שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אחרי הגירושים זאב נחמה טוען: קליסקי מאיים עליי ועל הלהקה

  במשך שלושה עשורים הופיעו יחד זאב נחמה ותמיר קליסקי וכתבו להיטים בשרשרת - אבל עכשיו זה נגמר. בעקבות הסכסוך הכספי עם הקלידן שיגרו חברי להקת אתניקס מכתב זועם שבו הוא מתבקש לא לפנות אליהם ולא להגיע להופעות - ומגישים נגדו תביעת ענק

  הם כבר לא יקנו תותים יחד: להקת אתניקס הודיעה לתמיר קליסקי, הקלידן שלה ואחד ממייסדיה, על השעייתו לאלתר מהלהקה. הסיבה, לטענת חברי אתניקס: נזקים שקליסקי גורם ללהקה בעקבות התנהלותו בתקופה האחרונה. וכדי להעביר את המסר, הם כבר מצאו קלידן חדש.

   

   לפני כחודש נחשף ב"ידיעות אחרונות" כי קליסקי מגבש תביעה נגד הסולן זאב נחמה, מנהל הלהקה מיקי דה פז וחברת הליקון־כנען המייצגת את אתניקס, בטענה לאי־סדרים כספיים בלהקה שמנעו ממנו הכנסות בסך מאות אלפי שקלים בשנים האחרונות. כעת חלה תפנית בעלילה: אתניקס שלחה לקליסקי מכתב המודיע לו על השעייתו ובו הוא מתבקש לא להגיע יותר להופעות של הלהקה.

  בנוסף צפויים הסולן זאב נחמה וחברי אתניקס להגיש הבוקר לבית־המשפט תביעת ענק נגד קליסקי בהיקף של שני מיליון שקל. בכך, למעשה, תם עידן באחת הלהקות המצליחות ביותר שידעה תעשיית המוזיקה הישראלית. אתניקס הוקמה ב־1989 והכניסה לקלאסיקה הישראלית להיטים רבים, בהם "תותים", "ג'סיקה", "שיר ישן" ו"כתם הפרי". אחרי משבר בעשור הקודם, ביצעה הלהקה קאמבק גדול וחזרה להצליח בשנים האחרונות.

  אלא שכעת מתפצלות הדרכים באתניקס, עם מכתב ההשעיה שנשלח אתמול לקליסקי ולמנהלת האישית שלו, ורד רקנאטי היימן. על המכתב חתום עו"ד ד"ר יוסי כהן, ובו מפורט הרקע להשעיית הקלידן. "דרישותיך לגבי שינויים באופן ניהול הלהקה ובחלוקת רווחיה נדחות מכל וכל. התנהלות קליסקי בחודשים האחרונים מסבה ללהקה ולחבריה נזק עצום. לפיכך מודיעה הלהקה על השעיית קליסקי ממנה. ההשעיה תיכנס לתוקפה ממועד שיגור מכתב זה, ותמיר מתבקש לא להגיע יותר להופעות הלהקה".

   

  בדרך לבית המשפט. אתניקס ()
  בדרך לבית המשפט. אתניקס

  בכתב התביעה משרטטים נחמה וחברי אתניקס את טענותיהם נגד קליסקי. "בחודשים האחרונים, ומסיבות שאינן ברורות לתובעים, החל הנתבע להעלות טענות ודרישות שונות ומשונות כלפי התובעים, חברי הלהקה ומנהליה. כל טענותיו ודרישותיו נבדקו לעומקן ונמצאו בלתי נכונות ולפיכך נדחו. עקב כך פצח הנתבע בקמפיין הכפשות אדיר נגד התובעים, נציגיהם, הלהקה, תוך שהוא מסב להם נזקים חמורים ביותר שגרמו לביטול הופעות, לפגיעה בשמה הטוב של הלהקה ובמוניטין שלה, לחוסר ודאות בציבור ובקרב לקוחות הלהקה באשר להמשך".

   

  בהמשך טוענים באתניקס כי רקנאטי היימן, בשם קליסקי, פנתה למנהלת האסטרטגית של הלהקה רונית ארבל ואיימה כי "'היה ולא ייעתרו דרישותיהם, אפנה לתקשורת ואחשוף מסמכים, הקלטות ואסמכתאות שיביאו לרעידת אדמה'. מובן כי במצב דברים זה, כאשר אדם המגדיר עצמו חבר בלהקה מאיים על חבריה באופן כה בוטה הגובל בסחיטה באיומים, אין כל אפשרות להמשיך את הפעילות עימו על הבמה ומחוצה לה.

  יובהר: מדובר בלהקה שבמשך כ־30 שנה שמרה על תדמית נקייה, חברית ונטולת סכסוכים. כיצד אפוא יכולים חברי הלהקה להמשיך להופיע על אותה במה, עם חבר להקה הטוען כי הקליט אותם בסתר בכל ישיבה או פגישה, תוך שהוא מצהיר כי ישתמש בהקלטות אלה כדי לקבל זכויות שהוא אינו זכאי להן".

   

  לא עוד. נחמה וקליסקי ()
  לא עוד. נחמה וקליסקי

  לטענת חברי אתניקס, קליסקי החל לנהל קמפיין תקשורתי נגד הלהקה. "ב־12 באוגוסט הופיעה במוסף החשוב והמשפיע ביותר בעולם המוזיקה והתרבות בישראל, '7 לילות' של עיתון 'ידיעות אחרונות', כתבה ובה נטענו טענות קשות של הנתבע כלפי התובע, המלוות באיומי תביעה ופירוק הלהקה, והכל תוך הכפשות של התובע והלהקה. הפרסומים גרמו לאווירה עכורה בין חברי הלהקה, ואיש מחבריה אינו משוחח עם הנתבע, שמגיע להופעות בפנים כעוסות וחתומות, וכל חברי הלהקה איבדו בו את האמון עקב איומי הסחיטה".

   

  תגובתה של ורד רקנאטי היימן המנהלת האישית של תמיר קליסקי: "בצעד מזעזע ונוראי, מיד לאחר הופעה של להקת אתניקס, עם תמיר קליסקי וזאב נחמה ושאר חברי הלהקה, מומש האיום של זאב נחמה על שותפו מזה 30 שנה, תמיר קליסקי ובאמצעות משרד עוה"ד יוסי כהן הטוען שמייצג את כל חברי הלהקה, שוגר מכתב במייל לתמיר קליסקי ובו בין השאר הודע שתמיר מושעה מהלהקה ונדרש לא להגיע מעתה ואילך להופעות של הלהקה.

  מייעוץ משפטי שתמיר קיבל, עוה"ד יוסי כהן פועל בניגוד אינטרסים ואינו רשאי לייצג את הלהקה כנגד תמיר קליסקי. כמו כן, לזאב נחמה ולשאר חברי הלהקה אין כל סמכות עפ"י דין להשעות את תמיר מהלהקה.

   

   (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
  (צילום: ירון ברנר)

  "תמיר מודיע שהלהקה והסימן המסחרי "אתניקס" שייכים בלעדית לחברת "שולטן", שבמניותיה מחזיקים תמיר קליסקי, אחיו היזם דרור קליסקי וזאב נחמה, בחלקים שווים. ההחלטות מתקבלות עפ"י דעת רוב מחזיקי המניות. זאב נחמה הינו בדעת מיעוט גם בהחלטה זו. לטענת תמיר קליסקי זהו עוד ניסיון בוטה לפגוע בו, לאיים עליו ולהלך עליו אימים וכדי להרפות את ידיו הנקיות מלפנות לערכאות ולהוציא לאור את צדקת טענותיו.

  לאחר אין ספור נסיונות יזומים של תמיר קליסקי או מי מטעמו , שעלו בתוהו, להגיע להסדר הוגן וראוי מחוץ לכתלי בית המשפט, תמיר נאלץ לגבש תביעות כנגד זאב נחמה ושאר חברי הלהקה, וכנגד הליקון כנען מופעים, מיקי דה פז ורונית ארבל תקשורת. לטענת תמיר, בין השאר תהא גם קובלנה פלילית פרטית כנגד מי מהם.

   

  "לטענת תמיר קליסקי נוצרה קנוניה נגדו כדי להשתלט על הלהקה בדרכים נלוזות (בלשון המעטה) וכדי לספק את רצונותיו של זאב נחמה הפועל בחוסר אחריות המלווה בגחמות בלתי נסבלות שגרמו וגורמים נזקים כלכליים כבדים לתמיר קליסקי. לדוגמא, הופעת ענק שהוצעה ללהקת אתניקס עם המגה סטאר המוערך אייל גולן, לפני כשנתיים בפארק הירקון וזאב נחמה סירב לה וגם בכך נגרמו נזקים כספיים לתמיר קליסקי.

  "באשר לידיעה שמי מהם אמור להגיש נגד תמיר קליסקי תביעה, תמיר טוען שגם זו עוד הוכחה לטענותיו שמאיימים עליו ומהלכים עליו אימים במשך שנים כדי למנוע ממנו לפנות לבית המשפט ולהגיש את תביעותיו הצודקות והכנות. מעולם לא איימנו בדרך זו או אחרת. תמיר קליסקי מאמין במערכת המשפט בישראל ובטוח שהצדק ייצא לאור וייחשפו כל מסכת העובדות המבוססות על ראיות מוצקות ומהימנות. הדברים שנאמרו בכתבה מצד מי מהם, הינם חסרי שחר ותלושים מהמציאות ונועדו להכפיש את שמנו".

   

   

  הכתבה התפרסמה ב"ידיעות אחרונות".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ירון ברנר
  נחמה וקליסקי
  צילום: ירון ברנר
  לאתר ההטבות
  מומלצים