שתף קטע נבחר

ניסים גרמה: "פרס הוא אבי הרוחני, מקווה שיפתיע שוב"

חברו הקרוב של הנשיא התשיעי, שמאושפז זה היום השלישי במצב קשה בבית החולים שיבא בתל השומר, מתפלל להחלמתו. "אני כבר שני לילות לא ישן", סיפר הזמר בראיון לאולפן ynet. על יחסיו עם פרס: "אנחנו כמו משפחה. שמעון פרס יש רק אחד במדינה"

 

 

בישראל וברחבי העולם עוקבים בדאגה אחרי מצבו של שמעון פרס, שמאושפז זה היום השלישי במצב קשה בבית החולים שיבא בתל השומר. בין הרבים שמתפללים להחלמתו של הנשיא התשיעי גם חברו הקרוב, הזמר ניסים גרמה. "מאז שאבי נפטר, שמעון פרס היה כאב הרוחני שלי", אמר בראיון באולפן ynet. "אני כבר שני לילות לא ישן ואני מאחל לו רפואה שלמה בכל לבי, ומתפלל שהוא יפתיע אותנו שוב".

 

הזמר בן ה-66 מלווה את פרס במשך שנים רבות ומספר על קשר משפחתי עמו: "האהבה שלנו היא אהבת חינם. מעולם לא ביקשתי משמעון דבר. אנחנו היינו כמשפחה - גם עם הילדים שלי, גם עם הילדים שלו, גם עם סוניה ז"ל".

 

ניסים גרמה עם שמעון פרס  (צילום: מיכאל קרמר) (צילום: מיכאל קרמר)
ניסים גרמה עם שמעון פרס (צילום: מיכאל קרמר)

"הייתי איתו בתקופות הקשות", מעיד גרמה על היחסים הקרובים עם פרס. "כבן ראש העין, כבחור שצמח בשכונת עוני, הצטרפתי אליו בתקופות הקשות כשזרקו עליו עגבניות ואבנים - וגם עליי זרקו. האמנתי באדם הזה - בחוכמה ובגאוניות שלו, והלכתי איתו כברת דרך ארוכה, שנים רבות. אני שמח שבשנים האחרונות, כנשיא המדינה, שמעון קיבל אהדה שחיממה את הלב - מכל עם ישראל וגם בעולם".

 

גרמה מספר כי הוא שוחח עם פרס לאחרונה לפני כשבועיים וחצי: "היינו במסיבת בת המצווה של נכדתו, וישבנו ביחד. לפני כשנתיים הקלטתי שיר לכבודו, והוא הזכיר שלי שתמיד כשהוא נסע הביתה אז הוא ביקש מאלון לביא, הנהג שלו, האדם הכי יקר לו: 'תשמיע לי את השיר של ניסים גרמה'. זה חימם לי את הלב. אין נושא בעולם שאתה מדבר איתו והוא לא מרחיב לך בשעות. מדובר בגאון שלא היה ולא יהיה, ובאדם משכמו ומעלה. שמעון פרס יש רק אחד במדינה".  

 

 (צילום: מיכאל קרמר) (צילום: מיכאל קרמר)
(צילום: מיכאל קרמר)

הבוקר נמסר מלשכתו של פרס כי עבר עליו "לילה שקט. אין שינוי במצבו, והוא ממשיך לקבל את הטיפול שקבעו רופאיו. בהמשך היום צפויות התייעצויות נוספות של הרופאים".

 

מנהל היחידה הנוירוכירורגית ילדים בבית החולים, ד"ר זאב פלדמן, המשתתף בטיפול בפרס, הוסיף: "אתמול מצבו השתפר. ערנותו השתפרה והתגובתיות שלו הייתה טובה יותר. המגמה הזו נמשכת גם היום. הוא ממשיך להיות מטופל ביחידה לטיפול נמרץ נוירוכירורגי. הטיפול כולל שמירת התנאים האופטימליים להתאושש, ואנחנו מקווים שהטיפול הזה והמאמצים שאנחנו עושים ייתנו את פירותיהם בעתיד".

 

 (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
(צילום: שאול גולן)

פרס כאמור עדיין מורדם ומונשם, למעט הרגעים שבהם בודקים אותו נוירולוגית ואז יש תגובה. ד"ר פלדמן: "אנחנו בשלב מאוד מוקדם אחרי האירוע ומוקדם לקבוע. עצם העובדה שהוא חזר להכרה

היא משמעותית מאוד ותאפשר בעתיד התאוששות וחזרה לתפקוד יותר מלא, וזה לעומת אדם שנשאר מחוסר הכרה כמובן ולא יכול לשתף פעולה. עדיין מצבו קשה ויציב, אבל הסכנות עוד קיימות בהתחשב במצב ובגילו".

 

אתמול חל שיפור מסוים במצבו של פרס והוא הוגדר יציב אף שקיימת סכנה לחייו. "הוא קצת יותר ערני, אנחנו מתרשמים שמצבו הנוירולוגי קצת יותר טוב", נמסר. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מיכאל קרמר
ניסים גרמה ושמעון פרס
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים