שתף קטע נבחר

בנט: לימוד היהדות חשוב מלימודי מתמטיקה

בנאום בקיסריה אמר שר החינוך כי "בלי התורה, אנחנו כמו אטוֹמים בחלל. לימוד היהדות וההצטיינות בה חשוב בעיניי יותר מלימודי מתמטיקה או מדעים". צפו: בנט שר לצד ישי ריבו

 

 

 

שר החינוך מצהיר כי לימודי היהדות חשובים בעיניו יותר מלימודי מתמטיקה ומדעים. בכנס קרן תל"י (תגבור לימודי יהדות) שנערך בקיסריה נאם שר החינוך נפתלי בנט - ופירט את המשנה החינוכית שלו. לאחר מכן בנט אף עלה לבמה ושר לצד המוזיקאי ישי ריבו. צפו בסרטון.

 

"התורה שלנו היא זאת המחיה אותנו. בלעדי התורה הזאת – אנחנו כמו אטוֹמים בחלל", אמר בנט בחלק הראשון של נאומו, ושיבח את פעולת הקרן: "אתם מבקשים לחדש ימינו כקדם, להחזיר אותנו לימים שבהם קיבוצניקים קצרי מכנסיים היו מצטטים פרקים שלמים מהנביא או כותבים פזמונים על יחזקאל - שהיה, אגב, בומבה של נביא - או על אבשלום. לא כקוריוז, אלא כתרבות עִם שורשים עמוקים. אתם מבקשים לחדש את הימים של כולנו כקדם, כי אתם יודעים: היהדות היא של כולם. לאף מגזר אין מונופול עליה".

בנט בקיסריה. "בלעדי התורה, אנחנו אטוֹמים בחלל" (צילום – סטודיו A ) (צילום – סטודיו A )
בנט בקיסריה. "בלעדי התורה, אנחנו אטוֹמים בחלל"(צילום – סטודיו A )

שר לצד ישי ריבו (צילום: יוסי זמיר) (צילום: יוסי זמיר)
שר לצד ישי ריבו(צילום: יוסי זמיר)

לדברי בנט, "לימוד היהדות וההצטיינות בה חשוב בעיניי יותר מלימודי מתמטיקה או מדעים, כי גם כמעצמת היי-טק, יצאנֵי ידע וחידושים לכל העולם, עלינו להיות גם מעצמה רוחנית ולייצא רעיונות רוחניים לכל העולם, כפי שעשינו בעבר, כשישבנו על אדמתנו. זה הפרק הבא של החזון הציוני שלנו. כך נשוב להיות אור לגויים".

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום – סטודיו A
השר בנט בקיסריה
צילום – סטודיו A
מומלצים