שתף קטע נבחר

קוואלקום פיתחה מודול מצלמה כפולה

יצרניות הסמארטפונים יוכלו להציג מכשירי אנדרואיד עם מצלמות בעלות עדשה כפולה מבלי להזדקק לפיתוח עצמאי בזכות הפיתוח החדש של חברת קוואלקום, יצרנית המעבדים

חברות כמו וואווי ו-LG כבר פיתחו למכשירי הסמארטפון שלהם מצלמה בעלת שתי עדשות, אולם ייתכן שגם יצרניות אנדרואיד אחרות יוכלו לעשות זאת בקרוב בצורה פשוטה יותר לאחר שחברת קוואלקום, יצרנית המעבדים הגדולה פיתחה מודול מצלמה שנקרא Clear Site בעל שתי עדשות והיא תציע אותו ליצרניות הסמארטפונים שיציידו את המכשירים שלהן במעבדים מדגם סנאפדרגון 820 ו-821.

 

המצלמה הכפולה של וואווי (צילום: וואווי) (צילום: וואווי)
המצלמה הכפולה של וואווי(צילום: וואווי)

 

LG פיתחה את מודול המצלמה בעצמה וחברת וואווי נעזרה בענקית הצילום Leica על מנת להציע מצלמה בעלת עדשה כפולה ואין ספק ששתי החברות השקיעו משאבים ומאמצים רבים כדי להציע את המצלמה הזו. כעת ייתכן שהתהליך כולו יהיה הרבה יותר קל בעקבות הפיתוח של קוואלקום. התנאי הבסיסי בשילוב המצלמה הזו הוא בכך שהמכשיר יפעל באמצעות מעבד של קוואלקום מסדרת סנאפדרגון 820 או 821.

 

המעבד החדש של קוואלקום (צילום: קוואלקום) (צילום: קוואלקום)
המעבד החדש של קוואלקום(צילום: קוואלקום)
 

 

המצלמה של קוואלקום דומה בבסיסה למצלמה שהציגה חברת וואווי והיא מתבססת על עדשה אחת אשר מצלמת בשחור לבן ועדשה נוספת שמצלמת צבעוני. היתרון בשילוב של עדשה המצלמת בשחור לבן הוא בכך שהן רגישות יותר לאור ומצליחות לייצר תמונות טובות יותר בתנאי תאורה חלשים, כשהשילוב בין שתי העדשות מאפשר למשתמש ליהנות משני העולמות ולייצר תמונות איכתיות יותר. המצלמה במכשיר ה-LG מציגה לצד העדשה הרגילה גם עדשה בעלות זווית צילום רחבה וזה כבר סיפור אחר לגמרי. חברת אפל הציגה לאחרונה מצלמה כפולה במכשיר האייפון 7 פלוס, והמצלמה שלהם מאפשרת להציג זום אופטי ועומק שדה גדול בצילומים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים