שתף קטע נבחר

נכדו של פרס: "הוא תמיד הפתיע, מקווים שגם הפעם"

מצבו של הנשיא התשיעי המאושפז בעקבות אירוע מוחי השתפר מעט אך מוסיף להיות קשה. הנכד נדב פרס: "לאחרונה היה לנו יותר זמן להיות איתו ואנחנו מקווים שעוד יהיה לנו יותר זמן להיות איתו". הערב ביקר ראש הממשלה בנימין נתניהו במחלקה בשיבא: "נמשיך כולנו לקוות ולהתפלל"

  

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר הערב (יום ד') במחלקה שבה מאושפז הנשיא לשעבר שמעון פרס, שלקה באירוע מוחי בבית החולים שיבא בתל השומר. נתניהו ישב עם הרופאים והמשפחה וביקש לחזק את ידם.

 

נתניהו אמר: "התרשמתי שיש פה בבית חולים שיבא צוות יוצא מן הכלל של רופאים ורופאות, מטפלים ואחיות, צוות יוצא מן הכלל שמטפל באדם יוצא מן הכלל. אצל שמעון יש חיוניות גדולה, הוא צעיר ונמרץ ויש תקווה. ויש תפילה והתפילה שלי לפחות התחזקה היום כשראיתי את הטיפול המסור וגם את סימני התקווה. אנחנו נמשיך כולנו לקוות ולהתפלל ולסמוך עליכם".

נתניהו עם מנהל ביה"ח פרופ' קרייס, הערב ()
נתניהו עם מנהל ביה"ח פרופ' קרייס, הערב

נדב פרס, נכדו של הנשיא לשעבר, אמר מוקדם יותר במסדרון בית החולים, כי "הוא תמיד הפתיע ואני מאמין שיפתיע אותנו גם הפעם. אנחנו מתעדכנים פה כל הזמן מהרופאים. מקווים לטוב, אופטימיים ובינתיים מחכים. לאחרונה היה לנו יותר זמן להיות איתו ואנחנו מקווים שעוד יהיה לנו יותר זמן להיות איתו. אני רוצה להגיד תודה לעם ישראל על התמיכה והדאגה, זה מחמם את הלב".

 

בשעות הערב אמורים להתכנס שוב רופאי בית החולים לדון במצבו של הנשיא לשעבר. יממה אחרי שפרס אושפז, עדכן אחר הצהריים מנהל בית החולים שיבא בתל השומר, פרופ' יצחק קרייס, כי חל שיפור מסוים במצבו. בתדרוך לתקשורת ציין פרופ' קרייס כי "אחרי 24 שעות של טיפול אינטנסיבי במר פרס אני יכול לומר שלמרות שמצבו עדיין קשה, הוא יציב ויש שיפור מסוים. הוא קצת יותר ערני, אנחנו מתרשמים שמצבו הנוירולוגי קצת יותר טוב. הוא עדיין מורדם ומונשם, ויציב מבחינת כל הפרמטרים האחרים".

הנכד נדב פרס. "מקווים לטוב, אופטימיים ובינתיים מחכים" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הנכד נדב פרס. "מקווים לטוב, אופטימיים ובינתיים מחכים"(צילום: מוטי קמחי)
 

פרס. "הוא קצת יותר ערני" (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
פרס. "הוא קצת יותר ערני"(צילום: אלכס קולומויסקי)
 

פרופ' רפי ולדן ופרופ' יצחק קרייס. היום חל שיפור קל במצבו של פרס (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
פרופ' רפי ולדן ופרופ' יצחק קרייס. היום חל שיפור קל במצבו של פרס(צילום: מוטי קמחי)

שר הבריאות יעקב ליצמן בבית החולים, היום (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
שר הבריאות יעקב ליצמן בבית החולים, היום(צילום: מוטי קמחי)
מנהל בית החולים הוסיף כי "אנחנו עושים ככל שביכולתנו כדי לעשות את הטוב ביותר ולשמור עליו מבחינה רפואית, מבחינה קלינית. אני רוצה לומר משהו גם על המשפחה שלו ועל הצוות שמלווה אותו, שלא רק שותף לתהליך וקבלת ההחלטות אלא גם מסייע לנו רבות בטיפול בו, במעקב אחריו, בקשר איתו. אנחנו נמשיך לעקוב אחריו ב-24 השעות הקרובות ביחידה לטיפול נמרץ נוירוכירורגי. היום אני יכול לומר שלמרות שצריך לחכות, יש שיפור וזה טוב".

 

חתנו ורופאו האישי של פרס, פרופ' רפי ולדן, אמר: "אני בא זה עתה ממיטתו של פרס. הוא הגיב יפה מאוד, הבין את המדובר אליו ולחץ את ידי בחום. אנחנו מתרשמים שמצב ההכרה שלו השתפר באופן ניכר כפי שפרופ' קרייס אמר לעומת מה שהיה בשעות הקודמות. נמשיך להרדים אותו בכדי להקל עליו, לא כי המצב מחייב את זה אלא כדי להקל עליו, שלא יתאמץ בנשימה, שלא יתרגש מהדברים סביבו שעלול להעלות לחץ דם. ההרדמה קלה מאוד, מאפשרת לו לנוח מנוחה שלמה ונותנת תנאים אופטימליים למוח שלו להתאושש".

 

פרס עם נכדתו, מיקה אלמוג ()
פרס עם נכדתו, מיקה אלמוג
 

פרופ' ולדן ביקש להודות לצוות הרפואי ולאזרחים שעוטפים את המשפחה באהבה: "אנחנו מלאים הערכה והתפעלות מגלי אהבה עצומים שמגיעים אלינו מהארץ ומכל רחבי העולם שמראים לנו שאנחנו לא לבד. האהבה, תשומת הלב והאיחולים מחזקים את המשפחה בשעות הקשות האלה. על כך תודה לכולם".

 

שמעון פרס, 93, פונה אתמול בצהריים לבית החולים שיבא בתל השומר לאחר שחש ברע, ובשעות הערב לקה באירוע מוחי ואושפז במחלקת טיפול נמרץ. בבדיקת ה-CT שבוצעה בזמן שפרס היה בהכרה אובחן כי הוא סובל מדימום מוחי משמעותי. לאחר שהוא הורדם והונשם נערכה בדיקת CT נוספת, שבה עלה כי לא חל שיפור במצבו. בלילה פסק הדימום, אבל מצבו עדיין קשה מאוד. היום כאמור נמסר כי חל שיפור מסוים במצבו, שממשיך להיות קשה.

 


פרס וקלינטון. הנשיא האמריקני לשעבר התקשר  (צילום: משה מילנר, לע"מ) (צילום: משה מילנר, לע
פרס וקלינטון. הנשיא האמריקני לשעבר התקשר (צילום: משה מילנר, לע"מ)

חמי פרס, בנו של הנשיא לשעבר, אמר הבוקר: "אלה שעות לא קלות שעוברות עליי ועל בני משפחתי. אני רוצה להודות לצוות הרופאים של תל השומר שבודק אותו ומתייעץ עם בני המשפחה. אנחנו מקבלים הרבה הודעות מהארץ ומחו"ל מכל האנשים שמכירים ויודעים על האיש והם רבים ועוטפים אותנו בדאגה. אני רוצה למסור לכל מי ששולח לנו הודעות, לא היה דבר יותר יקר לאבא שלי מעם ישראל, מהאנשים. אני מאמין, אבא שלי הוא איש מיוחד במינו ואני שומר על אופטימיות. שכל מי שמתפלל שימשיך להתפלל איתנו, אנחנו מודים לכולם על האהבה".

 

נשיא ארה"ב לשעבר ביל קלינטון, שעבד באופן צמוד מול הנשיא, ראש הממשלה ושר החוץ לשעבר פרס במהלך הסכם אוסלו, עוקב מרחוק אחר התמודדותו של פרס בקרב חייו והתקשר כדי לשאול לשלומו. גם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין וראש ממשלת בריטניה לשעבר טוני בלייר התקשרו ושאלו לשלומו של פרס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
שמעון פרס נאבק על חייו. ארכיון
צילום: AFP
מומלצים