שתף קטע נבחר

שביתה בחברת היי-טק: "מפטרים בגלל מעבר להודו"

עובדי חברת ההיי-טק NCR מרעננה משביתים את הפעילות על רקע הקיפאון במשא ומתן בין ועד העובדים להנהלת החברה. ראש הוועד: "המעבר של החברה להודו לוקח לנו את המשרות"

שביתה בהיי-טק: מאות מעובדי חברת ההיי-טק NCR (לשעבר ריטליקס) מרעננה מקיימים היום (ה') שביתה כוללת על רקע חוסר ההתקדמות במשא ומתן מול ההנהלה.

 

ריטליקס: מאות עובדים הוזמנו לשימוע לקראת פיטורים

מאות יפוטרו בריטליקס בשל אובדן לקוח גדול

 

חברת NCR מספקת שירותים לרשתות שיווק, דוגמת קופות רושמות, ובשנת 2012 רכשה את ריטליקס הישראלית תמורת 800 מיליון דולר. שנתיים לאחר הקנייה, הכריזו המנהלים על כוונה לפטר מאות עובדים, ובשנת 2015 זומנו מאות עובדים לשימוע שלפני פיטורים.

 

בשנה האחרונה עובדי החברה התאגדו בתמיכת ההסתדרות ומאז הם מנהלים עם ההנהלה משא ומתן לחתימה על הסכם קיבוצי ראשון. באותה התקופה, החל סכסוך עבודה בין העובדים להנהלה, ובחודש מרץ נקטו העובדים צעדים ארגוניים.

 

בחודשים האחרונים, נחשפו ב"כלכליסט" טענות ועד העובדים, לפיהן מתכנתים ממשרדי NCR בהודו הגיעו לישראל על מנת ללמוד את העבודה ולאחר מכן חזרו להודו. לטענת הוועד, מדובר בחלק מהעברת פעילות החברה בשלמותה להודו, ולכן הם דורשים מההנהלה הקמת מנגנון שימנע פיטורים שרירותיים, יגביל פיטורי עובדים ותיקים ויבטיח מעורבות של העובדים בצמצומי כוח אדם.

משרדי חברת NCR ישראל ריקים בעקבות השביתה (צילום: ליאור טהור ) (צילום: ליאור טהור )
משרדי חברת NCR ישראל ריקים בעקבות השביתה(צילום: ליאור טהור )

 

   (צילום: ליאור טהור ) (צילום: ליאור טהור )
(צילום: ליאור טהור )

 

בשבוע האחרון, המשא ומתן עלה על שרטון ולכן הודיע ועד העובדים על קיומה של שביתה, והורה לכלל עובדי החברה לא להגיע לעבודה, והיום בבוקר הגיעו עשרות בודדות של עובדים.

 

ראש ועד העובדים, ליאור טהור סיפר כי "נציגי ההנהלה יושבים איתנו בחדר אבל אנחנו לא מתקדמים, אני רוצה שיהיו אמיתיים איתנו במשא ומתן".

 

טהור הדגיש כי הם נאבקים למען הבטחון התעסוקתי של העובדים, וטען כי העובדים בישראל נפגעים בעקבות המעבר להודו: "יש 150 עובדים שעוזבים בשנה וזה לא סימן טוב. המעבר להודו לוקח לנו את המשרות שלנו ושלא יספרו סיפורים".

 

טהור הדגיש כי השביתה אינה מוגבלת בזמן: "כרגע אנו שוקלים את צעדינו אך נמשיך את השביתה במידה וההנהלה לא תנהל משא ומתן ענייני".

 (באדיבות דוברות ההסתדרות) (באדיבות דוברות ההסתדרות)
(באדיבות דוברות ההסתדרות)

 

מההסתדרות נמסר: "הנהלת NCR ישראל בוחרת להתבצר בעמדותיה, ובשבוע האחרון פוצצה את אחת הישיבות שנערכו בין הצדדים. אי לכך, הודיע ועד העובדים על קיומה של שביתה".

 

מחברת NCR טרם נמסרה תגובה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ליאור טהור
משרדי חברת NCR
צילום: ליאור טהור
מומלצים