם שיוכל לחזור לעבוד כגינקולוג, אך רק בנוכחות איש צוות רפואי נוסף ולאחר שהמטופלות יחתמו שהן מודעות לאישומים נגדו. הוא לא יוכל לעבוד כסקסולוג

 

 

הגינקולוג המואשם באונס הוא ד"ר בני שכטר מבת חפר. בית משפט המחוזי בתל אביב החליט הבוקר (יום ג') בהסכמת הצדדים להסיר את צו איסור הפרסום על שמו של הרופא הבכיר הנאשם באונס במרמה של שתי מטופלות שלו.

 

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב בני שגיא קיבל את ההסכמות שהושגו בין התובעת עו"ד רוזי כבאז מפרקליטות מחוז תל אביב, ובין סנגוריו של הגינקולוג הבכיר, יניב שגב ואורנת קמרון.

 

ההסכמות כוללות היצמדות להמלצת ועדת משרד הבריאות לאפשר לשכטר לחזור לעבודתו כגינקולוג אך לאסור עליו לעסוק כמטפל מיני וסקסולוג. שכטר יטפל בבדיקה פיזית בנשים רק בנוכחות איש צוות רפואי נוסף. עוד הוחלט שבכל יום טיפולים יוחתמו המטופלות על מסמך שבו הן מציינות שהן מודעות לאישומים נגד שכטר ומסכימות להיות מטופלות על ידו כגינקולוג. בכל חודש יועברו הטפסים בהסתרת שמות המטופלות לתביעה. ההסכמות יעמדו בתוקפן עד תום ההליכים. הסנגור שגב ציין בדיון כי "אנחנו מוותרים על כובע הסקסולוג מכאן ועד סוף הימים". 

 

לאחר הדיון אמר עו"ד שגב: "ד"ר שכטר חוזר לעבודה, זהו הרכיב העיקרי והמשמעותי ביותר. מכאן ואילך יתנהל משפט בבית המשפט. אנחנו מקווים שהמשפט יתנהל בצורה אובייקטיבית בלי רעשי רקע". 

שכטר בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
שכטר בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

הפרקליטה עו"ד כבאז: "גם אם סברנו בהתחלה שצריך להיות איסור עיסוק גורף, הסכמנו לאיזון על מנת שלא לגדוע לגמרי את מטה לחמו של הנאשם בתקופת ניהול המשפט. נסכים שימשיך לעסוק כגניקולוג בתנאים אשר קבעה הוועדה ובהסכמה להורות כי כל מטופלת תחתום על מסמך כשהיא מודעת לקיומו של כתב האישום ומסכימה להיות מטופלת על ידו".

 

האישומים: אונס במרמה ומעשה מגונה

ביוני האחרון הגישה פרקליטות מחוז תל אביב כתב אישום המייחס לו אונס שתי מטופלות - בנות 20 ו-33, וכן מעשה מגונה באישה בת 32. הוא נעצר לראשונה בסוף 2015, אחרי תלונה של מטופלת,

ושוחרר זמן מה לאחר מכן, אך המשטרה המשיכה בחקירה סמויה ואיתרה תלונות נוספות. הוא מכחיש את האישומים.

 

שכטר הוא גם סקסולוג במקצועו, ועבד בבית החולים מאיר בכפר סבא ובמרפאות פרטיות. על פי האישום הוא השיג את הסכמת הנשים למעשים אחרי שטען בפניהן שמדובר בחלק מן הטיפול הנדרש. בשני מקרים, נטען, הוא השתמש במכשיר רטט שנועד לדרג את רמת ההנאה של המטופלת.

 

עם הגשת כתב האישום אמרו עורכי דינו: "מדובר בהחלטה שגויה. אנו בטוחים שלא נפל כל פגם במעשיו של הלקוח שלנו. מדובר ברופא שהקדיש את חייו למען אלפי מטופלות והעניק להן טיפול מקצועי ומסור במשך שנים. ניאבק על חפותו בבית המשפט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
הגינקולוג הנאשם בבית המשפט
צילום: מוטי קמחי
מומלצים